تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت امروز، ۱۹ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز جمعه، بیت کوین (BTC)، ۰.۴۶ درصد کاهش یافت و روز را با قیمت ۲۷,۸۸۹ دلار به پایان رساند. این رمزارز برای اولین بار طی چهار روز معاملاتی اخیر نتوانست سطح ۲۸,۰۰۰ دلاری را حفظ کند. شروع متفاوت روز باعث شده بود که این رمزارز به بالاترین سطح در ساعات اولیه به ۲۸,۰۸۳ دلار برسد و سپس کاهش یابد. قیمت خرید بیت‌ کوین در این لحظه با ۰.۶۶ درصد افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۲۸,۱۲۸ رسیده‌است.

پادکست تحلیل بیت کوین

در ادامه بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار روند قیمت بیت کوین
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین – TradingView

روندهای تاثیرگذار روی قیمت بیت کوین

فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذاران همچنان روی قیمت بیت کوین تأثیر خواهد گذاشت. همچنین، پیش بینی می‌شود که تصمیمات ضد رمزنگاری در کاپیتال هیل همچنان مانع رسیدن این رمزارز به سطح ۳۰۰۰۰ دلار خواهد شد. اقدامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) علیه صرافی‌ها نیز بازار و قیمت ارزرهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار خواهد داد. شایان ذکر است که به‌روزرسانی‌های موجود در پرونده SEC v Ripple و اخبار مربوط به بایننس و کوین بیس نیز روی قیمت این رمزارز تاثیر دارد.

 دسترسی سریعفروش تتر

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز برای اینکه بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۰۶۳ دلار و بالاترین قیمت جمعه یعنی ۲۸,۰۸۳ دلار را هدف قرار دهد، باید بتواند از نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۲۷,۹۰۹ دلار عبور کند. بازگشت به ۲۸,۰۰۰ دلار نشان دهنده یک روند معاملاتی صعودی طولانی است. با این حال، اخبار کریپتو باید از این رالی صعودی طولانی‌ حمایت کند. در صورت افزایش طولانی مدت، بیت کوین احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۸,۲۳۷ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۸,۵۰۰ دلار هدف قرار دهد. در صورت تداوم این روند، رسیدن به سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در ۲۸,۵۶۵ دلار محتمل است.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۲۷,۷۳۵ دلار در بازی خواهد ماند. بیت کوین برای پایان دادن به این سناریو باید از سقوط به زیر ۲۷,۵۰۰ دلار اجتناب کند. به این منظور حدااکثر در دومین سطح حمایت اصلی (S2) با قیمت ۲۷,۵۸۱ دلار باید این روند نزولی محدود شود در غیر اینصورت رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۲۷,۲۵۳ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم یک‌ساعته
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های گیج‌کننده‌ای ارائه می‌دهند. قیمت بیت کوین در حال حاضر بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۲۷,۶۳۸ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه کاهش یافت، در حالی که میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در جهت صعودی از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت که سیگنال‌های متفاوتی ارائه کرد. شایان ذکر است که عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند.

با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه را در ۲۷,۶۳۸ دلار و دومین سطح حمایت اصلی را در معرض دید قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته‌باشید که صعود از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

تحلیل تکنیکال بیت‌ کوین در تایم فریم 4 ساعته
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView

به نظر شما آیا این رمزارز در هفته جاری روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *