پایه بازار
undefinedتن کوین
تومان
تبدیل

قیمت تن کوین

قیمت تن کوین

قیمت تن کوین بر خلاف زمستان ارزهای دیجیتال در سال 2022 مسیر رو به رشد خود را ادامه تا در هفته‌های پایانی این سال رشد قابل توجهی را تجربه کرد. در تاریخ 26 اکتبر 2021 (4 آبان 1401) این رمزارز توسط صرافی ارز دیجیتال کوکوین (KuCoin) لیست شد و در همان روز، توسعه دهندگان پروژه از پیاده‌سازی این ارز دیجیتال در شبکه‌های اتریوم (ERC20) و بایننس (BEP20) خبر دادند که روند رشد قیمت ارز تن کوین را شدت بخشید.

قیمت لحظه ای تن کوین

اتفاقاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، نوسانات قیمت لحظه ای تن کوین را افزایش داد و در تاریخ مذکور، حجم معاملات ارز دیجیتال TON در بازارها رشدی به میزان 220 درصد را ثبت کرد. چند روز پس از رشد چشم‌گیر این رمزارز، همان‌طور که انتظار می‌رفت بخشی از این افزایش قیمت اصلاح شد و قیمت لحظه ای تن کوین کاهش یافت. این رمزارز ماه نوامبر را با یک روند خنثی پشت سر گذاشت و در آخرین ماه 2022، یک روند صعودی جدید را آغاز کرد و سرمایه‌گذاران طی چند روز شاهد رشد قیمت لحظه ای تن کوین بودند.

خرید تن کوین

خرید تن کوین

چنانچه قصد خرید تن کوین یا دیگر رمزارزها را دارید، در نظر گرفتن عواملی نظیر موقعیت مکانی و پلتفرم معاملاتی بسیار حائز اهمیت هستند. خرید تن کوین از جایی که یک ارز دیجیتال است، همانند همتاهای خود در معرض نوسانات شدید قیمتی قرار دارد و جزء دارایی‌های پرریسک محسوب می‌شود. سرمایه‌گذاری شما باید در دارایی‌هایی انجام شود که در مورد آن‌ها تحقیق کرده‌اید و از ریسک‌های مرتبط با آن‌ها آگاه هستید. یکی از بهترین موقعیت‌ها جهت سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و خرید تن کوین بازارهای نزولی یا خرسی هستند. از این رو، خرید تن کوین در این دوره‌های بازار می‌تواند در آینده برای شما سودهای بزرگی به‌همراه داشته باشد. ناگفته نماند که برای هرگونه سرمایه‌گذاری، بهتر است ابتدا با یک مشاور مالی غیر ذینفع مشورت کنید.

خرید ارز دیجیتال تن کوین در او ام پی فینکس

جهت خرید ارز دیجیتال تن کوین در صرافی او ام پی فینکس ابتدا باید در سایت یا اپلیکیشن موبایل او ام پی فینکس اقدام به ثبت نام و احراز هویت کنید. ثبت نام شما با واردکردن یک آدرس ایمیل و رمزعبور انجام شده و احراز هویت در لحظه و پس از بررسی کارشناسان پشتیبانی تایید و تکمیل می‌شود. به این ترتیب، حساب کاربری شما جهت خرید ارز دیجیتال تن کوین در کمتر از چند دقیقه آماده می‌شود.

در مرحله بعدی باید کیف پول حساب کاربری خود را برای خرید تن کوین با اتصال به درگاه بانکی و پرداخت وجه شارژ کنید. همچنین می‌توانید به کیف پول خود ارز دیجیتال ارسال کنید و از طریق آن‌ها عملیات خرید را انجام دهید. به‌طور کل، خرید ارز دیجیتال تن کوین در او ام پی فینکس طبق یکی از دو روش زیر انجام می‌شود:

معامله سریع: شما می‌توانید با مراجعه به بخش «معامله سریع» در صفحه داشبورد به خرید ارز دیجیتال تن کوین در او ام پی فینکس بپردازید. در این روش، تنها کافی است ابتدا ارزی که پرداخت می‌کنید و سپس تن کوین را جهت دریافت انتخاب کنید. پس از واردکردن مقادیر مد نظر خود و کلیک بر روی دکمه تبدیل، خرید ارز دیجیتال TON در کمتر از چند ثانیه برای شما انجام خواهد شد.

معامله در بازارها: چنانچه قصد دارید خرید ارز دیجیتال تن کوین در او ام پی فینکس را به‌صورت دقیق‌تر و با استفاده از نمودار قیمت لحظه ای تن کوین و ابزارهای معاملاتی مختلف انجام دهید، بهتر است به صفحه «معامله» این رمزارز در لیست بازارها رجوع کنید. شما می‌توانید خرید تن کوین را به چهار روش مختلف انجام دهید: سفارش بازار (Market)، سفارش محدود (Limit)، سفارش با حد ضرر (Stop Limit) و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market).

فروش تن کوین

درست مانند خرید ارز دیجیتال تن کوین در او ام پی فینکس، فروش تن کوین نیز فرآیندی مشابه را شامل می‌شود. به این صورت که در صفحه «معامله سریع» ارز دریافتی خود را تتر (USDT) یا تومان و در قسمت، پرداخت ارز دیجیتال تن کوین را انتخاب می‌کنید. پس از وارد کردن مقادیر مورد نیاز و انتخاب گزینه تبدیل، فروش تن کوین با قیمت لحظه ای برای شما انجام خواهد شد.
به همین ترتیب، در معاملات بازار او ام پی فینکس نیز فروش ارز دیجیتال تن کوین از طریق ثبت سفارش امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق ثبت سفارش بازار، سفارش محدود، سفارش با حد ضرر و حد ضرر با قیمت بازار اقدام به فروش تن کوین کنید.

کیف پول ارز دیجیتال تن کوین

پس از خرید TON، بهترین روش ذخیره امن آن استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال تن کوین است. در این‌جا شما می‌توانید از بین کیف پول‌های سخت‌افزاری (سرد) و نرم‌افزاری (گرم) انتخاب‌های متنوعی داشته باشید. از جایی که رمز ارز تن کوین تحت شبکه‌های ERC20 و BEP20 فعالیت دارد، می‌توانید از یک کیف پول ارز دیجیتال تن کوین استفاده کنید که با شبکه‌های اتریوم و بایننس سازگار است. می‌توان گفت لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) از بهترین نمونه‌های سخت‌افزاری و تراست ولت (TrustWallet) و اکسودوس (Exodus) از برترین نمونه‌ها از کیف پول ارز دیجیتال تن کوین به‌شمار می‌آیند.

تن کوین و تلگرام

تن کوین چیست

تن کوین (TON) ارز دیجیتال بومی بلاک چین The Open Network است. بلاک چین TON در سال 2018 توسط برادران دورُف طراحی و ساخته شد که این دو شخص بنیان‌گذار اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب تلگرام (Telegram) نیز هستند. به این ترتیب، نام تن کوین و تلگرام برای همیشه کنار یکدیگر استفاده خواهد شد چرا که ویژگی‌های هر دوی این پلتفرم‌ها (پیام رسان تلگرام و بلاک چین تن کوین) با یکدیگر ادغام شده‌اند. تن یک بلاک چین لایه 1 (Layer-1) و جامعه-محور است که قابلیت انجام تراکنش‌ها به‌صورت سریع و ارزان تحت این شبکه وجود دارد.
این بلاک چین تحت الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof-of-Stake / PoS) فعالیت می‌کند و با پیاده‌سازی تکنیک شاردینگ (Sharding)، سطح مقیاس‌پذیری خود را تا حد زیادی ارتقا داده است. این شبکه جهت پاسخگویی به نیازهای روزمره میلیون‌ها کاربر طراحی شده است و در این راستا، شبکه تن کوین از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) زیادی پشتیبانی می‌کند.
ایده پشت پرده تن کوین و تلگرام، ایجاد یک شبکه اجتماعی جهانی ارائه‌دهنده پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال است. رسیدن به این هدف برای تن کوین و تلگرام ظاهراً ساده است، چرا که اپلیکیشن تلگرام بیش از 500 میلیون کاربر دارد که این کاربران، پتانسیل بالایی در خرید ارز دیجیتال تن کوین و استفاده از آن در اپلیکیشن تلگرام دارند.

وایت پیپیر ارز تن کوین

وایت پیپر ارز تن کوین که از وب‌سایت رسمی تن (ton.org) قابل دسترسی است، این پروژه را یک پلتفرم چند شبکه‌ای (Multi-Chain) با قابلیت پردازش میلیون‌ها تراکنش بر ثانیه (TPS)، قرادادهای هوشمند با ویژگی تورینگ کامل (Turing-Complete)، بلاک چین ارتقاپذیر، انتقال رمزارزهای مختلف و پشتیبانی از ریز پرداخت‌ها (Micropayments) و شبکه‌های پرداختی خارج از شبکه (Off-Chain) تعریف کرده است. در وایت پیپر ارز تن کوین آمده است که این بلاک چین دارای ویژگی‌هایی جدید از قبیل مکانیزم خود ترمیم بلاک چین عمودی (Self-Healing Vertical Blockchain Mechanism) و مسیریابی یا روتینگ آنی مبتنی بر اَبَر مکعب (Instant Hypercube Routing) است که باعث شده این بلاک چین به‌طور همزمان سریع، مطمئن، مقیاس‌پذیر و پایدار باشد.
در ادامه توضیح ویژگی‌های بلاک چین در وایت پیپر ارز تن کوین، این شبکه تحت عنوان یک فناوری ذخیره داده به‌صورت توزیع‌شده معرفی شده است که از طریق شبکه TON قابل دسترسی است و از آن جهت بایگانی نسخه‌های بلوک‌ها و وضعیت داده‌ها (اسنپ‌شات / Snapshot) استفاده می‌شود و همچنین، کاربران این امکان را دارند که فایل‌های شخصی را در این بلاک چین ذخیره و خدمات و اپلیکیشن‌های خود را تحت آن پیاده‌سازی کنند.

آینده ارز تن کوین

در رابطه با آینده ارز تن کوین می‌توان گفت در حال حاضر، اپلیکیشن تلگرام در نظر دارد تا فناوری بلاک چین را به‌شکلی عمیق‌تر با پلتفرم خود ادغام کند. این مسئله موجب پیدایش پلتفرم فرگمنت (Fragment) در اکتبر سال 2022 (آذر 1401) شد. تا کنون این پلتفرم موفق شده با فروش نام‌های کاربری شخصی‌سازی شده و شماره تلفن‌های ناشناس خود بیش از 50 میلیون دلار سرمایه را جذب کند. ارز دیجیتال تن کوین قرار است اصلی‌ترین نقش را در این دسته از فعالیت‌های بلاک چین TON ایفا کند که پیامد این پیشرفت‌ها، چیزی جز خبر خوب برای هولدرها و روشنی آینده ارز تن کوین نیست.

سوالات متداول

بنیانگذار توکن TON دو برادر روسی با نام‌های نیکولای و پاول دورف هستند و این بلاک چین توسط تیم تلگرام توسعه یافته است.

ارز تن کوین چه زمانی وارد بازار شد؟

بنیان‌گذاران تلگرام و تن کوین برادران دورف هستند که در نظر دارند بلاک چین TON با اپلیکیشن تلگرام را جهت انجام تراکنش‌های کریپتویی و ایجاد بازار مالی با یکدیگر ادغام کنند.

ارز تن کوین به‌دلیل داشتن یک پروژه منحصربه‌فرد و اپلیکیشن غیرمتمرکز و حرفه‌ای تلگرام و کاربران آن در پشتوانه خود، می‌تواند آینده روشنی داشته باشد.