تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۵ اردیبهشت

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت بیت کوین (Bitcoin / BTC) روز گذشته ۰.۳۳ درصد پایین آمد که در ادامه کاهش ۰.۷۷ درصدی روز یکشنبه بود. رمزارز برتر بازار برای نخستین بار از تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین) تاکنون، به زیر ۲۷,۰۰۰ دلار کاهش قیمت داشت؛ اما توانست روز خود را در سطح ۲۷,۵۲۲ دلار به پایان برساند. طبق داده‌های لحظه‌ای وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت فعلی بیت کوین با ۰.۷۰ درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت اخیر، در محدوده ۲۷,۳۹۰ دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین امروز ۵ اردیبهشت


در ادامه، بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر
عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر – TradingView


همانند روز گذشته، بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال شاهد انتشار اخبار جدید نبودند و همچنان، شاخص‌های اقتصادی آمریکا و ترس از رویکردهای فدرال رزرو بر ذهنیت و تمایلات (Sentiment) سرمایه‌گذاران تاثیرگذار هستند. این عوامل منجر به کاهش شاخص مرکب نزدک (Nasdaq Composite Index) و بیت کوین به محدوده قرمز بازار شد.


طبق آمار ارائه‌شده از ابزار فدواچ سی ام ای گروپ (CME FedWatch Tool)، احتمال بالارفتن نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می، از ۸۹.۱ درصد به ۹۸.۹ درصد در روز دوشنبه افزایش یافت. به همین ترتیب، این آمار و احتمالات برای ماه ژوئن نیز از ۲۳.۴ درصد به ۲۴.۷ درصد رسید.

شاخص نزدک
عملکرد شاخص نزدک در برابر بیت کوین – TradingView


تاثیر این موارد در کاهش ۰.۲۹ درصدی شاخص مرکب نزدک مشهود بود و شاخص نزدک مینی (Nasdaq Mini) نیز در صبح روز جاری ۱۰.۷۵ واحد کاهش یافت.


طبق تقویم اقتصادی، شاخص‌های آمریکا و گزارش درآمد کمپانی‌ها بازارها را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد. در رابطه با گزارش درآمد کمپانی‌ها، اسامی بزرگی نظیر مایکروسافت، آلفابت (گوگل)، ویزا، مک دونالد، جنرال موتورز و پپسی به چشم می‌خورند. به‌علاوه، سرمایه‌گذاران باید توجه ویژه‌ای هم به فعالیت‌ نهادهای قانون‌گذار، اخبار بازار کریپتو، پرونده ریپل (XRP) با سازمان SEC و صحبت‌ها در مورد صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) داشته باشند.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز در نمودار ۱ روزه برای هدف قراردادن اولین مقاومت مهم (R1) در ۲۸,۰۲۷ دلار، باید نقطه پیوت (Pivot) در سطح ۲۷,۵۰۲ دلار را پشت سر بگذارد. بازگشت قیمت بیت کوین به ۲۸,۰۰۰ دلار یک سیگنال صعودی محسوب می‌شود که در راستای تشکیل یک حرکت روبه‌رشد، نیاز به حمایت اخبار مثبت بازار و شاخص‌های اقتصادی دارد.

نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین – TradingView


در صورتی که بیت کوین بتواند حرکت صعودی خود را تشکیل دهد، احتمالاً دومین سطح مقاومتی مهم (R2) در ۲۸,۵۳۱ دلار و مقاومت ۲۹,۰۰۰ دلاری را مورد آزمایش قرار خواهد داد. سومین مقاومت جدی (R3) بیت کوین نیز در سطح ۲۹,۵۶۰ دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

چنانچه بیت کوین در عبور از نقطه پیوت موفق ظاهر نشود، ممکن است مسیر خود را به‌سمت اولین حمایت مهم (S1) خود در ۲۶,۹۹۸ دلار تغییر دهد. با این حال، رمزارز شماره یک بازار برای جلوگیری از فروش دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران، باید سطوح ۲۶,۵۰۰ دلار و دومین مقاومت جدی (S2) در ۲۶,۴۷۳ دلار را حفظ کند. سومین حمایت مهم (S3) بیت کوین نیز ۲۵,۴۴۴ دلار برآورد شده است.

نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


بررسی قیمت BTC در نمودار ۴ ساعته همراه با میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs)، شرایطی نزولی را برای این رمزارز نشان می‌دهد. قیمت فعلی بیت کوین پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA)، واقع در سطح ۲۸,۰۶۰ دلار، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) پس از تشکیل یک تقاطع نزولی (Bearish Cross) با همتای ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) خود، از آن عقب‌نشینی کرده و اندیکاتور ۱۰۰ روزه فاصله خود با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه را کم کرده است. مجموع این موارد برای بیت کوین سیگنالی مبنی بر کاهش قیمت محسوب می‌شود.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


عبور بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۸,۰۶۰ دلار) و مقاومت اول (R1) در ۲۸,۰۲۷ دلار، می‌تواند منجر به آغاز یک حرکت صعودی به‌سمت میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۲۸,۲۷۸ دلار) و مقاومت دوم (R2) در ۲۸,۵۳۱ دلار شود. شکست صعودی بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، احتمال رشد تا مرز ۲۹,۰۰۰ دلار را به‌وجود می‌آورد. اما در صورتی که بیت کوین نتواند میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۸,۰۶۰ دلار) را پشت سر بگذارد، سناریو کاهش قیمت تا حمایت اول (S1) در ۲۶,۹۹۸ دلار به‌وجود می‌آید. عبور رمزارز برتر بازار از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، یک سیگنال صعودی به‌شمار می‌آید.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت بیت کوین (BTC) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-بیت-کوین-5-اردیبهشت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *