تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۶ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز جمعه بیت کوین (BTC) به میزان  ۰.۲۴ درصد افزایش یافت. پس از افزایش ۱.۷۱ درصدی در روز پنجشنبه، این رمزارز روز را با قیمت ۳۰,۴۶۲ دلار به پایان رساند. رمزارز پیشروی بازار اینک به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ رسیده و برای اولین بار از می ۲۰۲۲ موفق شده مانع از سقوط به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار شود.

پادکست تحلیل بیت کوین

شروع صعودی در روز گذشته روز باعث شد که در اواسط صبح قیمت خرید و فروش بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی ۳۰,۹۶۸ دلار برسد. این رمزارز اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۳۰,۶۷۹ دلار شکست و بعد عبور از دومین سطح مقاومت اصلی (R2) در ۳۰,۹۶۹ دلار، در اواخر بعد از ظهر به پایین‌ترین سطح یعنی ۳۰،۰۰۱ دلاری سقوط کرد. با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۲۹,۹۸۳ دلار، BTC روز را با قیمت ۳۰,۴۶۲ دلار به پایان رساند.

امروز صبح، BTC با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۳۰,۴۲۴ دلار رسیده‌است. شروع نزولی روز باعث شد که این رمزارز از قیمت آغازین ۳۰,۴۶۲ دلار به پایین‌ترین قیمت ۳۰,۴۲۴ دلار سقوط کند.

در ادامه بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین
نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین – TradingView

روندهای تاثیرگذار روی قیمت بیت کوین

در روز پیش رو، به‌روزرسانی‌های پرونده SEC v Ripple و اخبار مربوط به بایننس و کوین بیس را باید با دقت زیر نظر گرفت. با این حال، عدم صدور حکم دادگاه در پرونده SEC علیه ریپل، تغییر در فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های فدرال رزرو، صحنه بازی را تغییر می‌دهد. در ۱۸ آوریل، گری گنسلر، رئیس SEC، در جلسه استماع کمیته فرعی دارایی‌های دیجیتال در کاپیتال هیل شهادت خواهد داد. آخرین اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای گسترش نظارت خود در فضای دارایی دیجیتال ممکن است قبل از جلسه استماع، نارضایتی‌ها را افزایش دهد. با این حال، انتظار می‌رود که حساسیت قیمت بیت کوین به اقدامات SEC بیشتر شود.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، بیت کوین برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۳۰,۹۵۳ دلار و بالاترین قیمت روز جمعه ۳۰,۹۶۸ دلار باید از نقطه پیوت (Pivot) در ۳۰,۴۷۷ دلار عبور کند. بازگشت به ۳۰,۷۵۰ دلار نشان‌دهنده تداوم روند معاملاتی صعودی است؛ با این حال، اخبار حوزه کریپتو باید از این رالی صعودی پشتیبانی کند. در صورت افزایش طولانی مدت، BTC احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۳۱,۴۴۴ دلار و مقاومت بعدی را در ۳۱,۵۰۰ دلار هدف قرار می‌دهد. در صورت تداوم رشد قیمت، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۳۲,۴۱۱ دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، سطح حمایت اصلی اول (S1) در۲۹,۹۸۶ دلار در بازی باقی خواهد ماند. بیت کوین برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر سطح حمایت اصلی دوم (S2) در ۲۹,۵۱۰ دلار اجتناب کند. در صورت ادامه روند کاهشی، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۲۸,۵۴۳ دلار محتمل خواهد بود.

نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۲۹,۴۹۳ دلار قرار دارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در جهت صعودی دورتر شد و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه افزایش یافت که بررسی این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کرد.

دسترسی سریعفروش تتر

شایان ذکر است که عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و سطوح حمایت اصلی از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه و دومین سطح حمایت اصلی را در معرض دید قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته‌باشید که سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال نزولی ارائه می‌کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

با توجه به روند صعودی بیت کوین و اینکه تحلیل‌های تکنیکال نیز از این روند پشتیبانی می‌کنند، به نظر شما رشد قیمت تا کجا ادامه خواهد داشت؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل‌ تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *