مجموعه پادکست‌های کریپتوکست

اپیزود بیست و نهم کریپتوکست – مروری بر سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی

سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی قسمت نهم

در اپیزود ۲۹ کریپتوکست صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس به نهمین قسمت از سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی می‌پردازیم.

در اپیزود قبل در مورد تقابل اندیشه‌های جان مینارد کینز و فردریش هایِک صحبت کردیم، این دو اقتصاددان بزرگ در حوزه سیاست گذاری‌های اقتصادی در دو سر طیف قرار میگرفتند.

در این قسمت به سراغ عقاید میلتون فریدمنِ آمریکایی که عقاید کینز و هایِک را با یک دیگر آشتی داد، می‌رویم.

میلتون در جولای ۱۹۱۲ در نیویوک به دنیا اومد، فرزند آخر و تنها فرزند پسر خانواده بود، پدر میلتون یک کارگر بود و فریدمن‌ها زندگی پر از فقر و سختی را از سر گذرانده بودند. او کسی بود که توانست از پایین‌ترین درجه‌های فقر  به بالاترین مرتبه علمی یعنی جایزه نوبل اقتصاد برسد. میلتون در ۱۶ سالگی از دبیرستان فارغ تحصیل شد و با بورس دولتی، درست یکسال قبل از وقوع بحران بزرگ آمریکا به دانشگاه رفت و به خواندن اقتصاد مشغول شد.

فریدمن با اشاره به موضوع انتظارات آدمها این نتیجه را توضیح داد: رفتارهای اقتصادی انسان‌ها بیشتر تحت تاثیرات انتظارات بلند مدت آن‌ها است، نه انتظارات کوتاه مدت.

او اظهار دارد دخالت دولت برای تزریق پول به جامعه نمی‌تواند در مدت زمان کم رکود را از بین ببرد. اگر دوست دارید با زندگی و اندیش‌عهای اقتصادی میلتون فریدمنِ آمریکایی آشنایی این اپیزود را از دست ندهید.

امیدوارم از مطالبی که در این قسمت در مورد آن‌ها صحبت کردیم لذت برده باشید.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا