تحلیل ارز دیجیتال

بررسی روند و تحلیل قیمت اتریوم، امروز ۱۹ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، اتریوم امروز روندی نزولی را در پیش گرفته‌است. در زمان نگارش این گزارش، قیمت اتریوم با ۳.۰۸ درصد کاهش به ۱,۵۲۷دلار رسید. دومین رمزارز بزرگ از نظر ارزش بازار روز خود را در ابتدا با روندی صعودی آغاز کرد و از پایین‌ترین سطح اولیه ۱۵۰۹ دلار به بالاترین سطح ۱۵۳۳ دلار رسید.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از ۱۵۴۱ دلار عبور کند تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱۵۸۳ دلار و بالاترین سطح چهارشنبه  یعنی ۱۶۱۳ دلار را هدف قرار دهد. بازگشت به ۱۶۰۰ دلار نشان دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. با این حال، اعداد و ارقام مربوط به شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده، صحبت‌های اعضای FOMC و درآمد شرکت‌ها باید مثبت باشند تا بتوانند از یک روند صعودی حمایت کنند. در صورت افزایش طولانی مدت، گاوها احتمالا سطح مقاومت اصلی دوم (R2) را در ۱۶۵۴ دلار آزمایش خواهند کرد. تداوم صعود، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) را در سطح ۱۷۶۷ دلار وارد بازی می‌کند.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در صورت عدم صعود از نقطه پیوت (۱۵۴۱ دلار) سطح حمایت اصلی اول (S1) یعنی۱۴۷۰ دلار در بازی باقی خواهد ماند. اتریوم نباید به زیر سطح ۱۴۵۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۴۲۸ دلار سقوط کند در غیر اینصورت رسیدن به سومین سطح حمایت (S3) محتمل خواهد بود.  

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته  که در زیر ارائه شده، ارائه دهنده یک یک سیگنال صعودی بودند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱۴۹۴ دلار است، قرار دارد. متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه دادند.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از سطوح حمایت اصلی و متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۴۹۴ دلار باقی بماند، این امر از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱۵۸۳ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت (R2)  در۱۶۵۴  دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه در سطح ۱۴۹۴ دلار باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت سطوح پشتیبانی اصلی سوق دهند. شایان ذکر است که سقوط از سطح میالنگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران است.

تحلیل اتریوم بر اساس میانگین متحرک نمایی

با توجه به روند نزولی کنونی اتریوم، به نظر شما این رمزارز تا پایان این هفته به چه ارزشی خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا