تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

بررسی روند و تحلیل قیمت اتریوم، امروز ۱۷ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، اتریوم امروز روندی نزولی را در پیش گرفته‌است. قیمت اتریوم در حال حاضر با ۰.۶۱ کاهش به ۱,۵۶۴ دلار رسید. شروع متفاوت روز باعث شد که این رمزارز قبل از سقوط به ۱۵۴۱ دلار، به بالاترین حد اولیه ۱۵۸۳ دلار افزایش یابد.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

بررسی روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از سقوط به زیر محور ۱۵۶۷ دلاری جلوگیری کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱۶۱۴ دلار هدف قرار دهد. حرکت به سمت بالاترین نرخ روز دوشنبه  یعنی ۱۶۰۴ دلار، نشانه یک جلسه صعودی دیگر است. با این حال، شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده، درآمد شرکت‌ها و صحبت‌های اعضای FOMC باید مثبت باشد تا بتواند زمینه را برای صعود این رمزارز فراهم کند. در صورت افزایش طولانی مدت اتریوم، گاوها احتمالا سطح مقاومت دوم (R2) را در ۱۶۵۰ دلار آزمایش خواهند کرد. در صورت تداوم این روند، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) 1733 دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت یعنی ۱۵۶۷ دلار، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۵۳۱ دلار وارد بازی خواهد کرد. با این حال، اتریوم برای توقف روند نزولی باید از سقوط زیر ۱۵۰۰ دلار و دومین سطح پشتیبانی اصلی (S2) در ۱۴۸۴ دلار جلوگیری کند. در غیر اینصورت، رسیدن به سطح پشتیبانی اصلی سوم (S3) در ۱۴۰۱ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته  که در زیر ارائه شده، نشانگر یک سیگنال صعودی بودند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱۴۵۷ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از سطوح حمایت اصلی و متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۴۵۷ دلار باقی بماند، این امر از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت (R2) در ۱۶۱۴ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت (R2) در۱۶۵۰ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت (S1) در ۱۵۳۱ دلار باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت دومین سطح حمایت (S2)  یعنی ۱۴۸۴ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه در ۱۴۵۷ دلار هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال اتریوم چارت دوم

با توجه به روند نزولی کنونی اتریوم، به نظر شما قیمت این ارز دیجیتال در روزهای آینده دوباره روند صعودی را در پیش خواهد گرفت؟ این رمزارز تا آخر هفته به چه ارزشی خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا