تحلیل آنچینتحلیل ارز دیجیتال

تحلیل آنچین بیت کوین؛ آیا اکنون بهترین زمان خرید است؟

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او ام پی فینکس، بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا کنون ۳۷ درصد افزایش یافته و به گفته تحلیلگران، داده‌های آنچین نشان می‌دهد که این می تواند بهترین موقعیت خرید باشد. قیمت بیت کوین در حال حاضر با ۱.۴۶ درصد کاهش به ۲۲,۷۴۶ دلار رسیده‌است که نشانگر یک جلسه معاملاتی نزولی است.

در ۲۴ ژانویه، یک محقق و تحلیلگر فنی به نام (Game of Trades) شش معیار آنچین را برای ۷۱۰۰۰ دنبال کننده توییتر خود عنوان کرد.

توییتر بیت کوین

اولین معیار روند انباشت بیت‌کوین را برجسته کرده که مناطق انباشت سنگین را از نظر اندازه موجودی و تعداد کوین‌های خریداری شده نشان می‌دهد.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: «شرکت‌های بزرگ از زمان فروپاشی FTX در حالت انباشت عمیق بوده‌اند و افزود که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ نیز انباشت مشابهی در پایین‌ترین قیمت‌ها اتفاق افتاد.»

شاخص رکود تعدیل‌شده (Entity Adjusted Dormancy)، معیاری برای اندازه‌گیری نسبت ارزش کل بیت کوین‌های موجود در چرخه بازار به واحدهایی است که برای یک سال دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

هر زمان که این شاخص از ارزش بازار پیشی گرفت، می‌توان به این نتیجه رسید که بازار در تسلیم کامل قرار دارد و از نظر تاریخی منطقه خرید خوبی است.

به گفته گلس‌نود، این شاخص در سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود رسیده‌است.

شاخص رکود تعدیل شده

ریسک ذخیره بیت‌کوین را می‌توان برای اندازه‌گیری اعتماد دارندگان بلندمدت نسبت به قیمت بیت‌کوین استفاده کرد. بر اساس داده‌های گلسنود، این نیز در پایان سال ۲۰۲۲ به پایین‌ترین سطح خود رسید.

قیمت واقعی بیت‌کوین (RP) ارزش تمام کوین‌های در گردش به قیمتی است که آخرین معاملات آن‌ها انجام شده‌است. به عبارت دیگر، تخمینی است که کل بازار چقدر برای سکه پرداخت کرده است. بر اساس اطلاعات Woo Charts، بیت کوین از زمان سقوط FTX در نوامبر تا ۱۳ ژانویه کمتر از این سطح معامله می‌شود. در حال حاضر دقیقاً بالاتر از قیمت واقعی است که یک نشانه دیگر برای اثبات بهترین فرصت خرید دیگری است.

شاخص MVRV Z-Score دوره‌هایی را نشان می‌دهد که در آن بیت کوین پایین‌تر یا بالاتر از ارزش واقعی‌اش، قیمت‌گذاری شده‌است. هنگامی که معیار از منطقه بسیار کم ارزش خارج می‌شود، اغلب به عنوان پایان بازار نزولی در نظر گرفته می‎شود.

شاخص MVRV Z-Score

در نهایت، شاخص پوئل (Puell Multiple) به بررسی اصول سودآوری استخراج و تاثیر آن بر چرخه‌های بازار می‌پردازد. مقادیر پایین‌تر، همانطور که در حال حاضر هستند، نشان دهنده استرس ماینر و نشان‌دهنده فرصت‌های خرید بلندمدت است.

این تحلیلگر به این نتیجه رسید که این ۶ معیار آنچین نشانگر این است که بهترین فرصت برای خرید بیت کوین است و افزود که معیارها همه در سطوحی مشابه با پایین‌ترین سطح چرخه بازار در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ هستند.

سلب مسئولیت: تلاش وبلاگ صرافی او‌ام‌پی فینکس ارائه محتوای مفید به کاربران و افزایش آگاهی مخاطب است و به هیچ عنوان توصیه مالی محسوب نمی‌شود.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا