آموزش ارز دیجیتالآموزش استخراج ارز دیجیتال

معرفی ۵ مورد از ساده‌ترین راهکارهای کاهش صدای ماینر

مسترکارت کارت مسافرتی

دستگاه‌های ماینر صدا و گرمای قابل توجهی در حین کار تولید می‌کنند. چرخیدن مداوم فن‌ها و کارکرد بخش‌های مختلف دستگاه ماینر منجر به تولید این صدا می‌شود که می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند به ویژه اگر دستگاه در محیط‌های مسکونی یا مشترک وجود داشته باشد. کاهش صدای ماینر و خنک کردن آن برای بهینه‌سازی عملکرد و طول عمر دستگاه حیاتی هستند. در این مقاله از وبلاگ صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس به بررسی راهکارهای کاهش صدای ماینر و خنک‌کنندگی آن می‌پردازیم که با اجرایی کردن راه‌حل‌ها می‌توان راندمان کار را بالا برد تا حداکثر سودآوری در بلندمدت ایجاد شود.

پادکست ۵ مورد از ساده‌ترین راهکارهای کاهش صدای ماینر

۵ راهکار اساسی برای کاهش صدای ماینر

راهکارهای کاهش صدا ماینر

استفاده از راهکار کاهش صدای ماینر برای دارندگان دستگاه‌های استخراج بسیار مهم است. چرا که سر و صدای دستگاه‌ها علاوه بر این ایجاد آلودگی صوتی در محیط زیست، می‌توانند برای کسانی که در محیط حضور دارند یا در مجاورت دستگاه‌های ماینینگ هستند، آزاردهنده باشد. در ادامه به معرفی راهکارهای کاهش نویز ماینر می‌پردازیم و مزایا و معایب هر یک را بررسی می‌کنیم.

مشاهده لیست قیمت ارز دیجیتال در صرافی او ام پی فینکس

جعبه کاهش نویز مستقیم

جعبه کاهش نویز مستقیم یک راهکار مناسب برای افرادی است که به دنبال به حداقل رساندن نویز تولید شده توسط اسیک ماینرها هستند. طراحی جعبه کاهش نویز مستقیم به شکلی است که نویز منتشر شده به وسیله فن‌ها و سایر قطعات را کاهش می‌دهد. این دستگاه بر اساس اصل هدایت صدا از طریق یک سری از بافل‌ها عمل می‌کند و در نتیجه باعث کاهش صدای ماینر می‌شود. جعبه کاهش نویز مستقیم شامل یک ورودی برای هوای تازه و یک خروجی برای هوای گرم است که اطمینان می‌دهد ماینر در حین کار در جعبه کاهش نویز به اندازه کافی خنک می‌شود.

از جمله مزیت‌های این دستگاه می‌توان به سهولت در اجرا اشاره کرد که نیاز به تجهیزات خاصی ندارد. در مقایسه با سایر راهکارهای کاهش نویز مقرون به صرفه‌تر است. هم‌چنین با مدل‌های مختلف دستگاه ماینر سازگاری دارد که می‌توان برای انواع دستگاه‌ها استفاده کرد. جعبه کاهش نویز مستقیم سطح نویز را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و آن را برای استفاده در محیط‌های مسکونی یا مشترک به یک انتخاب درست تبدیل می‌کند. جعبه کاهش نویز از موارد زیر تشکیل شده است:

فوم جاذب صدا: برای کاهش صدا.

پوشش فلزی یا پلاستیکی محکم: برای ایجاد یک ساختار مقاوم.

کوره‌های تهویه: برای ایجاد جریان هوا و جلوگیری از گرمای بیش از حد.

مهر و موم لاستیکی: برای به حداقل رساندن لرزش و کاهش بیشتر سر و صدا.

معایب

چالش‌های خنک‌کنندگی: اگر به درستی طراحی نشود، جریان هوا را محدود کرده و باعث ایجاد گرمای بیش از حد می‌شود.

اندازه و وزن: وزن کلی مجموعه ماینینگ را افزایش می‌دهد و فضای بیشتری را اشغال می‌کند.

مشاهده قیمت لحظه ای و خرید تتر در صرافی ارز دیجیتال

جعبه کاهش نویز لابیرنت Labyrinth

جعبه کاهش نویز لابیرنت (Labyrinth) یک راهکار ابتکاری دیگر برای کاهش صدای ماینر است. برخلاف جعبه کاهش نویز مستقیم، ساختار هزارتوی Labyrinth در مسیری که امواج صوتی باید طی کنند پیچیدگی اضافه می‌کند که شاهد کاهش نویز بیشتری خواهیم بود. جعبه کاهش نویز Labyrinth به دلیل طراحی پیچیده آن که شبیه به یک پیچ و خم یا هزارتو است با وادار کردن امواج صوتی به حرکت در آن پیچ و خم‌ها، به طور موثر به کاهش صدای ماینر کمک می‌کند.

این طرح شامل اتاقک‌ها و بافل‌های متعددی است که مسیر پیچیده‌ای را برای امواج صوتی ایجاد می‌کنند. این مسیر با دقت مهندسی شده تا کاهش نویز را بدون ایجاد مانع در جریان هوا به حداکثر برساند. طراحی لابیرنتی کاهش نویز بیشتری را در مقایسه با جعبه‌های مستقیم ارائه می‌دهد. گزینه‌های سفارشی‌سازی، به صورت دقیق‌تر می‌توانند نیازهای استخراج را برطرف کنند. گزینه‌های سفارشی‌سازی امکان تنظیم طراحی را بر اساس نیازهای خاص راه‌اندازی ماینینگ مانند نوع ماینر، تحمل نویز و دمای محیط فراهم می‌کند. طراحی دقیق کمک می‌کند خنک‌کننده به خطر نیفتد و ماینر عملکرد بهینه داشته باشد. در ساخت جعبه کاهش نویز لابیرنت از موارد زیر استفاده می‌شود:

فوم جاذب صدا با چگالی بالا: برای گرفتن و خنثی کردن امواج صوتی.

پوشش فلزی یا پلاستیکی محکم: برای ایجاد یکپارچگی ساختاری.

تهویه قابل تنظیم: برای تنظیم خنک‌کننده با مدل‌های خاص و شرایط محیطی.

معایب

پیچیدگی: طراحی پیچیده ممکن است نصب و نگهداری را دشوار کند.

هزینه: سفارشی‌سازی و موارد تخصصی می‌تواند هزینه کلی این راهکار کاهش صدا دستگاه ماینینگ را افزایش دهد.

فضای مورد نیاز: ساختار لابیرنت ممکن است در مقایسه با سایر راهکارها به فضای بیشتری نیاز داشته باشد.

آموزش استخراج بیت کوین و معرفی انواع استخراج ارز دیجیتال

حذف کننده نویز فعال ANC

چگونه صدا ماینینگ را کاهش دهیم

فناوری حذف نویز فعال که به اختصار به آن ANC گفته می‌شود از عبارت Active Noise Canceller گرفته شده و یک راهکار پیشرفته برای کاهش صدای ماینر است. برخلاف روش‌های کاهش نویز غیرفعال که به تجهیزات فیزیکی متکی هستند، ANC از امواج صوتی برای مقابله و حذف نویزهای ناخواسته استفاده می‌کند.

ANC دستگاهی است که از مهندسی صدا پیشرفته برای کاهش صدا ماینر بهره می‌برد. این دستگاه با استفاده از میکروفون‌ها، نویز تولید شده توسط فن‌های ماینر و سایر قطعات را دریافت کرده، سپس امواج صوتی‌ای تولید می‌کند که دقیقا مخالف نویزهای گرفته شده است. هنگامی که امواج صوتی متضاد با هم برخورد دارند باعث خنثی شدن یکدیگر می‌شوند و به طور موثر صدا دستگاه ماینر کاهش پیدا می‌کند. این فناوری بیشتر در هدفون‌ها و سایر تجهیزات صوتی کاربرد دارد، اما می‌تواند به کاهش صدای دستگاه استخراج نیز کمک کند.

ANC صدا قابل توجی را کاهش می‌دهد که اغلب از روش‌های غیرفعال بهتر است. هم‌چنین می‌توان آن را برای سطوح مختلف نویز و فرکانس‌های مختلف تنظیم کرد. استفاده از ANC به فضای بزرگ نیاز ندارد و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

معایب

پیچیدگی: این فناوری به کالیبراسیون و تنظیم دقیق نیاز دارد که ممکن است برای کسانی که با مهندسی صدا آشنایی ندارند کمی دشوار باشد.

هزینه: دستگاه‌های ANC می‌توانند گران‌تر از راه‌حل‌های کاهش نویز غیرفعال باشند، به‌خصوص اگر به‌صورت سفارشی برای استخراج طراحی شده باشند.

تداخل بالقوه: اگر ANC به درستی پیکربندی نشود، ممکن است با سایر دستگاه‌های الکترونیکی یا سیگنال‌های مجاور تداخل ایجاد کند.

تعمیر و نگهداری: برای اطمینان از عملکرد بهینه ممکن است نیاز به نظارت و نگهداری منظم باشد.

محفظه عایق صدا Miner Mute Machine

ماشین ماینر میوت (Miner Mute Machine) یک محفظه عایق صدا است که ماینر را در خود جای می‌دهد و به طور تخصصی به جذب نویز تولید شده توسط فن‌های ماینر و سایر اجزا می‌پردازد. انواع مختلفی از Miner Mute Machines وجود دارد که نیازهای مختلف را پاسخ می‌دهد. از انواع دستگاه Miner Mute Machine می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماشین‌های استاندارد بی‌صدا: این دستگاه‌ها محفظه‌های همه منظوره هستند که برای کاهش صدا طیف وسیعی از اسیک ماینرها به کار برده می‌شوند.

ماشین‌های بی‌صدا سفارشی: این نوع ماشین‌ها به طور خاص برای مدل‌های ماینر خاص طراحی شده‌اند و تناسب دقیق‌تر و کاهش بهینه نویز را ارائه می‌دهند.

ماشین‌های بی‌صدا مدولار: این ماشین‌ها امکان مقیاس‌پذیری را فراهم می‌کنند و به گونه‌ای پیکربندی شده‌اند که چندین ماینر را در خود جای دهند.

قرار دادن ماینر در یک محفظه عایق صدا Miner Mute Machine سطح نویز را به شدت کاهش می‌دهد و برای دستگاه‌هایی که در محیط‌های مسکونی یا مشترک قرار دارند، عالی است. این ماشین‌ها اغلب با در نظر گرفتن کاربر پسند بودن طراحی می‌شوند که راه‌اندازی و کارکردن با آن‌ها پیچیدگی خاصی ندارد. در طرح‌های مختلف استاندارد، سفارشی و مدولار موجود هستند که سازگاری با مدل‌ها و تنظیمات مختلف ماینر را فراهم می‌کنند. برخی از مدل‌ها شامل راه‌حل‌های خنک‌کننده یکپارچه نیز هستند که علاوه بر کاهش صدای ماینر، خنک‌کنندگی را به همراه دارند.

مشاهده قیمت لحظه ای و خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال

کاهش‌دهنده صدا انت‌ماینر Antminer

کاهش‌دهنده صدا انت‌ماینر (Antminer) به طور خاص برای کاهش صدای در دستگاه‌های استخراج Antminer طراحی شده است. Antminer به عنوان یکی از برندهای پیشرو در صنعت ماینینگ به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماینینگ یکی از راه‌های کسب درامد از ارز دیجیتال شناخته می‌شود که در بین فعالان بازار محبوبیت دارد. کاهش‌دهنده صدا Antminer به صورت مستقیم روی فن دستگاه ماینر Antminer قرار می‌گیرد. این دستگاه جریان هوا را به گونه‌ای هدایت می‌کند که برخورد امواج که منبع اصلی نویز در فن‌ها هستند، کاهش پیدا کند.

کاهش‌دهنده صدا Antminer با مواد میرایی صدا و به شکل آیرودینامیکی ساخته شده است در واقع هوا را از میان یک سری بافل هدایت می‌کند و صدا را بدون ایجاد مانع در راندمان خنک‌کننده کاهش می‌دهد. این راهکار کاهش صدای ماینر از فناوری پلاگ اند پلی (Plug and Play) استفاده می‌کند که به راحتی نصب و در صورت نیاز حذف شود. طراحی Plug and Play امکان نصب سریع و آسان را بدون نیاز به دانش و ابزارهای تخصصی فراهم می‌کند.

Plug and Play فناوری است که باعث می‌شود تا با اتصال دستگاه جدید به کامپیوتر سیستم عامل شما به صورت خودکار آن را شناسایی کند و باعث شود تا فاصله شما از متصل کردن دستگاه به کامپیوتر و شروع به کار کردن با آن تنها چند ثانیه و آن هم در زمان اولین اتصال باشد.

این دستگاه‌ها به شکلی مهندسی شده‌اند که بدون به خطر انداختن خنک‌سازی، صدا را کاهش داده و ماینرها در دمای بهینه به کار خود ادامه دهند. استفاده از این روش اغلب مقرون به صرفه‌تر از راه حل‌های دیگر کاهش صدای ماینر است. هم‌چنین طراحی جمع و جور آن امکان حمل و نقل آسان را فراهم می‌کند.

پرسش‌های پر تکرار در مورد راهکار کاهش صدای ماینر

  • چرا استخراج و ماینینگ سر و صدا دارد؟

    صدای دستگاه‌های ماینر به دلیل وجود فن‌هایی است که برای خنک نگه داشتن سخت‌افزار دستگاه‌ها به کار برده‌اند.

  • بهترین دستگاه ماینر بی صدا چیست؟

    دستگاه ماینینگ Avalon6 یک انتخاب مقرون به صرفه و کاربر پسند است که در دسته ماینرهای خانگی قرار دارد. این دستگاه با نرخ هش پایین‌تر صدا بسیار کمی تولید می‌کند.

  • سطح نویز دستگاه ماینر چقدر است؟

    سطح نویز دستگاه ماینر بین ۵۰ تا ۷۵ دسی‌بل است. این سطح صدا را می‌توان به سطح صدایی مخلوط کن غذا تشبیه کرد.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا