آموزش صرافی او ام پی فینکس

راهنمای جامع احراز هویت و خرید مستر کارت از پلتفرم او ام پی فینکس

مسترکارت کارت مسافرتی

احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس، روالی بسیار ساده دارد و از طریق پاسپورت معتبر و دارای تاریخ انقضا صورت می‌گیرد. مستر کارت مسافرتی یکی از قابلیت‌های کاربردی صرافی او ام پی فینکس است که امکان خرید از پایانه‌های فروشگاهی در سراسر دنیا، برداشت وجه از دستگاه‌های خودپرداز در تمامی کشورها و پرداخت در درگاه‌های بین‌المللی همچون یوتیوب، اسپاتیفای، نتفلیکس و استارباکس را برای ایرانیان فراهم کرده است. در این مطلب با آموزش احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس با ما همراه باشید.

پادکست آموزش مراحل احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس

احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس

برای احراز هویت مستر کارت ابتدا می‌بایست در وبسایت یا اپلیکیشن صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس ثبت نام کرده و با ارائه یک مدرک شناسایی معتبر همچون کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و یا کارت پایان خدمت حساب کاربری خود را احراز هویت کنید. پس از آن می‌بایست وارد صفحه اختصاصی مستر کارت شوید و با تکمیل اطلاعات خواسته شده و ارسال عکس صفحه اول پاسپورت، احراز هویت مستر کارت را انجام دهید.

پس از تکمیل احراز هویت مستر کارت نیز می‌توانید کارت اختصاصی خود را خریداری کرده و بنا به انتخاب خود، آن را به طور فوری و یا با مراجعه حضوری به کشور ترکیه تحویل بگیرید. در ادامه هریک از این مراحل را به صورت کامل به شما آموزش خواهیم داد:

۱- ثبت نام و احراز هویت در صرافی او ام پی فینکس

ثبت نام در اوام پی فینکس

در گام اول می‌بایست وارد وبسایت یا اپلیکیشن او ام پی فینکس شوید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. ثبت نام در او ام پی فینکس از طریق ارائه یک شماره موبایل یا آدرس ایمیل امکان‌پذیر است که در ادامه راهنمای گام به گام آن را ارائه می‌کنیم. ابتدا با ورود به صفحه اصلی او ام پی فینکس به عنوان کاربر جدید با دو گزینه ورود با شماره موبایل یا ایمیل مواجه خواهید شد که در این مرحله شماره موبایل به‌عنوان پیش‌فرض قرار دارد. پس از انتخاب یکی از این گزینه‌ها، کد ۵ رقمی برای تایید حساب به موبایل یا ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید آن را در محل مربوطه قرار دهید. توجه داشته‌باشید که شماره موبایلی را وارد کنید که به نام خودتان باشد زیرا این شماره باید با کد ملی مطابقت داشته‌باشد.

در مرحله بعد لازم است که برای حساب خود پسورد یا کلمه عبور انتخاب کنید. این رمز باید بین ۸ تا ۲۰ کراکتر بوده و شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک باشد. در نهایت حساب شما با موفقیت ایجاد می‌شود و پیام «تبریک، حساب شما با موفقیت ایجاد شد» را در صفحه مشاهده خواهید کرد.

در صفحه دو فیلد را مشاهده خواهید کرد که در فیلد اول شماره موبایل قرار دارد و در بخش دوم به صورت اختیاری می‌توانید شماره ملی خود را ارائه دهید. اگر تمایلی به پر کردن این بخش ندارید نیز آن را نادیده گرفته و روی گزینه «رد کردن» کلیک کنید. سپس وارد صفحه بعدی خواهید شد که می‌توانید در صورت تمایل کد دعوت خود یا دوستانتان را وارد کنید. البته وارد کردن این کدها نیز کاملا اختیاری است و می‌توانید از آنها با انتخاب گرینه «رد کردن» در پایین صفحه، صرف نظر کنید. در نهایت وارد صفحه داشبورد پلتفرم اوام‌پی فینکس خواهید شد.

۲- احراز هویت در او ام پی فینکس

قبل از احراز هویت مستر کارت، می‌بایست ابتدا حساب کاربری خود را در پلتفرم او ام پی فینکس احراز هویت کنید. کافی است روی گزینه «احراز هویت» در صفحه داشبورد بزنید و مراحل احراز هویت را به ترتیب پیش ببرید.

 • مرحله اول احراز هویت – اطلاعات شناسایی

در مرحله اول احراز هویت می‌بایست اطلاعات شناسایی خود را تایید کنید. روی گزینه «تایید ایمیل» بزنید و کدی که به ایمیلتان ارسال می‌شود را وارد کنید. در کادر بعد، شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و روی «تایید تلفن همراه» بزنید. سپس می‌بایست کدی که برایتان پیامک می‌شود را وارد کنید. دقت کنید که شماره تلفن وارد شده می‌بایست متعلق به خود شما باشد.

در ادامه، اطلاعات هویتی خود را وارد کرده و تصویری واضح از یک مدرک شناسایی معتبر (کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت) بارگذاری کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید.

 • مرحله دوم احراز هویت – اطلاعات بانکی

در مرحله دوم می‌بایست شماره کارت بانکی که قصد واریز و برداشت ریالی از طریق آن را دارید، وارد کنید. حساب بانکی وارد شده نیز باید به نام خود شما باشد و امکان ثبت شماره کارت بانکی متعلق به فردی به جز صاحب حساب وجود ندارد.

 • مرحله سوم احراز هویت – تصویر/ویدئو سلفی

در مرحله آخر لازم است یک تصویر یا ویدیو سلفی به همراه مدرک شناسایی و تعهدنامه ارسال کنید. در صورت فعال بودن گزینه «تصویر سلفی» می‌بایست تیک کنار متنی که در تصویر مشاهده می‌کنید را به منظور موافقت با آن، فعال کنید و سپس، مدرک شناسایی خود را در کنار صورت نگه داشته و عکس بگیرید. در نهایت نیز تصویر را در قسمت مربوطه بارگذاری کنید.

در صورت فعال بودن گزینه «ویدیو سلفی» نیز کافی است مدرک شناسایی خود را در کنار صورتتان بگیرید، روی گزینه «ضبط» بزنید و متنی که در تصویر مشاهده می‌کنید را با صدای رسا و واضح بخوانید. دقت کنید که در زمان گرفتن تصویر سلفی یا ضبط ویدیو سلفی، انگشتان دست شما روی اطلاعات مدرک شناسایی یا تعهدنامه نباشد.

پس از ارسال اطلاعات، صحت مدارک شما به صورت آنی از سمت واحد KYC مجموعه مورد بررسی قرار گرفته و یک تماس تلفنی به منظور تایید حساب با شما برقرار می‌شود. به این ترتیب حساب کاربری شما در او ام پی فینکس فعال شده و می‌توانید برای احراز هویت مستر کارت اقدام کنید. در ادامه نحوه احراز هویت مستر کارت فیزیکی در او ام پی فینکس را به شما توضیح خواهیم داد.

۳- احراز هویت مستر کارت در او ام پی فینکس

پس از ورود به حساب کاربری می‌بایست در صفحه داشبورد روی گزینه «مستر کارت» بزنید تا وارد صفحه احراز هویت مستر کارت شوید. در صفحه جدید روی گزینه «خرید مستر کارت» بزنید و مراحل احراز هویت مستر کارت را به ترتیب پیش ببرید.

احراز هویت مستر کارت
خرید مستر کارت او ام پی فینکس
 • مرحله اول احراز هویت مستر کارت – مطالعه شرایط و قوانین

در مرحله اول می‌بایست شرایط و قوانین خریداری مستر کارت را به دقت مطالعه کنید و پس از فعال کردن تیک مربوط به «موافقت با شرایط و قوانین» روی گزینه «مرحله بعد» بزنید.

مرحله اول احراز هویت مستر کارت

در ادامه یک کد تایید برای شما پیامک می‌شود که لازم است آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

دریافت کد تایید احراز هویت مستر کارت
 • مرحله دوم احراز هویت مستر کارت – ثبت اطلاعات پاسپورت

در صفحه جدید می‌بایست اطلاعات خواسته شده را مطابق با اطلاعات ثبت شده در پاسپورت وارد کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید. دقت کنید که اگر تاریخ انقضای پاسپورت شما کمتر از ۶ ماه باشد، احراز هویت مستر کارت برای حساب کاربری شما تایید نخواهد شد. در ادامه مجددا یک کد تایید برای شما پیامک خواهد شد که لازم است آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

مرحله دوم احراز هویت مستر کارت - ثبت اطلاعات پاسپورت
کد تایید دوم در احراز هویت مستر کارت
 • مرحله سوم احراز هویت مستر کارت – ثبت آدرس

در این مرحله می‌بایست ابتدا شهر محل سکونت خود را انتخاب کرده و در کادر بعدی، آدرس دقیق خود را به زبان انگلیسی در یک خط تایپ کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید.

تعیین آدرس در احراز هویت مستر کارت
 • مرحله چهارم احراز هویت مستر کارت – بارگذاری تصویر پاسپورت

در مرحله آخر نیز می‌بایست یک تصویر واضح از پاسپورت خود بارگذاری کنید و روی «ارسال اطلاعات» بزنید. با زدن روی دکمه «بررسی وضعیت احراز هویت» نیز می‌توانید در هر لحظه وضعیت احراز هویت مستر کارت را در حساب کاربری خود بررسی کنید.

بارگذاری تصویر پاسپورت در احراز هویت مستر کارت
تایید احراز هویت مستر کارت

هم اکنون می‌توانید برای خرید مستر کارت اقدام کنید. خرید مستر کارت در او ام پی فینکس به راحتی از طریق اتصال به درگاه آنلاین بانکی صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که قبل از اتصال به درگاه بانک لازم است نحوه دریافت مستر کارت خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر کاربران به ۲ روش می‌توانند مستر کارت خریداری شده را دریافت کنند.

۱- احراز هویت حضوری در ترکیه

با انتخاب این گزینه، پس از خرید مستر کارت لازم است برای دریافت کارت صادر شده به شهر استانبول در کشور ترکیه مراجعه کنید. آدرس محل مراجعه به طور دقیق در حساب کاربری شما قابل مشاهده است.

۲- دریافت فوری

در صورتی که نیاز دارید تا مسترکارت خود را سریع‌تر از زمان معمول دریافت کنید نیز می‌توانید گزینه «تحویل فوری» را انتخاب کنید و با ثبت آدرس و کد پستی، درخواست خود را ارائه دهید.

خرید مستر کارت

پس از انتخاب روش دریافت مستر کارت، می‌توانید شماره کارت بانکی خود را انتخاب کنید و با اتصال به درگاه آنلاین بانکی، خرید مستر کارت را انجام دهید. پس از تکمیل خرید مستر کارت، احراز هویت شما مورد بررسی قرار گرفته و طی ۴۸ ساعت آینده تایید می‌گردد. پس از تایید احراز هویت نیز طی یک روز کاری مستر کارت صادر می‌شود.

مستر کارت پلاتینیوم

قیمت مستر کارت پلاتینیوم برابر با ۱۵۰ دلار بوده که معادل تومانی آن نیز قابل مشاهده است. سقف تراکنش ماهانه برابر با ۱۰,۰۰۰ دلار و سقف برداشت روزانه آن نیز برابر با ۲,۰۰۰ دلار است. جنس مستر کارت پلاتینیوم PVC بوده و موارد استفاده متعددی همچون دستگاه‌های خود پرداز، خرید از دستگاه‌های پوز، خرید از درگاه‌های پرداخت بین‌المللی، خرید شارژ موبایل و پرداخت قبوض و رزرو هتل با تخفیف داشته و از سرویس کش بک نیز برخوردار است.

مستر کارت VIP

مستر کارت VIP نوع دیگری از مستر کارت در صرافی او ام پی فینکس است که نسبت به مستر کارت پلاتینیوم تفاوت‌هایی دارد. قیمت مستر کارت VIP برابر با ۴۲۰ دلار بوده که معادل تومانی آن نیز قابل مشاهده است. سقف تراکنش ماهیانه آن برابر با ۱۰۰,۰۰۰ دلار و سقف برداشت روزانه نیز برابر با ۵,۰۰۰ دلار است. جنس مستر کارت VIP از متال بوده و موارد استفاده گوناگونی همچون دستگاه‌های خودپرداز، خرید از دستگاه‌های پوز، خرید از درگاه‌های پرداخت بین‌المللی، خرید شارژ موبایل و پرداخت قبوض، رزرو هتل با تخفیف، خرید گیفت کارت، پین و ووچر داشته و از سرویس کش بک نیز برخوردار است.

شما می‌توانید پس از احراز هویت مستر کارت، متناسب با نیاز خود یکی از این دو نوع کارت را انتخاب کرده و با اتصال به درگاه پرداخت آنلاین بانکی، آن را خریداری کنید. لازم به ذکر است که مستر کارت او ام پی فینکس از نوع Prepaid می‌باشد.

دقت کنید که مبلغ پرداخت شده تنها هزینه مربوط به خریداری مستر کارت بوده و برای شارژ مستر کارت می‌بایست وارد صفحه «داشبورد» شوید و از قسمت «افزایش موجودی» اقدام به شارژ مستر کارت خود کنید. افزایش موجودی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به صورت روزانه و از طریق اتصال به درگاه پرداخت آنلاین بانکی امکان‌پذیر است. همچنین با مراجعه حضوری به تمامی بانک‌های کشور ترکیه نیز می‌توانید مستر کارت خود شارژ کنید.

در صورت وجود هر سوال دیگر پیرامون احراز هویت مستر کارت می‌توانید همه روزه و به صورت ۲۴ ساعته از طریق چت آنلاین وبسایت، اپلیکیشن و تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۵۲۶۹۴۰۰۰ با واحد پشتیبانی او ام پی فینکس در ارتباط باشید.

بیشترین سوالات کاربران در مورد احراز هویت مستر کارت

آیا نام درخواست‌دهنده روی مستر کارت درج می‌شود؟

بله. هر مستر کارت مسافرتی با نام مالک اصلی آن صادر می‌شود.

چگونه می‌توانم مستر کارت خریداری شده را شارژ کنم؟

در حال حاضر دو روش برای شارژ مستر کارت وجود دارد. ۱) می‌توانید مستر کارت خود را از داخل داشبوردمسترکارت در حساب او ام پی فینکس و با اتصال به درگاه بانکی به صورت تومانی در لحظه شارژ کنید. ۲) می‌توانید مستر کارت خود را با مراجعه حضوری به تمام بانک‌های ترکیه شارژ کنید.

چگونه می‌توانم مستر کارت خریداری شده را تحویل بگیرم؟

برای دریافت مستر کارت خریداری شده دو روش وجود دارد: ۱) دریافت فوری ۲) احراز هویت حضوری در ترکیه و دریافت مستر کارت. پس از احراز هویت پاسپورت در داشبورد مستر کارت، می‌توانید انتخاب کنید که مستر کارت خود را به طور فوری بگیرید یا برای دریافت آن شخصا به شهر استانبول بروید و به آدرسی که در حساب کاربری شما درج شده مراجعه کنید و پس از امضای قرارداد، مستر کارت خود را تحویل بگیرید.

آیا امکان برداشت موجودی مستر کارت وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید با ورود به داشبورد مدیریتی مستر کارت در پلتفرم او ام پی فینکس، موجودی آن را به صورت تومانی در حساب بانکی خود دریافت کنید.

آیا فرد دیگری به جز مالک اصلی مستر کارت می‌تواند آن را تحویل بگیرد؟

خیر. مستر کارت به صاحب اصلی آن تحویل داده می‌شود.

مستر کارت پلاتینیوم و مستر کارت VIP چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

سقف تراکنش‌های ماهانه و جنس مواد به کار برده شده در ساخت این دو نوع مستر کارت، متفاوت است.

چه افرادی امکان استفاده از مستر کارت را دارند؟

تمامی کاربران او ام ‌پی فینکس که مراحل احراز هویت خود را تکمیل کرده‌اند می‌توانند جهت دریافت مسترکارت مسافرتی اقدام کنند. توجه داشته باشید که برای احراز هویت مستر کارت، تاریخ انقضای پاسپورت شما باید حداقل ۶ ماه باشد.

کارمزد شارژ مستر کارت چقدر است؟

کارمزد شارژ مسترکارت ۳ درصد بوده و کارمزد برداشت از لیر به تومان نیز مجددا ۳ درصد محاسبه می‌شود.

آیا امکان واریز وجه از خارج کشور به مستر کارت او ام پی فینکس وجود دارد؟

در حال حاضر امکان نقل و انتقال بین‌المللی به دلیل عدم پشتیبانی این کارت‌ها از شبکه سوییفت امکان‌پذیر نبوده و امکان واریز وجه تنها از کشور ترکیه وجود دارد.

مستر کارت او ام پی فینکس چه مدت اعتبار دارد؟

پنج سال. تاریخ انقضای مستر کارت بر روی آن درج شده است.

در صورت مفقود شدن مستر کارت چه اقدامی باید انجام دهم؟

به منظور مسدود کردن مستر کارت لازم است به پشتیبانی او ام پی فینکس مراجعه کنید. پس از مسدود شدن کارت نیز می‌بایست مجددا درخواست کارت جدید را ثبت بفرمایید و هزینه صدورکارت را بپردازید. لازم به ذکر است که موجودی کارت مفقود شده به کارت جدید انتقال می‌یابد.

آیا ۳D Secure برای مستر کارت او ام پی فینکس فعال است؟

بله. درصورت عدم وجود اختلال در شبکه اپراتورها، ۳d secure از طریق پیامک برای کاربر ارسال می‌گردد.

مستر کارت چه زمانی فعال می‌شود؟

به محض اینکه کارت خریداری شده در داشبورد حساب کاربری افزوده شود، فعال خواهد شد.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

‫۱۴ دیدگاه‌ها

  1. بله روی هر دو نوع کارت اسم مالک کارت ثبت میشه.
   شماره کارت، تاریخ انقضا و CVV2 هم اطلاعات دیگری هست که روی کارت نوشته شده.

  1. از زمانی که کارتتون ساخته میشه به مدت ۵ سال اعتبار داره.
   تاریخ انقضا دقیق روی مستر کارت نوشته شده و از داخل پنل کاربری هم قابل مشاهده‌ست.

  1. سلام وقتتون بخیر باشه.
   اگه مستر کارتتون زیر مجموعه شرکت زی پی باشه میتونین متصل کنین.
   برای اطلاعات بیشتر لطفا به پشتیبانی مراجعه کنین. همکارانمون کامل راهنمایی‌تون می‌کنن.

   ارتباط با پشتیبانی:
   چت آنلاین وبسایت و اپلیکیشن
   تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۵۲۶۹۴۰۰۰

 1. درود و وقت بخير
  با اين كارت ميشه در دبي و تركيه ، لير و درهم و دلار فيزيكي از طريق دستگاه هاي عابر بانك دريافت كرد و طبق قوانين مبلغ مشخصي وارد ايران كرد؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه.
   بله در ترکیه میتونین از دستگاه عابر بانک لیر دریافت کنین.
   در دبی و کشورهای دیگه هم از طریق برخی از عابر بانک‌ها که امکان تبدیل ارز دارن، می‌تونین وجه نقد برداشت کنین.

 2. سلام یک سوال داشتم درصورت درخواست بعد از اینکه ثبت کارت انجام شد چند روز طول می‌کشه کارت در تهران به دستمان برسه ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا