تحلیل آنچین بیت کوین

تحلیل آنچین بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲ خرداد

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس از تحلیل آنچین بیت کوین (Bitcoin / BTC)، سطح عرضه BTC که توسط هولدرها ثابت باقی مانده و همچنین عدم تمایل به فروش آن، روند افزایشی داشته‌اند. به همین ترتیب، رفتار قیمتی رمزارز برتر بازار هم‌اکنون یک محدوده معاملاتی بسیار فشرده را نشان می‌دهد که طی چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است. بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیت کوین در حال حاضر با بیش از ۱.۵ درصد رشد نسبت به ۲۴ ساعت اخیر، در محدوده ۲۷,۲۷۱ دلار قرار دارد.

پادکست تحلیل آنچین بیت کوین امروز ۲ خرداد

قیمت بیت کوین
عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر – TradingView


بر اساس تحلیل آنچین بیت کوین در تاریخ ۲۲ می (۱ خرداد) توسط پلتفرم گلس‌نود (Glassnode)، بخش بزرگی از عرضه بیت کوین در کیف پول سرمایه‌گذاران بدون تغییر و جابه‌جایی باقی مانده است. در همین راستا، چندین بازه زمانی مهم نشان‌دهنده قدمت (Age Bands) عرضه غیرفعال بیت کوین، به‌تازگی به سقف‌های تاریخی جدید رسیده‌اند. عرضه بیت کوین‌هایی که بیش از یک‌سال توسط سرمایه‌گذاران هولد شده، شاهد سطوح تاریخی جدید و روند روبه‌رشد هولد این رمزارز است.


گلس‌نود در ادامه تحلیل آنچین بیت کوین، نمودار زیر را منتشر کرد که نشان می‌دهد مدت‌زمان هولد این رمزارز در تمام بازه‌های زمانی رو به افزایش بوده و بیشترین آمار در این بین، متعلق به عرضه غیرفعال بیت کوین در بازه بیش از دو سال است. این آمار، کوین‌هایی را در بر می‌گیرد که در اوایل سال ۲۰۲۱ و آغاز بازار گاوی در آن زمان انباشت شده‌اند.

عرضه بیت کوین
عرضه فعال بیت کوین در بازه‌های زمانی مختلف – Glassnode


به‌علاوه، عرضه بیت کوینِ متعلق به هولدرهای بلندمدت این رمزارز یعنی سرمایه‌‌گذارانی که بیش از ۱۵۵ روز موجودی خود را هولد کرده‌اند، اخیراً به یک سقف تاریخی جدید در ۱۴.۴۶ میلیون واحد BTC رسیده است. گلس‌نود در این باره نوشت که این موجودی‌ها، بیت کوین‌هایی هستند که بلافاصله پس از ورشکستگی صرافی FTX خریداری شده‌اند.


در ادامه تحلیل آنچین بیت کوین، شاخص سرزندگی یا Liveliness این رمزارز که نسبت بین هولدکردن و خرج‌کردن فعالان بازار را نشان می‌دهد، به کمترین سطح خود از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) تاکنون رسیده است. این شاخص نشان می‌دهد که رایج‌ترین رفتار حال حاضر سرمایه‌گذاران در بازار، هولد بیت کوین است و اکثریت عرضه این رمزارز در این حالت قرار دارد.


در نتیجه این تحلیل‌ها مشخص شد که ذهنیت و تمایلات (Sentiment) در بازار بیت کوین، در حال حاضر عدم خرید و فروش این ارز و متقابلاً هولد دارایی‌ها است. با توجه به آمار موجود، ۶۸.۱۳ درصد از عرضه بیت کوین بیش از یک سال است که در کیف پول‌ها باقی مانده و تغییری نداشته است.

هولد بیت کوین
شاخص امواج هولد بیت کوین در بازه‌های مختلف – Glassnode


گلس‌نود در رابطه با این موضوع نوشت که از لحاظ تاریخی، بیت کوین زمانی کف قیمتی خود را پیدا می‌کند که فروشندگان دست از فعالیت کشیده و آخرین موج هولدرهای بلندمدت را تشکیل می‌دهند. این پلتفرم تحلیل‌گر معتقد است که این شاخص‌ها تصویر معتبری از دیدگاه و عقیده هولدرها نشان می‌دهند و مشخص است که اکثریت این افراد، در حال حاضر تمایلی به فروش دارایی‌های خود ندارند.


در این بین، پلتفرم بی‌این‌کریپتو (BeInCrypto) گزارش داد زمانی که قیمت بیت کوین برای مدت زیادی در یک محدوده معاملاتی فشرده باقی می‌ماند، عموماً یک دوره پرنوسان را به دنبال آن در بازار تجربه خواهد کرد. با این وجود، این نوسانات هنوز در عملکرد قیمت بیت کوین پدیدار نشده‌اند و رمزارز شماره یک بازار، به دوره تثبیت (Consolidation) خود ادامه می‌دهد.


بیت کوین با رشد نسبتاً جزئی در مقایسه با روز گذشته، همچنان در محدوده هفتگی فشرده خود سیر می‌کند و این روند تا زمانی ادامه خواهد داشت که مقاومت ۲۷,۶۰۰ دلاری را بشکند. در سناریوی نزولی و کاهش قیمت بیت کوین نیز، ۲۶,۶۰۰ دلار به‌عنوان حمایت جدی این رمزارز برآورد شده و طی هفته گذشته، دو مرتبه پس از رسیدن به این سطح شاهد بازگشت قیمت بوده است.


با توجه به موارد فوق، به نظر شما قیمت بیت کوین (BTC) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-آنچین-بیتکوین-2-خرداد
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *