تحلیل آنچین بیت کوین

تحلیل آنچین بیت کوین با بررسی هش ریت شبکه و فعالیت ماینرها

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، هش ریت (Hashrate) شبکه بیت کوین در اولین روز از ماه می (۱۱ اردیبهشت) به یک سقف تاریخی جدید در سطح ۴۷۳.۸۷ اگزا هش بر ثانیه (EH/s) رسید. این رشد هش ریت می‌تواند به‌دلیل افزایش فعالیت کاربران در ساخت NFT های (اینسکریپشن‌ها / Inscriptions) اوردینالز (Ordinals) بیت کوین باشد. اما علی‌رغم این موضوع، قیمت این رمزارز در حال حاضر در محدوده قرمز بازار قرار دارد. بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیت کوین هم اکنون در سطح ۲۸,۶۷۵ دلار در بازارها معامله می‌شود.

پادکست تحلیل آنچین بیت کوین


طبق تحلیل آنچین بیت کوین مشخص شد که رشد هش ریت این شبکه و رسیدن آن به بالاترین حد تا به امروز، طی ۲۴ ساعت اخیر رخ داده است. این نرخ رشد از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه نه تنها در بازه هفتگی رخ داده، بلکه بالاترین سطحی است که شبکه بیت کوین تاکنون تجربه کرده است. یکی از دیگر مسائل مهم پیرامون این موضوع، رشد فعالیت ماینرها در این شبکه بلاک چین است.

هش ریت بیت کوین
تغییرات هش ریت بیت کوین طی هفته اخیر – CoinWarz


همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد، رشد نرخ هش شبکه بیت کوین احتمالاً به دلیل افزایش ساخت NFT های اوردینالز باشد. این تراکنش‌ها همانند فعالیت‌های معاملاتی بیت کوین، تراکنش‌های بومی این بلاک چین محسوب می‌شوند. از این رو، تراکنش‌های روزانه بیت کوین در تاریخ ۱ می (۱۱ اردیبهشت) نیز به یک سقف تاریخی جدید در سطح ۶۸۲,۲۸۱ تراکنش رسید.


بالارفتن تعداد تراکنش‌های روزانه به معنی افزایش درآمد برای ماینرهای شبکه بوده و این مسئله نشان می‌دهد که چرا هش ریت شبکه بیت کوین رشد داشته است. پلتفرم گلس‌نود (Glassnode) نیز در تحلیل آنچین بیت کوین، شاخص درآمد ماینرها (Miner Revenue) را منتشر کرد که مسئله مذکور را تایید می‌کند.

درآمد ماینرهای بیت کوین
سطح درآمد ماینرهای بیت کوین در شش ماه اخیر – Glassnode

تحلیل آنچین بیت کوین و اثرات هش ریت بر قیمت

سطح درآمد ماینرها در تاریخ ۱ می (۱۱ اردیبهشت) به بالاترین حد خود طی شش ماه اخیر رسید. اکنون در رسانه‌ها به چشم می‌خورد که مجموعه NFT اوردینالز بیت کوین، چه تاثیری بر قیمت این رمزارز می‌تواند داشته باشد. در وحله اول، باید دانست که اینسکریپشن‌ها یا همان NFT های ویژه شبکه بیت کوین، حتی با رشد تعداد تراکنش‌ها، به‌طور مستقیم بر سطح تقاضای این رمزارز اثر نمی‌‌گذارند. با این حال، چنانچه ذخایر ماینرهای بیت کوین شاهد رشد باشند، تاثیر این تغییرات بر افزایش تقاضا و متعاقباً قیمت بیت کوین دور از انتظار نیست.

مطالعه بیشتر: راهنمای کامل و آموزش ماینینگ بیت کوین


تحلیل آنچین بیت کوین و بررسی داده‌های این بلاک چین نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های بیت کوین طی روزهای اخیر یک روند صعودی داشته‌ است. البته این شرایط در رابطه با ذخایر ماینرها متفاوت است که هنگام نشر این خبر، در پایین‌ترین سطح خود طی سه ماه اخیر قرار دارند.

ذخایر ماینرهای بیت کوین
کاهش ذخایر ماینرهای بیت کوین همزمان با افزایش تعداد تراکنش‌ها – AMBCrypto


کاهش ذخایر ماینرها و پایین ماندن آن‌ها معمولاً نشانه خوبی برای بازار به‌شمار نمی‌آید؛ چرا که این مسئله نشان‌دهنده نبود انگیزه مالی کافی برای ماینرها به‌منظور حفظ دارایی‌هایشان بوده که هم‌راستا با تمایلات (Sentiment) سرمایه‌گذاران در بازار است. کاهش ذخایر ماینرها نشان می‌دهد که میان افزایش تقاضا برای NFT های اوردینالر و رشد قیمت این رمزارز ارتباطی وجود ندارد. در حال حاضر، عملکرد قیمت بیت کوین با رشد هش ریت و تراکنش‌های این شبکه مسیری متفاوت را سیر می‌کند.

سلب-مسئولیت-تحلیل-آنچین-بیتکوین-با-بررسی-هش-ریت
۵/۵ - (۱ امتیاز)
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *