تحلیل ارز دیجیتالواچ لیست ارز دیجیتال

واچ لیست هفتگی ۳ مهر؛ او ام پی فینکس

مسترکارت کارت مسافرتی

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت کوین طی سه روز اخیر حتی با روند منفی چهارروزه شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ (S&P 500)، در یک محدوده فشرده معامله شده است. البته این عملکرد نکاتی مثبتی هم دارد و نشان می‌دهد معامله‌گران دچار ترس نشده و عجله‌ای برای خروج از بازار ندارند.

پادکست واچ لیست هفتگی ۳ مهر


این‌طور که به نظر می‌رسد، عرضه بیت کوین به‌تدریج در حال ورود به حساب سرمایه‌گذاران بزرگ و نهنگ‌ها است. کریپتو کان (Crypto Con)، از تحلیل‌گران پلتفرم گلس‌نود (Glassnode)، پیرامون همین موضوع بیان کرد موجودی حساب یا همان سهم عرضه بیت کوینِ در اختیار هولدرهای کوتاه‌مدت، به پایین‌ترین سطح در بیش از یک دهه اخیر رسیده است.


اکنون، ابهامات در مورد مسیر بعدی قیمت بیت کوین معامله‌گران را از بازار دور نگه داشته و این مسئله می‌تواند یکی از دلایل تضعیف عملکرد قیمت و کمبود نوسانات در معاملات این رمزارز و چند آلت کوین بازار باشد. البته مثل همیشه، برخی از این آلت کوین‌ها نشانه‌هایی از احتمال رشد را نشان داده که قرار است در مقاله واچ لیست ارزهای دیجیتال امروز به بررسی آن‌ها بپردازیم.


در این پست از واچ لیست هفتگی ۳ مهر ماه، تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC) و آلت کوین‌های چین لینک (LINK)، میکر (MKR) و آربیتروم (ARB) را در تایم فریم‌های ۱ روزه و ۴ ساعته مورد بررسی قرار می‌دهیم.


مطالعه بیشتر: آشنایی با انواع معاملات ارز دیجیتال

واچ لیست هفتگی ۳ مهر؛ تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در نمودار ۱ روزه، با تداوم فعالیت خریداران موفق شد میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰D EMA) در سطح ۲۶,۵۲۳ دلار را حفظ کند، اما خبری از بازگشت صعودی قیمت نیست. این یعنی که رمزارز برتر در سطوح بالاتر قیمت تقاضایی ندارد. بیت کوین مانند برنامه هر هفته، نخستین رمزارزی است که در واچ لیست هفتگی ۳ مهر ماه به تحلیل آن می‌پردازیم.

تحلیل بیت کوین در نمودار 1 روزه
تحلیل بیت کوین در نمودار ۱ روزه – TradingView


شیب خط اندیکاتور مذکور از بین رفته و شاخص قدرت نسبی (Relative Strength Index / RSI) هم نزدیک به ناحیه میانی است که یعنی خریداران و فروشندگان در وضعیت تعادل (Equilibrium) قرار دارند. شکست نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، شرایط را به‌سود فروشندگان تغییر خواهد داد و قیمت بیتکوین ممکن است تا حمایت بسیار مهم ۲۴,۸۰۰ دلاری کاهش پیدا کند.


در غیر این صورت، چنانچه قیمت از سطح فعلی رشد داشته باشد و از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۵۰D SMA) در ۲۶,۹۴۸ دلار عبور کند، نشان‌گر بازگشت خریداران به بازار و کنترل شرایط به‌دست آن‌ها است. در این سناریو، قیمت BTC می‌تواند یک رالی (حرکت صعودی / Rally) را تا مقاومت ۲۸,۱۴۳ دلار آغاز کند.

تحلیل بیت کوین در نمودار 4 ساعته
تحلیل بیت کوین در نمودار ۴ ساعته – TradingView


اما بیت کوین در نمودار ۴ ساعته پایین‌تر از میانگین متحرک‌های خود معامله می‌شود که البته، فروشندگان در تشکیل یک حرکت نزولی نیز موفق نبوده‌اند. چنین عملکردی می‌تواند به معنی کاهش فشار فروش در سطوح پایین قیمت باشد. در این بین، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت ارز BTC را از میانگین متحرک‌ها عبور دهند. در صورت موفقیت این دسته از فعالان بازار، قیمت می‌تواند یک رالی را ابتدا تا ۲۷,۴۰۰ دلار و سپس ۲۸,۱۴۳ دلار تشکیل دهد.


اگر فروشندگان قصد در اختیارگرفتن کنترل شرایط را دارند، باید قیمت بیت کوین را به زیر ۲۶,۲۰۰ دلار بکشانند. این حرکت نزولی ممکن است با تلاش فروشندگان ابتدا تا ۲۵,۷۵۰ دلار و سپس تا حمایت ۲۴,۸۰۰ دلار ادامه پیدا کند.


مطالعه بیشتر: آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال

واچ لیست هفتگی ۳ مهر؛ تحلیل تکنیکال چین لینک (LINK)

ارز دیجیتال چین لینک موفق شد در نمودار ۱ روزه، در روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) از خط روند نزولی (Downtrend Line) خود عبور کند و نشانه‌هایی از یک تغییر روند مهم را سیگنال دهد. در ادامه به تحلیل تکنیکال چین لینک در واچ لیست هفتگی ۳ مهر ماه می‌پردازیم.

تحلیل چین لینک در نمودار 1 روزه
تحلیل چین لینک در نمودار ۱ روزه – TradingView


میانگین متحرک‌های چین لینک یک تقاطع صعودی (Bullish Crossover) را تشکیل داده و شاخص RSI این رمزارز در ناحیه مثبت قرار گرفته که شرایط قیمت را به‌نفع خریداران نشان می‌دهند. انتظار می‌رود طی اصلاح قیمت به‌سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۶.۵۵ دلار، خریداران به فعالیت مشغول شوند. بازگشت صعودی پرقدرت قیمت چین لینک از این سطح می‌تواند به‌منزله تغییر ذهنیت و رویکرد سرمایه‌گذاران از فروش در حرکات صعودی به خرید در کف قیمت باشد.


در ادامه این سناریو، خریداران تلاش خواهند کرد که حرکت صعودی را تا ۸ دلار و سپس ۸.۵ دلار ادامه دهند. در صورتی که فروشندگان قصد جلوگیری از رشد قیمت LINK را دارند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند و حفظ کنند.

تحلیل چین لینک در نمودار 4 ساعته
تحلیل چین لینک در نمودار ۴ ساعته – TradingView


قیمت ارز دیجیتال LINK در نمودار ۴ ساعته شاهد حرکت صعودی خطوط میانگین متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت است. این یعنی که خریداران مشغول خرید در کف بوده و ذهنیت و تمایلات در برابر چین لینک مثبت شده‌اند. در صورتی که قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگشتی صعودی داشته باشد، احتمالاً سطح ۷.۶۰ دلار هدف بعدی خواهد بود.


اما در آن روی سکه، تداوم کاهش قیمت به زیر این میانگین متحرک، برداشت سود خریداران را نشان می‌دهد. از این رو، ارز LINK ممکن است تا تست مجدد (Retest) سطح شکسته‌شده در خط روند نزولی پایین بیاید. فروشندگان به‌منظور به‌دست گرفتن کنترل شرایط، باید قیمت چین لینک را به زیر ۶.۶۰ دلار بکشانند.


مطالعه بیشتر: معرفی بهترین اندیکاتورها برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

واچ لیست هفتگی ۳ مهر؛ تحلیل تکنیکال میکر (MKR)

ارز دیجیتال میکر در نمودار ۱ روزه، پس از رشد تا مقاومت ۱,۳۷۰ دلاری در روز ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) دچار کاهش شد که نشان از دفاع خوب فروشندگان از این سطح دارد. در ادامه به تحلیل و بررسی تکنیکال قیمت میکر در واچ لیست هفتگی ۳ مهر می‌پردازیم.

تحلیل میکر در نمودار 1 روزه
تحلیل میکر در نمودار ۱ روزه – TradingView


در حال حاضر، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در سطح ۱,۲۲۶ دلار به‌عنوان نخستین حمایت میکر در سناریوی نزولی محسوب می‌شود. چنانچه قیمت MKR از این سطح بازگشت صعودی داشته باشد، نشان می‌دهد که سطوح پایین‌تر خریداران را به خود جذب می‌کند. به این ترتیب، خریداران تلاشی دیگر را برای عبور قیمت از مقاومت پیش رو در دستور کار قرار خواهند داد. درصورت موفقیت آن‌ها، قیمت ارز MKR می‌تواند مسیر صعودی را با شتاب خوبی تا سطح ۱,۷۵۹ دلار ادامه دهد.


اما در غیر این صورت، اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هدایت کنند، به این معنی است که مومنتوم (قدرت حرکت / Momentum) صعودی تضعیف شده است. چنین عملکردی می‌تواند قیمت میکر را برای چند روز در یک رنج با کف ۹۸۰ دلار و سقف ۱,۳۷۰ دلار نگه دارد.

تحلیل میکر در نمودار 4 ساعته
تحلیل میکر در نمودار ۴ ساعته – TradingView


خطوط میانگین متحرک میکر در نمودار ۴ ساعته، شیب خود را از دست داده‌اند و شاخص RSI این رمزارز کمی پایین‌تر از مرز میانی قرار گرفته که نشان‌گر تعادل بین عرضه و تقاضا برای این ارز دیجیتال است. چنانچه خریداران موفق به هدایت قیمت بالاتر از ۱,۳۰۶ دلار شوند، میکر می‌تواند این مسیر را تا مقاومت ۱,۳۷۰ دلاری ادامه دهد.


اما در سناریوی نزولی، کاهش قیمت به زیر ۱,۲۶۴ دلار، روند افزایشی فشار فروش را نشان می‌دهد که این اتفاق می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت تا ۱,۲۲۵ دلار شود. پایین‌آمدن قیمت میکر به زیر این سطح حمایتی، ممکن است شرایط را در کوتاه‌مدت به‌نفع فروشندگان تغییر دهد.


مطالعه بیشتر: معرفی بهترین اندیکاتور تریدینگ ویو برای تحلیل ارز دیجیتال

واچ لیست هفتگی ۳ مهر؛ تحلیل تکنیکال آربیتروم (ARB)

ارز دیجیتال آربیتروم وارد یک روند نزولی شده و فروشندگان طی هر حرکت صعودی، در سطح ۰.۸۵ دلار اقدام به فروش می‌کنند؛ اما نکته مثبت این‌جا است که خریداران ارز ARB نیز ترک میدان نکرده‌اند. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران آربیتروم موقعیت‌های خود را حفظ کرده و در برابر قیمت توکن ARB، دیدگاهی صعودی دارند. آربیتروم آخرین رمزارزی است که در واچ لیست هفتگی ۳ مهر مورد تحلیل قرار می‌دهیم.

تحلیل آربیتروم در نمودار 1 روزه
تحلیل آربیتروم در نمودار ۱ روزه – TradingView


شاخص قدرت نسبی آربیتروم از ۴۰ واحد فراتر رفته که نشان‌گر رشد تدریجی مومنتوم صعودی است. در صورتی که خریداران قیمت را از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور دهند، احتمال آغاز یک روند بهبود برای آربیتروم وجود خواهد داشت. در این سناریو، قیمت آربیتروم پتانسیل تشکیل یک رالی به‌سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود در ۰.۹۵ دلار و پس از آن سطح ۱.۰۴ دلار پیدا می‌کند.


اما در سناریوی نزولی، سطوح حمایتی قیمت ابتدا ۰.۸۰ دلار و سپس ۰.۷۸ دلار برآورد شده‌اند. فروشندگان در مرحله اول باید قیمت ARB را به این ناحیه نزدیک کنند تا مسیر نزولی تایید شود و به‌سمت حمایت ۰.۷۴ دلاری ادامه پیدا کند. شکست سطح مذکور، کاهش بیشتر قیمت را در پی خواهد داشت.

تحلیل آربیتروم در نمودار 4 ساعته
تحلیل آربیتروم در نمودار ۴ ساعته – TradingView


در نمودار ۴ ساعته آربیتروم، فروشندگان طی هر حرکت صعودی قیمت تا خط روند نزولی (Downtrend Line)، اقدام به فروش می‌کنند. این دسته از فعالان بازار قیمت آربیتروم را به زیر میانگین متحرک‌های این تایم فریم پایین کشاندند، اما موفق به کاهش قیمت به زیر حمایت ۰.۸۱ دلاری نشده‌اند. این یعنی که خریداران با فعالیت خود، قصد تشکیل یک سقف پایین‌تر (Higher Low / HL) را در نمودار ۴ ساعته دارند.


اکنون، خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت ARB را از خط روند نزولی عبور دهند. در صورت موفقیت، قیمت می‌تواند یک روند بهبود را به‌سوی سطح روانی (Psychological Level) 1 دلاری آغاز کند. اما چنانچه سطح ۰.۸۱ دلار دچار شکست نزولی شود، قیمت آربیتروم ممکن است در ابتدا تا ۰.۷۸ دلار و سپس تا ۰.۷۴ دلار کاهش داشته باشد.


در واچ لیست هفتگی ۳ مهر ماه، ارزهای دیجیتال بیت کوین، چین لینک، میکر و آربیتروم را مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. به نظر شما این رمزارزها چه سناریوهایی را تایید می‌کنند؟ شما می‌توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

سوالات شما از واچ لیست هفتگی ۳ مهر

واچ لیست چیست؟

واچ لیست (Watchlist) به لیستی از رمزارزهایی گفته می‌شود که سرمایه‌گذار به‌طور دقیق آن‌ها را زیر نظر گرفته تا در صورت کاهش قیمت، یک موقعیت سرمایه‌گذاری سودآور برای خود ایجاد کند.

واچ لیست این هفته چه ارزهایی دارد؟

پنج ارز دیجیتال این هفته که پتانسیل رشد بهتری دارند، بیت کوین (BTC)، چین لینک (LINK)، میکر (MKR)، آربیتروم (ARB) و تتا (THETA) هستند.

بهترین واچ لیست ارز دیجیتال چیست؟

بهترین واچ لیست ارز دیجیتال از طریق تحلیل فاندامنتال و تکنیکال دقیق رمزارزهایی به‌دست می‌آید که هنوز فاکتورهای مربوطه بر قیمت آن‌ها اثر نگذاشته‌اند.

واچ لیست ارز دیجیتال امروز چیست؟

در پست واچ لیست ارز دیجیتال امروز ۳ مهر ماه، تحلیل تکنیکال رمزارزهای BTC، LINK، MKR و ARB را در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت پوشش داده‌ایم.

سلب-مسئولیت-واچ-لیست-هفتگی-3-مهر

پوریا کریم‌زاده

من پوریا کریم‌زاده هستم و بیشتر از چهار سال است که به‌طور رسمی وارد بازارهای مالی فارکس و کریپتو شدم. از کودکی عاشق هر نوع فناوری و زبان انگلیسی بودم و امروز تمرکز کاری خود را روی ارائه تحلیل فاندامنتال، اقتصاد کلان، اخبار بازار ارز دیجیتال و مقالات تخصصی در مورد بلاک چین و رمزارزها در نظر گرفته‌ام. شخصاً سرمایه‌گذاری را در بازه بلندمدت انجام می‌دهم و معتقدم که بلاک چین، بیت کوین و سایر پروژه‌های نوآورانه در صنعت کریپتو، آینده فرآیندهای مالی و نظام اقتصادی کشورها را شکل می‌‎دهند.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا