تحلیل ریپل

تحلیل ریپل و بررسی روند قیمت؛ امروز ۱۷ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت ریپل (XRP) در روز گذشته ۰.۵۵ درصد افزایش داشت و توانست رشد ۱.۵۱ درصدی در روز سه‌شنبه را ادامه دهد. این رمزارز روز خود را در سطح ۰.۵۰۶۴۶ دلار به پایان رساند و برای نخستین بار توانست در ۳ جلسه معاملاتی متوالی، سطح ۰.۴۹ دلار را حفظ کند. ریپل با فاصله‌گرفتن از اولین حمایت مهم (S1) در ۰.۴۹۱۵ دلار، موفق شد تا سقف روزانه ۰.۵۲۶۴۶ دلار رشد کند. شایان ذکر است که ارزش این رمزارز در حال حاضر با ۴.۲۳ درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۴۹۹ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل ریپل امروز ۱۷ فروردین


در ادامه، بررسی روند و تحلیل ریپل امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار 1 روزه قیمت ریپل
نمودار ۱ روزه قیمت ریپل – TradingView


اما روز چهارشنبه برای ارز دیجیتال و کمپانی ریپل، بدون هیچ‌گونه خبر جدیدی از پرونده آن با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) گذشت. عدم به‌روزرسانی خبری باعث شد مسیر مشخصی پیش روی قیمت ریپل دیده نشود.


جان دیتون (John Deaton)، مشاور دادگاه در پرونده ریپل با سازمان SEC، روز سه‌شنبه در توییتر خود نوشت که فروش هیچ دارایی در بازارهای ثانویه (Secondary Sale)، در تاریخچه آمریکا هرگز به‌عنوان اوراق بهادار (Securities) شناخته نشده است و به همین دلیل، ارز دیجیتال ریپل یک کالا (Commodity) محسوب می‌شود. شایان ذکر است که دادگاه چندساله ریپل و SEC با محوریت همین موضوع و تشخیص رمزارز XRP به‌عنوان اوراق بهادار یا یک کالا تشکیل شده است.

دسترسی سریعخرید بیت کوین

به این ترتیب، سرمایه‌گذاران ریپل باید به اخبار جدید در رسانه‌ها و توییت‌های پیرامون این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند. در صورت نبود خبری جدید در مورد ریپل، فعالیت نهادهای نظارتی و اخبار مرتبط با صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) بازار ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد. همچنین، شاخص مدعیان بیکاری آمریکا (US Jobless Claims) نیز در بعدازظهر امروز، ممکن است تمایلات سرمایه‌گذاران را دست‌خوش تغییرات کند.

تحلیل ریپل با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل ریپل در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، ریپل جهت رشد تا نخستین مقاومت مهم (R1) در سطح ۰.۵۲۲۳ دلار و سقف ۰.۵۲۶۴۶ دلاری روز چهارشنبه، باید بتواند نقطه پیوت (Pivot) در ۰.۵۱۰۶ دلار را پشت سر بگذارد. بازگشت قیمت ریپل به سطح ۰.۵۱۵۰ دلار یک سیگنال صعودی برای این رمزارز به‌شمار می‌آید؛ البته اخبار پیرامون دادگاه ریپل با SEC برای حمایت از یک شکست صعودی ضروری است.

نمودار 1 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۱ ساعته قیمت ریپل – TradingView


در صورتی که ریپل بتواند به حرکت صعودی خود تداوم بخشد، احتمالاً دومین مقاومت جدی (R2) خود در سطح ۰.۵۳۸۲ دلار و مقاومت ۰.۵۴ دلاری را تست خواهد کرد. سومین سطح مقاومتی مهم (R3) برای ریپل ۰.۵۶۵۸ دلار است.

دسترسی سریع: خرید تتر

تحلیل قیمت ریپل در سناریوی نزولی

در صورتی که رمزارز XRP نتواند از نقطه پیوت عبور کند، ممکن است یک مسیر نزولی را تا نخستین حمایت جدی (S1) خود در ۰.۴۹۴۷ دلار آغاز کند. ریپل برای جلوگیری از فروش دسته‌جمعی سرمایه‌گذاران، باید سطوح ۰.۴۸۵۰ دلار و دومین حمایت مهم (S2) در ۰.۴۸۳۰ دلار را حفظ کند. سومین سطح حمایتی مهم (S3) برای ریپل در ۰.۴۵۵۴ دلار وجود دارد.

نمودار 4 ساعته قیمت ریپل
نمودار ۴ ساعته قیمت ریپل – TradingView


بررسی عملکرد میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs) ارز دیجیتال ریپل و نمودار ۴ ساعته قیمت، سیگنال‌هایی ضد و نقیض را نشان می‌دهند. قیمت ریپل هنگام نشر این تحلیل پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) واقع در سطح ۰.۵۰۴۴۹ دلار قرار دارد. این اندیکاتور فاصله خود را با میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) کم کرده است؛ اما این میانگین متحرک از همتای ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) خود دور شده که در مجموع، وضعیت مشخصی را برای قیمت XRP نشان نمی‌دهند.


عبور ریپل از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی سطح ۰.۵۰۴۴۹ دلار، می‌تواند از تشکیل یک شکست صعودی از نخستین مقاومت مهم (R1) در ۰.۵۲۲۳ دلار حمایت کند و دومین مقاومت جدی (R2) در ۰.۵۳۸۲ دلار و سپس ۰.۵۴ دلار را به‌عنوان هدف انتخاب کند. اما عدم موفقیت در عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، احتمالاً ریپل را در حرکت به‌سمت نخستین حمایت مهم (S1) در سطح ۰.۴۹۴۷ دلار قرار خواهد داد. به این ترتیب، پشت سر گذاشتن میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، برای ارز ریپل یک سیگنال صعودی به‌شمار می‌آید.


بر اساس آمار وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، در حال حاضر ریپل در سطح ۰.۴۹۹۳ دلار در بازارها معامله می‌شود و طی ۲۴ ساعت اخیر، بیش از ۴.۵ درصد کاهش قیمت داشته است.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت ریپل (XRP) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب_مسئولیت_تحلیل_ریپل_17_فروردین
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *