مجموعه پادکست‌های کریپتوکست

اپیزود شصت و هفتم کریپتوکست – معرفی جورج سورس؛ مردی که بانک انگلستان را شکست داد

معامله تعهدی

زندگی‌نامه جورج سورس

در اپیزود شصت و هفت از صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس به بررسی زندگی‌نامه جورج سوروس (George Soros) مردی که بانک انگلستان راغ ورشکست کرد می‌پردازیم.

جورج یک مدیر سرمایه‌گذاری افسانه‌ای و یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران تمام دوران محسوب می‌شود. سود یک میلیارد دلاری او در یک روز، در ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۲ با فروش کوتاه پوند انگلیس، موجب شهرت گسترده او شد و به ورشکستگی یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بانک‌های انگلستان انجامید. پس از آن، بانک تایلند نیز تحت تأثیر استراتژی‌های او قرار گرفت. سوروس معتقد است که غریزه نقش مهمی در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری او دارد و بیشتر از سیگنال‌های بازار به غریزه خود اعتماد می‌کند.

در طول بحران مالی آسیا، جورج سوروس لقب «مردی که بانک تایلند را شکست داد» را به لیست القاب خود افزود، زمانی که تقریبا یک میلیارد دلار علیه ارز تایلند شرط بست. استراتژی سرمایه‌گذاری جورج سوروس برای او ثروتی به ارمغان آورده است که تعداد کمی از سرمایه‌گذاران جهان می‌توانند با آن برابری کنند. ارزش خالص دارایی جورج سوروس تا دسامبر ۲۰۲۳ تقریباً ۶.۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

امیدوارم از مطالبی که در این قسمت در مورد آن‌ها صحبت کردیم، حسابی لذت برده باشید، اگر در مورد روند محتوایی پادکست‌ها نظری دارید حتما آن را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا