اخبار ارز دیجیتالمجموعه پادکست‌های کریپتوکست

اپیزود چهل و هشتم کریپتوکست – سیر تکامل ارزهای دیجیتال؛ از تولد بیت‌کوین تا روند رشد قیمت

در اپیزود چهل و هشتم از مجموعه پادکست‌های صرافی ارز دیجیتال اوام‌پی فینکس به داستان خلق بیت کوین پرداخته‌ایم. روایتی از اینکه چه اتفاقاتی باعث شد تا این رمزارز پا به عرصه وجود بگذارد. درباره نابغه‌ای که این فناوری را معرفی کرد صحبت خواهیم کرد و اینکه مهم‌ترین نوسانات قیمتی برای بیت کوین تا کنون مربوط به چه زمان‌هایی بوده‌است.

روایت بیت کوین، همزمان با تحولات مربوط به رمزنگاری، جنبش‌های دیجیتالی و تلاش برای حاکمیت مالی شروع شد. پیشرفت‌های حوزه رمزنگاری در طول قرن بیستم، جرقه‌های اولیه راه‌اندازی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را زد. در طول قرن بیستم، حوزه رمزنگاری شاهد لحظات بسیار مهمی بود که زمینه‌ساز انقلابی به نام بیت کوین شد.

ویژگی‌های منحصر به فرد بیت کوین باعث شد که این رمزارز روند پیشرفت را به سرعت طی کند و امروز به یکی از باارزش‌ترین دارایی‌های جهان و بازار ارز دیجیتال تبدیل شود. علیرغم این که صدها پروژه ارز دیجیتال بعد بیت کوین ایجاد شدند اما BTC هنوز هم غیرمتمرکز‌ترین ارز دیجیتال جهان است و هیچکس توان حمله به شبکه و دستکاری قیمت بیت کوین را ندارد. داستان تولد، رشد و تکامل این رمزارز را در این اپیزود خواهید شنید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا