مجموعه پادکست‌های کریپتوکست

اپیزود سی و پنجم کریپتوکست – مروری بر سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی

سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی قسمت دوازدهم

در اپیزود سی و یکم از کریپتوکست صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس با دوازدهمین قسمت از تاریخچه اندیشه‌های اقتصادی همراه شما هستیم.

در این اپیزود به صورت مفصل در مورد بحران اقتصادی ۲۰۰۸ آمریکا و آغاز بیت‌کوین صحبت می‌کنیم.

مباحثات فکری میلتون فریدمن و پل ساموئلسون بر سر نحوه آزادی بازار آزاد آمریکا، در نهایت با پیروزی فریدمن و مکتب پولی شیکاگو به پایان رسید و در دهه ۱۹۹۰ میلادی، جامعه آمریکا خواستار اقتصادی‌ بود که به شکل سرمایه‌داری باشه و دخالت‌های دولت در اقتصاد به حداقل مقدار ممکن برسه.

این تنظیمات در اقتصاد در نهایت منجر به وقوع یک سونامی بزرگ در کل سیستم مالی دنیا شد و بانک‌های آمریکا و کشورهای اروپا رو به مرز فروپاشی کشوند!

در این اپیزود دلایل شکل‌گیری بحران ۲۰۰۸ آمریکا و باز شدن پای بیتکوین به سیستم پولی دنیا رو به طور مفصل بررسی کردیم.

از بیست و یکم تا بیست و چهارم آذر از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۰ شب در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی شیراز، سال حافظ، غرفه ۲۱ منتظر شما هستم. امیدوارم از مطالبی که در این قسمت در مورد آن‌ها صحبت کردیم حسابی لذت برده باشید و اگر نظری درباره سیر محتوایی پادکست‌ها دارید با ما در میان بگذارید. امیدوارم هفته موفق و پرسودی رال پشت سر گذاشته باشید.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا