مجموعه پادکست‌های کریپتوکست

اپیزود بیست و پنجم کریپتوکست – مروری بر سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی

سیر تکامل اندیشه‌های اقتصادی

در اپیزود بیست و پنجم از کریپتوکست صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس با هفتمین قسمت از تاریخچه اندیشه‌های اقتصادی همراه شما هستیم.

در اپیزودهای قبلی در مورد تولد انسان اقتصادی، اندیشه‌های مرکانتیلیسم، دست نامرئی آدام اسمیت، بمب جمیعیتی مالتوس و ریکاردو، دنیای رویایی سوسیالیست‌ها، انتقادهای سرسخت مارکس به سرمایه‌داری و اقتصاد نهادگرایی وبلن صحبت کردیم.

در این پادکست اروپا، آمریکای قرن ۲۰ و دنیا را از چشم اقتصاددان‌های معاصر جنگ جهانی اول و دوم بررسی می‌کنیم.

اختلاف طبقاتی در انگلستان و کل اروپا روز به روز بیشتر می‌شد و انقلاب تنها چیزی بود که طبقه کارگر را آرام می‌کرد.

زمانی که فاصله طبقاتی و اعتراضات طبقه کارگر در اروپا بیداد می‌کرد، در امریکا خبری از امتیازات اشرافی و مبارزات کارگری نبود….تنها چیزی که برای سرمایه‌دارهای آمریکایی اهمیت داشت این بود که به هر روشی که شده، با وحشی‌گری و غارت کردن، ثروت بیشتری به دست بیاورند.

اگر به موضوع‌های اقتصادی علاقه‌مند هستید این قسمت از پادکست را از دست ندهید. امیدواریم از مطالب گفته شده در پادکست استفاده کنید و هفته پر سودی را پشت سر گذاشته باشید.

اگر پیشنهاد یا نظری در مورد پادکست‌ها دارید از بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا