تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۰ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز شنبه بیت کوین (BTC) ۰.۰۴ درصد افزایش یافت و با معکوس کردن جزئی ضرر ۰.۴۶ درصدی روز پنجشنبه، این رمزارز روز را با قیمت ۲۷,۹۰۱ دلار به پایان رساند. شایان ذکر است که ارز دیجیتال پیشروی بازار برای دومین بار طی ۵ روز اخیر نتوانست سطح ۲۸,۰۰۰ دلاری را حفظ کند.

امروز صبح، قیمت بیت کوین با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۲۷,۸۹۶ دلار رسید. این رمزارز روز خود را با رنج زدن آغاز کرد و قبل از سقوط به ۲۷,۸۹۲ دلار، به بالاترین سطح اولیه یعنی ۲۷,۹۰۹ دلار رسید. ارزش BTC در حال حاضر با ۰.۱۷ درصد افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۲۸,۰۷۶ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل بیت کوین

در ادامه بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار روند قیمت بیت کوین در تایم فریم یک روزه
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین – TradingView

روندهای تاثیرگذار روی قیمت بیت کوین

در ساعت پایانی معاملات امروز شاخص نزدک بر روند معاملات تاثیر خواهد گذاشت. همچنین، نبود اخبار تاثیرگذار بر معاملات روز شنبه باعث شد تا سرمایه‌گذاران روی تأثیر گزارش مشاغل آمریکا بر تصمیمات فدرال رزرو و اقتصاد جهانی تمرکز کنند. با این حال، معامله‌گران باید اخبار مربوط به SEC و CFTC را زیر نظر بگیرند. همچنین، گفت‌وگوی قانون‌گذاران آمریکا درباره بازار رمزارزها نیز به تأثیرگذاری خود ادامه خواهد داد. به‌روزرسانی‌های موجود در پرونده SEC v Ripple و اخبار مربوط به بایننس و کوین بیس نیز زمین بازی را در این صنعت تغییر خواهد داد.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، بیت کوین باید از نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۲۷,۹۶۲ دلار عبور کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۰۹۰ دلار و بالاترین سطح شنبه یعنی ۲۸,۱۵۱ دلار را هدف قرار دهد. شایان ذکر است که بازگشت به ۲۸,۰۰۰ دلار نشان‌دهنده آغاز یک روند صعودی است. البته اخبار منتشره در زمینه کریپتو باید از این روند پشتیبانی کنند. در سناریوی صعودی، BTC احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۸,۲۸۰ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۸,۵۰۰ دلار هدف قرار خواهد داد. تداوم روند افزایشی، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۲۸,۵۹۸ دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در سناریوی نزولی و در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۲۷,۷۷۲ دلار در بازی باقی خواهد ماند. بیت کوین برای پایان دادن به این سناریو باید از سقوط به زیر ۲۷,۵۰۰ دلار اجتناب کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی در ۲۷,۶۴۴ دلار باید روند نزولی متوقف شود؛ در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۲۷,۳۲۶ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل روند قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های گیج‌کننده‌ای ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۲۷,۶۷۶ دلار قرار دارد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه کاهش یافت، در حالی که میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در جهت صعودی از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه دور شد که همه این موارد سیگنال‌های متفاوتی ارائه کردند.

 دسترسی سریعفروش تتر

شایان ذکر است که عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه و دومین سطح حمایت اصلی را در معرض دید قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته‌باشید که صعود از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView

با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر در محدوده سبز معامله می‌شود، روند این رمزارز را در هفته جاری چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *