تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۱۷ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز چهارشنبه، بیت کوین (BTC) ضررهای خود را جبران کرد و با ارزش ۲۸۱۵۳ دلار به کار خود پایان داد.  

قیمت بیت‌کوین روز چهارشنبه را صعودی آغاز کرد و در اوایل صبح به بالاترین سطح یعنی ۲۸,۸۰۱ دلار رسید. این رمزارز قبل از سقوط به پایین‌ترین سطح اخیر یعنی ۲۷,۸۲۸ دلار، موفق شد از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۵۱۲ دلار عبور کند. با این حال، با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۲۷,۷۳۴ دلار، رمزارز پیشروی بازار بهبود یافت و روز را با ۲۸,۱۵۳ دلار به پایان رساند. امروز صبح نیز ارزش بیت کوین با ۰.۳۶ درصد کاهش به ۲۸,۰۵۱ دلار رسید.

پادکست تحلیل بیت کوین

شروع نزولی روز باعث شد که این رمزارز از بالاترین سطح اولیه ۲۸,۱۵۳ دلار به پایین‌ترین سطح ۲۷,۹۹۶ دلار سقوط کند. این ارز دیجیتال در حال حاضر با ۱.۶۸ درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۲۸,۰۶۳ دلار رسیده‌است.

در ادامه بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار روند قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین  – TradingView

پیش‌بینی عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین

در اواخر امروز، مطالبات اولیه بیکاری ایالات‌متحده بر روند معاملات تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این، با انتشار گزارش مشاغل آمریکا در روز جمعه، انتظار داریم که BTC به این اعداد و ارقام حساسیت نشان دهد. با این حال، فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذاران به‌عنوان یک نقطه کانونی و تاثیرگذار باقی خواهد ماند. همچنین، سرمایه‌گذاران نباید از به‌روزرسانی‌های مربوط به پرونده SEC v Ripple و اخبار مرتبط با بایننس و کوین بیس غافل شوند.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت FXEmpire، بیت کوین باید از نقطه پیوت (Pivot) در ۲۸,۲۶۱ دلار عبور کند تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۲۸,۶۹۳ دلار و بالاترین سطح چهارشنبه یعنی ۲۸,۸۰۱ دلار هدف قرار دهد. بازگشت به ۲۸,۵۰۰ دلار نشان‌دهنده آغاز یک روند صعودی است. با این حال، شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده و اخبار منتشره در حوزه ارزهای دیجیتال باید از یک روند صعودی حمایت کنند. در صورت تداوم روند افزایشی، بیت کوین احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۹,۲۳۴ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۹,۵۰۰ دلار هدف قرار می‌دهد. در صورت ادامه این رالی صعودی، رسیدن به سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در ۳۰,۲۰۷ دلار نیز محتمل است.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم صعود از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۲۷,۷۲۰ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، این رمزارز برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر ۲۷,۰۰۰ دلار اجتناب کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی ۲۷,۲۸۸ دلار باید این روند کاهشی محدود شود؛ در غیر این‌صورت، احتمال رسیدن به سومین سطح حمایت اصلی (S3) در ۲۶,۳۱۵ دلار وجود دارد.

نمودار تحلیل قیمت بیت کوین در تایم فریم یک‌ساعته
نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین  – TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های گیج‌کننده‌ای ارائه می‌دهند. قیمت این رمزارز در سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۲۸,۰۷۶ دلار قرار گرفته‌است. همانطور که در نمودار زیر مشخص شده، میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه کاهش داشته و به میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه نزدیک شده‌استغ در حالی که میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در جهت صعودی دور شد که این شواهد سیگنال‌های ضد و نقیضی ارائه می‌دهند.

 دسترسی سریعفروش تتر

اگر بیت کوین موفق شود از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه عبور کرده و افزایش یابد، این امر از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قراردادن دومین سطح مقاومت پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از نخستین سطح حمایت، ارزش‌هایی در سطح میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در ۲۷,۵۵۸ دلار و دومین سطح حمایت را وارد بازی خواهد کرد. شایان ذکر است که صعود رمزارز پیشروی بازار از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

به نظر شما حرکت بعدی بیت کوین چگونه خواهد بود و با توجه به اخبار اقتصادی تاثیرگذار بر بازار کریپتو، آیا این رمزارز برای هفته آینده روندی صعودی را در پیش خواهد گرفت؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *