تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۴ اردیبهشت

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت بیت کوین (Bitcoin / BTC) یکشنبه را با ۰.۷۷ درصد کاهش پشت سر گذاشت و بخشی از رشد ۱.۹۸ درصدی روز شنبه را اصلاح کرد. رمزارز برتر بازار هفته خود را با ۸.۸۳ درصد کاهش در سطح ۲۷,۶۱۲ دلار به پایان رساند و نکته مهم این‌جا است که این رمزارز برای دومین بار از تاریخ ۲۸ مارس (۸ فروردین)، به زیر سطح ۲۸,۰۰۰ دلار رسید. قیمت فعلی بیت کوین بر اساس داده‌های وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) در سطح ۲۷,۳۸۹ دلار قرار دارد که نسبت به ۲۴ ساعت اخیر، ۰.۶۰ درصد کاهش داشته است.

پادکست تحلیل بیت کوین امروز ۴ اردیبهشت


در ادامه، بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر
عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر – TradingView


بیت کوین معاملات روز یکشنبه را در سکوت بازارها و بدون خبر جدیدی طی کرد و این مسئله باعث شد سرمایه‌گذاران تمرکز خود را بر سیاست‌های پولی آینده و نرخ بهره فدرال رزرو و همچنین اقدامات نهادهای نظارتی قرار دهند. انتشار شاخص مدیران خرید (PMI) در بخش خصوصی ایالات متحده، منجر به کاهش نگرانی‌ها در مورد رکود احتمالی در این کشور شد؛ اما احتمال افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را بالا برد. ترس‌ها از وقوع یک رکود اقتصادی همراه با موضع ضد کریپتویی نهادهای دولتی آمریکا، بازار ارزهای دیجیتال را تحت فشار قرار داد و بر تمایلات خریداران اثر منفی گذاشت.


اما بازارهای مالی در هفته پیش رو، روزهای مهمی را در پیش خواهند داشت. پیش از انتشار شاخص‌های تورمی در روز جمعه، آمار مربوط به تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا طی سه ماهه ابتدایی سال، بدون شک بر بازارها تاثیرگذار واقع خواهد شد. در همین راستا، انتشار گزارش درآمد شرکت‌های بزرگ نیز مسئله‌ای حائز اهمیت است.


در روز جاری اتفاق خاصی در بازار رخ نداد و در مورد اخبار و شاخص‌های اقتصادی نیز، محتوایی به چشم نمی‌خورد. با توجه به موارد فوق، سرمایه‌گذاران باید به انتشار اخبار جدید بازار، صحبت‌ها پیرامون دادگاه ریپل با سازمان SEC و اخبار مرتبط با صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) توجه ویژه‌ای داشته باشند.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز در نمودار ۱ روزه جهت رشد تا نخستین مقاومت جدی (R1) در ۲۷,۸۴۸ دلار، باید بتواند از نقطه پیوت (Pivot) در ۲۷,۵۹۱ دلار عبور کند. قیمت بیت کوین با پشت سر گذاشتن سقف ۲۷,۸۲۷ دلاری روز یکشنبه ممکن است در یک مسیر صعودی قرار گیرد. البته تشکیل این حرکت به مسائلی همچون اخبار مثبت بازار نیاز دارد.

نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین – TradingView


در صورتی که بیت کوین بتواند این حرکت صعودی را تشکیل دهد، احتمالاً مقاومت مهم دوم (R2) در سطح ۲۸,۰۸۵ دلار را تست (Test) خواهد کرد. سومین مقاومت بزرگ (R3) بیت کوین در سطح ۲۸,۵۷۹ دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

عدم موفقیت بیت کوین در عبور از نقطه پیوت، ممکن است این رمزارز را در مسیر به‌سمت اولین سطح حمایتی مهم (S1) در ۲۷,۳۵۴ دلار قرار دهد. گرچه، بیت کوین برای جلوگیری از فروش دسته‌جمعی فعالان بازار، باید سطح ۲۷,۰۰۰ دلار را حفظ کند. دومین حمایت مهم (S2) بیت کوین در سطح ۲۷,۰۹۷ دلار، می‌تواند مانع از این اتفاق شود. سومین حمایت جدی (S3) برای بیت کوین، سطح ۲۶,۶۰۳ دلار مشخص شده است.

نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


از بررسی بیت کوین در نمودار ۴ ساعته و میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs)، نشانه‌هایی مبنی بر کاهش قیمت به چشم می‌خورد. اکنون، قیمت BTC پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA)، واقع در سطح ۲۸,۰۹۴ دلار، قرار دارد. پس از تقاطع نزولی (Bearish Cross) میانگین متحرک‌های نمایی ۵۰ و ۱۰۰ روزه، اندیکاتور ۵۰ روزه از ۱۰۰ روزه عقب‌نشینی کرده و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه اکنون در حال نزدیک‌شدن به همتای ۲۰۰ روزه خود است. مجموع این موارد برای بیت کوین، سیگنال‌هایی نزولی محسوب می‌شوند.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


در صورتی که بیت کوین بتواند از نخستین مقاومت (R1) خود در ۲۷,۸۴۸ دلار عبور کند، احتمال صعود قیمت ابتدا تا مقاومت دوم (R2) در ۲۸,۰۸۵ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۸,۰۹۴ دلار) به‌وجود خواهد آمد. در همین راستا، تشکیل یک شکست صعودی از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۲۸,۴۸۸ دلار)، بیت کوین را در مسیر حرکت به‌سوی سومین مقاومت مهم (R3) در سطح ۲۸,۵۷۹ دلار قرار می‌دهد. اما در صورتی که بیت کوین در عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۲۸,۰۹۴ دلار) موفق ظاهر نشود، سناریوی نزولی به‌سمت نخستین حمایت (S1) در ۲۷,۳۵۴ دلار و سپس ۲۷,۰۰۰ دلار کلید می‌خورد. به‌طور کل، عبور بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، یک سیگنال صعودی برای رهبر ارزهای دیجیتال خواهد بود.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت بیت کوین (BTC) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-بیت-کوین-4-اردیبهشت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *