تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۹ اردیبهشت

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، قیمت بیت کوین (Bitcoin / BTC) با کاهش ۰.۴۸ درصدی در جمعه، بخشی از رشد ۳.۷۰ درصدی روز پنجشنبه را اصلاح کرد. رهبر بازار ارزهای دیجیتال علی‌رغم روند کاهشی، موفق به حفظ سطح ۲۹,۰۰۰ دلار شد و روز خود را در سطح ۲۹,۳۳۸ دلار به پایان رساند. بر اساس آمار وب‌سایت کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، قیمت بیت کوین در حال حاضر با ۰.۳۷ درصد رشد نسبت ۲۴ ساعت گذشته، در سطح ۲۹,۳۰۲ دلار معامله می‌شود.

پادکست تحلیل بیت کوین امروز ۹ اردیبهشت


در ادامه، بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر
عملکرد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر – TradingView


بیت کوین و بازار رمزارزها در روز جمعه شاهد اتفاقات زیادی، به‌ویژه در رابطه با شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده بودند. اعلام شاخص‌های تورمی و مخارج شخصی بر دارایی‌های پرریسک اثر منفی گذاشتند؛ اما علی‌رغم این موضوع، کارشناسان اقتصاد پیش‌بینی می‌کنند که نرخ تورم آمریکا تا ۴.۵ درصد کاهش خواهد یافت.


با این حال، شاخص مخارج شخصی مصرف‌کننده (PCE) و گزارش درآمد کمپانی‌های بزرگ نظیر آمازون (Amazon) بر ذهنیت و تمایلات (Sentiment) سرمایه‌گذاران تاثیر منفی داشت و احتمال تشدید سیاست‌های انقباضی را بالا برد. البته اخبار مرتبط با بانک فرست ریپابلیک (First Republic Bank) مبنی بر دریافت پشتوانه و حمایت از سوی دولت آمریکا، در ساعات پایانی معاملات، تا حدی شرایط را بهبود بخشید.


اکنون با توجه به شرایط موجود، دیدگاه فعالان و کارشناسان در رابطه با بالارفتن ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره فدرال رزرو طی روزهای آتی، همچنان پایدار باقی مانده است. در همین راستا، ابزار فدواچ سی ام ای گروپ (CME FedWatch Tool) نشان داد که احتمال افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره، از ۸۳.۹ درصد در روز گذشته به ۸۰.۲ درصد کاهش یافته است.


سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال باید توجه خود را معطوف به اخبار بازار، فعالیت دولت آمریکا در بخش بانک‌ها، پرونده ریپل (XRP) با سازمان SEC و صحبت‌ها در مورد صرافی‌های بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) قرار دهند. همچنین فعالیت نهادهای نظارتی و اخبار جدید در مورد قانون‌گذاری‌ها، از عوامل تاثیرگذار بر بازار کریپتو خواهند بود.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، این رمزارز در نمودار ۱ روزه خود جهت رشد تا نخستین سطح مقاومتی مهم (R1) در ۲۹,۶۴۸ دلار، باید از نقطه پیوت (Pivot) در ۲۹,۲۷۹ دلار فاصله بگیرد. عبور قیمت بیت کوین از سقف ۲۹,۵۸۹ دلاری روز جمعه، یک سیگنال صعودی برای این رمزارز خواهد بود. البته، بیت کوین جهت تشکیل یک حرکت صعودی نیاز به حمایت اخبار مثبت بازار دارد.

نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۱ روزه قیمت بیت کوین – TradingView


چنانچه این حرکت صعودی برای بیت کوین تشکیل شود، احتمال تست مقاومت مهم دوم (R2) در ۲۹,۹۵۷ دلار و مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلاری به‌وجود خواهد آمد. سومن مقاومت جدی (R3) بیت کوین در سطح ۳۰,۶۳۵ دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورتی که بیت کوین نتواند نقطه پیوت را پشت سر بگذارد، ممکن است اولین سطح حمایتی (S1) خود در ۲۸,۹۷۰ دلار را هدف قرار دهد. گرچه، رمزارز شماره یک بازار برای جلوگیری از یک فروش دسته‌جمعی، باید سطح ۲۸,۵۰۰ دلار را حفظ کند که در این مسئله، حمایت مهم دوم (S2) در ۲۸,۶۰۱ دلار می‌تواند این اتفاق را محدود سازد. سومین سطح حمایتی مهم (S3) برای بیت کوین، ۲۷,۹۲۳ دلار است.

نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


اما در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین و میانگین متحرک‌های نمایی (EMAs)، سیگنال‌هایی مبنی بر رشد مشاهده می‌شود. قیمت فعلی بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۵۰D EMA) در سطح ۲۸,۶۷۲ دلار قرار دارد. این اندیکاتور، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (۱۰۰D EMA) را قطع (Cross) کرده و این میانگین متحرک، از همتای ۲۰۰ روزه (۲۰۰D EMA) خود در حال دورشدن است. در مجموع، این موارد برای بیت کوین عاملی صعودی محسوب می‌شوند.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین – TradingView


در صورتی که بیت کوین بتواند حمایت اول (S1) در ۲۸,۹۷۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (۲۸,۶۷۲ دلار) را حفظ کند، می‌تواند در تشکیل یک شکست صعودی از مقاومت اول (R1) در ۲۹,۶۴۸ دلار و رشد تا مقاومت دوم (R2) در ۲۹,۹۵۷ دلار و سپس ۳۰,۰۰۰ دلار، حمایت و پشتوانه داشته باشد. اما کاهش به زیر سطوح حمایت اول (۲۸,۹۷۰ دلار) و میانگین متحرک‌های نمایی ۵۰ و ۱۰۰ روزه، به‌ترتیب در ۲۸,۶۷۲ دلار و ۲۸,۶۶۶ دلار، ممکن است منجر به کاهش قیمت تا حمایت دوم (S2) در ۲۸,۶۰۱ دلار شود. به‌طور کل، عبور قیمت بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به‌سمت پایین، یک سیگنال نزولی برای این رمزارز به‌شمار می‌آید.


با توجه به سناریو‌های فوق، به نظر شما قیمت بیت کوین (BTC) روند خود را به چه صورت ادامه خواهد داد؟


شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب-مسئولیت-تحلیل-بیت-کوین-9-اردیبهشت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

پوریا کریم‌زاده متولد ۱۳۶۹ در مشهد، فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی؛ ده سال سابقه ترجمه و تدریس و چهار سال سابقه فعالیت در بازارهای مالی و تحلیل فاندامنتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *