تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت؛ امروز ۲۴ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز چهارشنبه، بیت کوین (BTC)، میزان ۱.۰۳ درصد کاهش یافت. با معکوس کردن جزئی از افزایش ۱.۹۵ درصدی نسبت به روز سه شنبه، BTC روز را با قیمت ۲۹,۸۷۹ دلار به پایان رساند. امروز صبح، قیمت بیت کوین با ۰.۷۱ درصد افزایش به ۳۰,۲۳۶ دلار رسید. با شروع صعودی روز، این رمزارز از قیمت آغازین ۲۹,۸۸۴ دلار به بالاترین قیمت اولیه صبح یعنی ۲۹,۹۰۱ دلار رسید.

پادکست تحلیل بیت کوین

در ادامه بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه می‌کنید:

نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین – TradingView

روندهای تاثیرگذار روی قیمت بیت کوین

امروز روز شلوغی در تقویم اقتصادی آمریکا است. ارقام تورم عمده فروشی و مطالبات بیکاری بر معاملات بعد از ظهر تأثیر خواهد گذاشت. تورم ملایم در ارقام عمده فروشی و افزایش مطالبات بیکاری می‌تواند شانس افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه می را کاهش دهد. با این حال، اعداد ضعیف‌تر از حد انتظار، ترس‌ رکود اقتصادی را تشدید می‌کند که بر BTC و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال فشار می‌آورد.

با وجود اینکه آمار و ارقام اقتصادی بر روند بازار تاثیرگذار خواهد بود؛ اما سرمایه‌گذاران باید اخبار ارزهای دیجیتال را برای فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذار زیر نظر داشته باشند. نشست‌های بهاری صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی روز چهارشنبه آغاز شد و موضوع صنعت کریپتو به احتمال زیاد یکی از موضوعات کانونی در این مباحث خواهد بود. با این حال، نباید از به‌روزرسانی‌های مربوط به پرونده SEC v Ripple و اخبار مرتبط با بایننس و کوین بیس غافل شد.

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل بیت کوین در وب‌سایت تحلیلی – خبری اف اکس امپایر (FXEmpire)، بیت کوین باید از نقطه پیوت (Pivot) در ۳۰,۰۰۸ دلار عبور کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را ۳۰,۳۳۹ دلار و بالاترین سطح چهارشنبه یعنی ۳۰,۴۶۸ دلار را هدف قرار دهد. شایان ذکر است که بازگشت به ۳۰,۰۰۰ دلار نشان دهنده یک جلسه صعودی طولانی است؛ با این حال، اخبار مرتبط با بازار باید از این صعود پشتیبانی کنند. در صورت افزایش طولانی مدت، BTC احتمالاً دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۳۰,۷۹۹ دلار و مقاومت بعدی را در ۳۱,۰۰۰ دلار هدف قرار می‌دهد. تداوم این روند سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در ۳۱,۵۹۰ دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم حرکت از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۲۹,۵۴۸ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، بیت کوین برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط زیر ۲۹,۵۰۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۲۹,۲۱۷ دلار اجتناب کند. در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ۲۸,۴۲۶ دلار محتمل است.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۱ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

میانگین‌های متحرک‌ نمایی (EMAs) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته بیت کوین سیگنال‌های صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۲۸,۹۰۸ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در جهت صعودی افزایش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارسال کردند.

دسترسی سریعفروش تتر

شایان ذکر است که عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و سطوح حمایت اصلی از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی، میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه و دومین سطح حمایت اصلی را در معرض دید قرار می‌دهد. به این نکته توجه داشته‌باشید که صعود از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت‌کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین– TradingView

با توجه به روند صعودی بیت کوین و اینکه تحلیل‌های تکنیکال نیز از این روند پشتیبانی می‌کنند، به نظر شما این روند رشد تا کجا ادامه خواهد داشت؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *