تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت امروز، ۷ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، بیت کوین (BTC) روز یکشنبه ۱.۸۲ درصد افزایش یافت. پس از افزایش ۰.۰۶ درصدی در روز شنبه، بیت کوین هفته را با ۰.۱۳ درصد افزایش در قیمت ۲۷,۹۷۸ دلار به پایان رساند. در حال حاضر، سرمایه‌گذاران در محدوده ۲۷,۸۰۰ دلار اقدام به خرید بیت کوین می‌کنند.

شروع متفاوت روز یکشنبه باعث شد که قیمت بیت کوین ابتدا به پایین‌ترین حد اولیه یعنی ۲۷,۴۳۸ دلار سقوط کند؛ اما سپس با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۲۷,۱۵۸ دلار، این رمزارز در اوایل بعدازظهر به بالاترین سطح یعنی ۲۸,۲۲۷ دلار رسید. رمزارز پیشروی بازار موفق شد از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) یعنی ۲۷,۸۰۴ دلار و برای مدت کوتاهی از سطح مقاومت اصلی دوم (R2) در ۲۸,۱۳۰ دلار عبور کند ولی در نهایت روز خود را در سطح قیمتی ۲۷,۹۷۸ دلار به پایان رساند.

پادکست تحلیل بیت کوین

تاثیر ترس از سقوط دویچه بانک روی بیت کوین

روز یکشنبه روز معاملاتی آرامی بود و بدون هیچ رویدادی در عرصه رمزارزها یا اخبار هراس‌آوری مرتبط با بخش بانکی برای سرمایه‌گذاران گذشت. ادامه بحران بانکی، نبود خبری مربوط به فعالیت‌های نظارتی و صحبت‌های قانون‌گذاران ایالات متحده مجددا باعث شد تا احساسات صعودی نسبت به بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال از سر گرفته شود.

با وجودی که فعالیت سختگیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نسبت به کریپتو، این بازار را در موقعیتی مخاطره‌آمیز قرار می‌دهد، امید به پیروزی ریپل در پرونده SEC v Ripple می‌تواند به طور کلی سناریو را تغییر دهد. همانطور که می‌دانید، ریپل پس از افزایش امیدها به پیروزی در پرونده خود با SEC یک هفته صعودی را پشت سر گذاشت.  

در ساعت پایانی معاملات، شاخص NASDAQ mini حمایت بیشتری را ارائه کرد و کاهش ترس از سقوط دویچه بانک (DB) زمینه را برای رشد بیت کوین فراهم کرد. با این حال، بایننس و کوین‌بیس تحت نظارت شدید قرار دارند و این موضوع به عنوان بادهای مخالف باقی می‌مانند. همچنین خطر سقوط یک بانک دیگر به دنبال ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر وجود دارد.

عوامل تاثیرگذار بر بیت کوین در روز پیش رو

سرمایه‌گذاران باید به‌روزرسانی‌های پرونده جاری ریپل و اخبار مرتبط با بایننس و کوین بیس را زیر نظر داشته باشند. با این حال، بخش بانکی احتمالا در این هفته در راس اخبار باقی خواهد ماند. لازم به ذکر است که هیچ شاخص اقتصادی برای تأثیرگذاری بر معاملات بعدازظهر وجود ندارد؛ بنابراین تنها عوامل تاثیرگذار احتمالا صحبت‌های فدرال رزرو و شاخص ترکیبی نزدک خواهند بود.

بررسی روند قیمت بیت کوین

امروز صبح، بیت کوین با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۷,۹۶۳ دلار رسید. این رمزارز روز خود را با رنج زدن در یک محدوده آغاز کرد که باعث شد قبل از کاهش قیمت به بالاترین حد اولیه یعنی ۲۷,۹۹۶ دلار برسد. BTC در حال حاضر با ۱.۳۹ درصد افزایش طی ۲۴ ساعت گذشته به ۲۷,۹۰۰ دلار رسیده‌است.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه کنید:

روند قیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل سایت اف‌ایکس امپایر، بیت کوین برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۳۲۴ دلار باید از چرخش به زیر نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۲۷,۸۸۱ دلار خودداری کند. حرکت به سمت بالاترین سطح یکشنبه یا سطح ۲۸,۲۲۷ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است با این حال، اخبار حوزه کریپتو باید از این صعود پشتیبانی کنند.

در صورت افزایش طولانی مدت، BTC احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۸,۶۷۰ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۹,۰۰۰ دلار هدف قرار خواهد داد. تداوم رشد سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۲۹,۴۵۹ دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۲۷,۵۳۵ دلار وارد بازی می‌کند. با این حال، BTC برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر ۲۷,۰۰۰ دلار جلوگیری کند. بنابراین در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی ۲۷,۰۹۲ دلار باید روند نزولی محدود شود؛ در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۲۶,۳۰۳ دلار محتمل خواهد بود.

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده سیگنالی صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۲۷,۳۴۴ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه دورتر شد و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه دور شده و افزایش یافت که همه این عوامل سیگنال‌های صعودی ارائه کردند.

دسترسی آسان: فروش تتر

اگر بیت کوین بتواند بالاتر از اولین سطح حمایت اصلی و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باقی بماند، این امر باعث می‌شود که این رمزارز از اولین سطح مقاومت عبور کرده و دومین سطح مقاومت را هدف قرار دهد. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه  باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت دومین سطح حمایت اصلی هدایت کنند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین با EMA

با توجه به روند صعودی کنونی و سیگنال‌های مثبت بیت کوین، پیش‌بینی شما از روند این ارز دیجیتال در هفته پیش رو چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *