تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین و بررسی روند قیمت امروز، ۶ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، روز شنبه بیت کوین (BTC) میزان ۰.۰۶ درصد افزایش یافت. پس از افت ۲.۹۸ درصدی روز جمعه، این رمزارز روز را با ۲۷,۴۷۸ دلار به پایان رساند. علیرغم جلسه صعودی، بیت کوین برای اولین بار در هفت روز گذشته نتوانست سطح ۲۸,۰۰۰ دلار را حفظ کند.

قیمت بیت کوین دیروز صبح پس از رنج زدن در یک محدوده، اواسط بعد از ظهر به بالاترین سطح یعنی ۲۷,۸۱۰ دلار رسید. این رمزارز با کاهش از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۲۸,۲۲۵ دلار، به پایین‌ترین سطح چند روز اخیر خود یعنی ۲۷,۱۶۴ دلار سقوط کرد. با فاصله گرفتن از اولین سطح حمایت اصلی (S1) با قیمت ۲۶,۸۴۹ دلار، BTC قبل از کاهش قیمت مجددا موفق شد سطح ۲۷,۵۰۰ دلار را رویت کند.

پادکست تحلیل بیت‌کوین

ثبات بیت کوین علیرغم طوفان‌های طولانی در بازار کریپتو

پس از یک روز معاملاتی شلوغ در جمعه، هیچ رویدادی در حوزه ارز دیجیتال یا عامل تاثیرگذار خارجی برای هدایت سرمایه‌گذاران در روز شنبه وجود نداشت؛ موضوعی که باعث شد بیت کوین روز شنبه در یک محدوده مشخص رنج بزند. زیرا سرمایه‌گذاران رویدادهای هفته گذشته را پذیرفتند و عوامل دیگر تاثیر چندانی روی احساسات معامله‌گران نداشت.

البته تصمیمات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای اعمال مقررات در عرصه رمزارزها و همچنین احساسات ضد رمزنگاری در کاخ سفید، آمریکا را در موقعیتی مخاطره‌آمیز قرار می‌دهد و احتمالا تاثیر منفی بر روند بازار رمزارزها خواهد داشت. با این حال، امید به پیروزی ریپل در این پرونده می‌تواند چشم‌انداز بازار را تغییر دهد.

کاهش ترس از سقوط دویچه بانک (DB) نیز پشتیبانی از قیمت کریپتو را فراهم کرد. هیچ جلسه اضطراری یا تماس مقامات دولتی برای کمک اضطراری برای جلوگیری از نابودی یک بانک سودآور انجام نشد. این سکوت احتمالاً باعث آرامش سرمایه‌گذاران شده‌است.

در طرف دیگر بازار، بایننس و کوین‌بیس قرار دارند که تحت نظارت‌های شدید و سخت‌گیری‌ها فعالیت می‌کنند. افزون بر آن، هنوز هم تهدید سقوط یک بانک اروپایی در پی ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر وجود دارد. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران، اروپا را قاره‌ای دوستدار صنعت رمزنگاری می‌دانند، یک بحران مالی منطقه‌ای می‌تواند بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین در روز پیش رو

به‌روزرسانی‌های پرونده جاری ریپل و فعالیت‌های نظارتی و رگولاتوری، مهم‌ترین موضوعاتی خواهند بود که بر قیمت پادشاه بازار رمزارزها تاثیر خواهد گذاشت. البته سرمایه‌گذاران باید اخبار مربوط به بایننس و کوین بیس را نیز مد نظر داشته‌باشند. همچنین، بررسی اخبار مرتبط با بخش بانکی نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا می‌تواند وضعیت پناهگاه تازه کشف‌شده بیت‌کوین را دوباره تحت تاثیر قرار دهد.

بررسی روند قیمت بیت کوین

امروز صبح، بیت کوین با ۰.۰۴ کاهش به ۲۷,۴۶۶ دلار رسید. این رمزارز روز خود را با رنج زدن در یک محدوده آغاز کرد و ابتدا به بالاترین حد اولیه یعنی ۲۷,۴۹۳ دلار رسید و سپس کاهش یافت. این رمزارز در حال حاضر با ۰.۰۹ درصد کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۲۷,۵۳۳ دلار رسیده‌است.

در ادامه، می‌توانید بررسی روند و تحلیل بیت کوین امروز را ملاحظه کنید:

بررسی روند قیمت بیت کوین

تحلیل بیت کوین با بررسی تغییرات تکنیکال

طبق تحلیل سایت اف‌ایکس امپایر، بیت کوین باید از نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۲۷,۴۸۴ دلار عبور کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۲۷,۸۰۴ دلار و بالاترین قیمت شنبه ۲۷,۸۱۰ دلار هدف قرار دهد. شایان ذکر است که بازگشت به ۲۷,۵۰۰ دلار نشان‌دهنده یک روز معاملاتی صعودی است. با این حال، اخبار تاثیرگذار بر صنعت کریپتو باید از این روند صعودی حمایت کنند. در صورت افزایش طولانی مدت، BTC احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۲۸,۱۳۰ دلار و مقاومت بعدی را در ۲۸,۵۰۰ دلار هدف قرار خواهد داد. در صورت تداوم رالی صعودی، رسیدن به سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۲۸,۷۷۶ دلار محتمل است.

تحلیل قیمت بیت کوین در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۲۷,۱۵۸ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، بیت کوین برای پایان دادن به این سناریوی نزولی باید از سقوط به زیر ۲۶,۵۰۰ دلار جلوگیری کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) با قیمت ۲۶,۸۳۸ دلار باید روند نزولی محدود شود؛ در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۲۶,۱۹۲ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده سیگنالی صعودی ارائه می‌دهند. بیت کوین در حال حاضر بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۲۷,۲۰۵ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه دورتر (بیشتر) شد و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه نیز از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه بیشتر شد که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کرد.

دسترسی آسان: فروش تتر

اگر بیت کوین موفق شود بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باقی بماند، این امر از عبور آن از اولین سطح مقاومت اصلی و هدف قرار دادن دومین مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. با این حال، کاهش از سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه و اولین سطح حمایت اصلی باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت دومین سطح حمایت اصلی سوق دهند. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سیگنالی نزولی ارسال می‌کند.

تحلیل بیت کوین با EMA

با توجه به روند نزولی کنونی و سیگنال‌های صعودی بیت کوین، پیش‌بینی شما از روند این ارز دیجیتال در هفته پیش رو چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *