پاسخ سوالات خود را جستجو کنید

معاملات

حداقل حجم معاملات در بازار اوام‌پی‌فینکس چقدر است؟

حداقل حجم معاملات در بازارهای تومانی برابر با 100 هزار تومان و در بازارهای تتری برابر با 10 تتر است.

حداکثر حجم معامله در بازار اوام‌پی‌فینکس چقدر است؟

محدودیت حداکثری در حجم معاملات در او ام پی فینکس وجود ندارد.

چگونه می‌توانم دارایی‌هایی که مقداری کمتر از 100 هزار تومان دارم را معامله کنم؟

با استفاده از قابلیت"تبدیل دارایی خرد" می‌توانید در مبالغ کمتر از 100 هزار تومان نیز خرید و فروش انجام دهید.
اگر از وبسایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، روی منوی "معاملات" کلیک کرده و گزینه "خرید و فروش سریع" را انتخاب کنید. در صفحه "خرید و فروش سریع" نیز وارد بخش "تبدیل دارایی‌های اندک" شوید و رمزارز مورد نظر خود را برای تبدیل به تومان انتخاب کنید.

اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه "معامله"، قسمت "معامله سریع" را انتخاب کنید. در قسمت "معامله سریع"، وارد بخش" تبدیل دارایی‌های خرد" شوید و رمزارز مورد نظر خود را برای تبدیل به تومان انتخاب کنید. لازم به ذکر است که کارمزد در این نوع سفارش 30 درصد از حالت عادی بیشتر است.

چگونه می‌توانم تمام دارایی‌هایم را به صورت یکجا به تومان تبدیل کنم؟

اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی معامله را انتخاب کرده و روی گزینه "خرید و فروش سریع" کلیک کنید.
در صفحه "خرید و فروش سریع" وارد بخش "تبدیل کل دارایی‌ها" شوید. در این قسمت می‌توانید تمام یا بخشی از دارایی کل خود را به صورت یکجا به تومان یا تتر تبدیل کنید.

اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه "معامله"، قسمت بالای صفحه، گزینه "معامله سریع" را انتخاب کنید. در قسمت "معامله سریع"، وارد بخش" تبدیل کل دارایی‌ها" شوید و رمزارزهای مورد نظر خود را برای تبدیل به تومان انتخاب کنید.

چگونه می‌توان در اوام‌پی‌فینکس ارزهای دیجیتال را خرید و فروش کرد؟

می‌توانید به دو روش "معامله سریع" و "معامله در بازار" به خرید در او ام پی فینکس و فروش در او ام پی فینکس بپردازید.

تفاوت قسمت "معامله" با "خرید و فروش سریع" چیست ؟

در بخش "معامله" کاربران می‌توانند با استفاده از چهار نوع سفارش (محدود، سفارش بازار، سفارش حد ضرر، سفارش حد ضرر با قیمت بازار) اقدام به مشخص کردن قیمت و حجم مورد نظر کرده و درنهایت ثبت سفارش داشته باشند. در بخش خرید و فروش سریع اما علاوه بر دسترسی و رابط کاربری راحت‌تر می‌توان با انتخاب ارز مورد نظر در همان لحظه به بهترین قیمت سر خط در بازار معامله را انجام داد.

انواع روش‌های سفارش‌گذاری در او ام پی فینکس چگونه است؟

در او ام پی فینکس می‌توانید به چهار روش "سفارش بازار"، "سفارش محدود"، "حد ضرر(Stop Limit)" و "حد ضرر به قیمت بازار (Stop Market)، سفارش‌های خرید و فروش خود را ثبت کنید. با مراجعه به وبلاگ او ام پی فینکس می‌توانید مطلب انواع سفارش خرید و فروش ارز دیجیتال در پلتفرم را مشاهده کنید.

خرید و فروش به روش "معامله سریع" چگونه است؟

در معامله به روش "سفارش سریع"، خرید و فروش ارزهای دیجیتال بر اساس قیمت لحظه‌ای بازار و بر پایه تومان یا تتر انجام می‌شود.

اگر از وبسایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، سمت چپ صفحه، مقادیر مورد نظر خود را برای خرید یا فروش یک رمزارز بر پایه تومان یا تتر وارد کنید.

اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه "معامله"، سربرگ "معامله سریع" را انتخاب کرده و مقادیر مورد نظر خود را برای خرید یا فروش یک ارز دیجیتال بر پایه تومان یا تتر وارد کنید.

معامله به روش "سفارش بازار" چگونه است؟

اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی "معاملات" را انتخاب کرده و روی گزینه "معامله" کلیک کنید.
در صفحه جدید می‌توانید بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت پایین صفحه صفحه سمت راست، وارد سربرگ "سفارش بازار" شوید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن مقدار کل، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
لازم به ذکر است که در سفارش‌گذاری به روش سفارش بازار، قیمت سفارش توسط سیستم و برابر با بهترین قیمت در تابلو معاملات در نظر گرفته می‌شود.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و صفحه "معامله" را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید از قسمت بالای صفحه سمت راست بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در بخش پایینی دکمه‌های "خرید" و "فروش" نوع سفارش خود را بر روی "سفارش بازار" قرار دهید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن مقدار کل، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
لازم به ذکر است که در سفارش‌گذاری به روش سفارش بازار، قیمت سفارش توسط سیستم و برابر با بهترین قیمت در تابلو معاملات در نظر گرفته می‌شود.

معامله به روش "سفارش محدود" چگونه است؟

اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی "معاملات" را انتخاب کرده و روی گزینه "معامله" کلیک کنید. در صفحه جدید می‌توانید بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت پایین صفحه صفحه سمت راست، وارد سربرگ "سفارش محدود" شوید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن مقدار کل و قیمت، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
لازم به ذکر است که در سفارش‌گذاری به روش سفارش محدود، قیمت سفارش توسط کاربر تعیین می‌شود. اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و صفحه "معامله" را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید از قسمت بالای صفحه سمت راست بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در بخش پایینی دکمه‌های "خرید" و "فروش" نوع سفارش خود را بر روی "سفارش محدود" قرار دهید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن مقدار کل و قیمت، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
لازم به ذکر است که در سفارش‌گذاری به روش سفارش محدود، قیمت سفارش توسط کاربر تعیین می‌شود.

معامله به روش "حد ضرر(Stop Limit)" چگونه است؟

در معامله به روش حد ضرر(Stop Limit)، می‌توانید قیمتی را تحت عنوان "قیمت توقف" مشخص کنید تا سفارش خرید یا فروش شما در صورت رسیدن قیمت بازار به قیمت توقف فعال شده و در تابلوی سفارشات قرار گیرند. همچنین قیمت انجام سفارش نیز توسط خود شما مشخص می‌شود.
اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی "معاملات" را انتخاب کرده و روی گزینه "معامله" کلیک کنید. در صفحه جدید می‌توانید بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت پایین صفحه صفحه سمت راست، وارد سربرگ "حد ضرر(Stop Limit)" شوید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن قیمت فعالسازی سفارش یا همان قیمت توقف، قیمت سفارش و مقدار، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و صفحه "معامله" را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید از قسمت بالای صفحه سمت راست بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در بخش پایینی دکمه‌های "خرید" و "فروش" نوع سفارش خود را بر روی "سفارش حد ضرر" قرار دهید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن قیمت فعالسازی سفارش یا همان قیمت توقف، قیمت سفارش و مقدار، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.

معامله به روش "حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market)" چگونه است؟

در معامله به روش حد ضرر(Stop Market)، می‌توانید قیمتی را تحت عنوان "قیمت توقف" مشخص کنید تا سفارش خرید یا فروش شما در صورت رسیدن قیمت بازار به قیمت توقف فعال شده و به قیمت لحظه‌ای بازار انجام شود.
اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی "معاملات" را انتخاب کرده و روی گزینه "معامله" کلیک کنید. در صفحه جدید می‌توانید بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در قسمت پایین صفحه صفحه سمت راست، وارد سربرگ "حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market)" شوید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن قیمت فعالسازی سفارش یا همان قیمت توقف و مقدار، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و صفحه "معامله" را انتخاب کنید. در این صفحه می‌توانید از قسمت بالای صفحه سمت راست بازار مورد نظر خود را انتخاب کرده و در بخش پایینی دکمه‌های "خرید" و "فروش" نوع سفارش خود را بر روی "سفارش حد ضرر با قیمت بازار" قرار دهید. هم اکنون می‌توانید با وارد کردن قیمت فعالسازی سفارش یا همان قیمت توقف و مقدار، سفارش خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود را ثبت کنید.

آیا ممکن است سفارش‌هایی که در به روش استاپ مارکت (Stop Market) ثبت می‌شوند، تکمیل نشده و بر روی تابلوی سفارشات باقی بماند؟

خیر. در سفارش‌هایی که به روش استاپ مارکت ثبت می‌شوند، به محض رسیدن قیمت بازار به قیمت توقف (Stop Market)، سفارش خرید یا فروش به قیمت لحظه‌ای بازار انجام و تکمیل می‌شوند.

آیا ممکن است سفارش‌هایی که به روش استاپ لیمیت (Stop Limit) ثبت می‌شوند، تکمیل نشده و بر روی تابلوی سفارشات (Order Book) باقی بماند؟

بله. شرط فعالسازی سفارش در روش استاپ لیمیت رسیدن قیمت بازار به قیمت توقف (Stop Market) بوده و شرط انجام و تکمیل سفارش نیز رسیدن قیمت آخرین معامله بازاری که در آن معامله می‌کنید به قیمت سفارش (Price) است. از همین روی ممکن است در برخی موارد سفارش استاپ لیمیت شما با رسیدن قیمت بازار به قیمت توقف (Stop Price) فعال شده اما به دلیل فراهم نبودن شرایط در بازار او ام پی فینکس برای تکمیل معامله به قیمت مورد نظر شما، همچنان بر روی تابلو سفارشات باقی بماند.

چگونه می‌توان وضعیت سفارش‌های استاپ لیمیت و استاپ مارکت را مشاهده کرد؟

سفارش‌های استاپ لیمیت و استاپ مارکت پس از ایجاد شدن وارد قسمت "سفارشات پیشرفته" شده و به محض فعال شدن وارد قسمت "سفارشات باز" می‌شوند.
اگر از وبسایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون سفارشات کلیک کنید. در منوی جدید می‌توانید به سفارشات پیشرفته و سفارشات باز دسترسی داشته باشید.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه روی آیکون سفارشات کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید به سفارشات باز و سفارشات پیشرفته در حساب خود دسترسی داشته باشید.

دکمه های درصدی در پایین بخش مبلغ سفارش چیست؟

اگر قصد دارید درصدی خاص از موجودی قابل معامله خود را خرید و فروش کنید کافی است درصد مدنظر خود را انتخاب نمایید. درصد انتخاب به صورت خودکار محاسبه شده و در قسمت حجم خرید و فروش شما لحاظ خواهد شد.

آیا میتوان مقدار مشخصی از یک ارز دیجیتال را به صورت مستقیم به یک ارز دیجیتال دیگر تبدیل کرد؟

در حال حاضر تنها امکان تبدیل مستقیم ارزهای دیجیتال به تومان یا تتر در قسمت "خرید و فروش سریع" در پلتفرم ارز دیجیتال اوام‌پی‌فینکس وجود دارد. برای تبدیل سایر ارزهای دیجیتال به یکدیگر می‌بایست ارز مورد نظر را به فروش رسانده و سپس به خرید ارز دیگر بپردازید.

آیا امکان استفاده از اهرم (لورج) در معاملات وجود دارد؟

معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های ایرانی به صورت اسپات (نقدی) بوده و طبق قوانین کشور انجام معاملات فیوچرز ممنوع می‌باشد.

امکان سفارش‌گذاری با تعیین حد ضرر وجود دارد؟

بله. می‌توانید با استفاده از سفارش‌گذاری به روش‌های "حد ضرر (Stop Limit)" و "حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market) برای معاملات خود حد ضرر مشخص کنید.

قیمت ارزهای دیجیتال در اوام‌پی‌فینکس چگونه تعیین می‌شود؟

پایه قیمت ها براساس قیمت جهانی می‌باشد. اما قیمت نهایی بر اساس آخرین سفارشات انجام شده کاربران، تعیین شده و نمایش داده می‌شود. با مراجعه صفحه لیست قیمت ارزهای دیجیتال می‌توانید نرخ لحظه‌ ای رمزارزها را بر اساس تومان و تتر مشاهده کنید.

چگونه می‌توان تاریخچه و جزئیات معاملات را مشاهده کرد؟

اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون سفارشات کلیک کرده و به منوی تاریخچه سفارشات، سفارشات باز و سفارشات پیشرفته دسترسی داشته باشید.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه، روی آیکون "سفارشات" بزنید تا امکان مشاهده "سفارشات باز" و "سابقه سفارشات" به همراه جزئیات هر یک برای شما فراهم شود. لیست "سفارشات پیشرفته" نیز از قسمت "معامله" قابل مشاهده است.

سفارش محدود و سفارش بازار چه تفاوتی دارند؟

کاربران در سفارش محدود باید قیمت مد نظر خود را برای هر واحد مشخص کنند و سپس مقدار ارز مورد نظر برای معامله را مشخص و سفارش را ثبت کنند. اما در سفارش بازار تنها کافیست حجم مورد نظر معامله را مشخص کنید و درخواست خرید یا فروش خود را ثبت کنید. سیستم به صورت خودکار سفارش را با بهترین قیمت در تابلو معاملات در لحظه انجام می‌دهد.

سفارش حد ضرر و سفارش حد ضرر با قیمت بازار چه تفاوتی دارند؟

تفاوت سفارش‌های حدضرر و حدضرر با قیمت بازار نیز در قیمت سفارش است. در سفارش‌هایی که به روش استاپ لیمیت (Stop Limit) ثبت می‌شوند، علاوه بر قیمت توقف (Stop Price)، قیمت سفارش (Price) نیز توسط خود معامله‌گر تعیین می‌شود. در سفارش‌هایی که به روش استاپ مارکت (Stop Market) ثبت می‌شوند اما تنها قیمت توقف (Stop Price) توسط معامله‌گر مشخص شده و قیمت سفارش برابر با بهترین قیمت لحظه‌ای بازار خواهد بود. لازم بذکرست انجام معامله دراین روش ها باتوجه به مشخص کردن قیمت توقف ممکن است زمانبر باشد

آیا کارمزد سفارش بازار با سفارش محدود متفاوت است ؟

خیر تفاوتی ندارد.

چرا انجام سفارش محدود نسبت به سفارشات دیگر طولانی‌تر می‌باشد؟

با توجه به اینکه در سفارش محدود باید سفارش متناظر سفارش شما وجود داشته باشد و کاربر دیگری اقدام به پذیرش سفارش شما کند، تا آن زمان باید منتظر انجام سفارش بمانید.

کمترین و بیشترین قیمت ارزهای دیجیتال در بخش معاملات بر چه اساسی می‌باشد؟

بر اساس معاملاتی که در 24 ساعت گذشته در بازار این ارز دیجیتال توسط کاربران انجام شده است. قیمت کمترین و قیمت بالاترین معامله انجام شده به عنوان کمترین قیمت وبیشترین قیمت در بازار آن ارز دیجیتال نمایش داده می‌شود.

نمودار جهانی پلتفرم ارز دیجیتال اوام‌پی‌فینکس بر چه اساس می‌باشد؟

پلتفرم ارز دیجیتال اوام‌پی‌فینکس به صورت مستقیم به بازار جهانی متصل نیست. اما نمودار معاملات جهانی ارزهای دیجیتال از سایت تریدینگ ویو در پلتفرم ارز دیجیتال او ام پی فینکس قابل مشاهده است. در بخش نمودار جهانی شما می توانید قیمت لحظه و جهانی هر رمزارز را بر اساس تتر مشاهده کنید.

چگونه می‌توان تحلیل های روی نمودار را ذخیره کرد؟

با استفاده از قابلیت ذخیره (save) در بازار معاملات او ام پی فینکس می‌توانید تحلیل‌های خود را بر روی نمودار مورد نظر ذخیره و مجددا بارگذاری کنید.

چگونه می‎توانم سفارشم را لغو کنم؟

با مراجعه به بخش "سفارشات باز" و "سفارشات پیشرفته" می‌توانید سفارش خود را لغو کنید. سفارشاتی که از طریق روش محدود ثبت شده باشد در بخش سفارشات باز و سفارشاتی که از طریق روش stop limit و stop market در بخش سفارشات پیشرفته قابل مشاهده هستند.
اگر از نسخه ی دسکتاپ استفاده می‌کنید:
مشاهده سفارشات باز و امکان لغو آن‌ها از دو قسمت "معامله" و "آیکون سفارشات" در داشبورد حساب کاربری امکان‌پذیر است.
اگر از اپلیکیشن و وب اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
امکان مشاهده سفارشات باز و لغو آن‌ها در صفحه "معامله" برای شما قرار داده شده‌است.

آیا پس از لغو سفارش باز هم کارمزد کسر می‌شود؟

به طور کلی زمانی که تمام و یا قسمتی از سفارش انجام شده باشد، کارمزد برای کاربران در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که مقداری از سفارش انجام شده باشد و اقدام به لغو آن سفارش کنید، به همان میزان معامله انجام شده، کارمزد در نظر گرفته می‌شود.

چرا علی رغم لغو سفارش، بخشی از موجودی آن به حسابم باز نگشته است؟

از زمان ثبت سفارش تا زمانی که لغو آن انجام می‌شود ممکن است بخشی از سفارش انجام شده باشد و پس از لغو، آن میزان که انجام شده است به کیف پول شما به همراه حجم باقی مانده سفارش واریز می‌شود. لازم به ذکر است که کارمزد نیز از میزان انجام شده معامله، طبق سطح کاربری شما کسر می‌گردد.

چرا سفارش (خرید یا فروش ) ثبت شده اما موجودی حاصل از آن در کیف پول مشاهده نمی‌شود؟

علت این امر در این است که شما سفارش محدود ثبت کرده‌اید و چون قیمت آن متفاوت با قیمت لحظه‌ای بازار است، سفارش شما در دسته سفارشات باز قرار گرفته و می‌بایست تا نهایی شدن وضعیت سفارش و مشاهده کامل موجودی حاصل از آن در کیف پول، اندکی صبوری بفرمایید.
برای مشاهده وضعیت نهایی سفارش نیز می‌توانید از قسمت "سفارشات باز" و "سفارشات پیشرفته" استفاده کنید.
اگر از نسخه ی دسکتاپ استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون سفارشات کلیک کرده و گزینه "سفارشات باز" یا "سفارشات پیشرفته" را انتخاب کنید.
اگر از اپلیکیشن و وب اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه، روی آیکن مربوط به "سفارشات" ضربه بزنید و در صفحه جدید سربرگ "سفارشات باز" یا "سفارشات پیشرفته" را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانم سود و زیان معاملاتم را مشاهده کنم؟

اگر از وب‌سایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، منوی معاملات را انتخاب کرده و روی گزینه "سود و زیان" کلیک کنید. در این صفحه می‌توانید نمودار سود و زیان روزانه، سود و زیان تجمیعی، ارزش کل دارایی‌ها و سود و زیان هر دارایی را به تفکیک مشاهده کنید.
اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون مربوط به "سود و زیان" کلیک کنید.

نمودار سود و زیان تجمیعی چیست ؟

در نمودار سود و زیان تجمیعی، مجموع درصد سود و زیان کسب شده توسط شما در مدت یک هفته و به صورت تجمیعی (حاصل جمع جبری روزهای گذشته) قابل مشاهده است.

نمودار ارزش کل دارایی ها به چه شکل است؟

با استفاده از این نمودار میتوانید تغییرات ارزش کل دارایی خود را در طول یک هفته مشاهده کنید..

چگونه می‌توانم سود و زیان هر دارایی را به تفکیک مشاهده کنم؟

کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه سود و زیان، قسمت پایین صفحه، سود و زیان مربوط به هر دارایی را که از ساعت 24 بامداد تا همان لحظه نشان میدهد را مشاهده کنید.