پاسخ سوالات خود را جستجو کنید

امنیت

اوام‌پی‌فینکس درباره حملات سایبری و تهدیدات امنیتی چه تمهیداتی اندیشیده است؟

کیف پول‌ کاربران در اوام‌پی‌فینکس بر مبنای ساختار HD Wallet پیاده‌سازی شده و تمامی دارایی افراد به صورت آفلاین و در کیف‌ پول‌های سرد نگهداری می‌شود. بنابراین هیچ خطری مبنی بر هک یا از دست رفتن دارایی، سرمایه کاربران را تهدید نمی‌کند.

برای امنیت بیشتر چه مواردی را باید رعایت کرد؟

برای امنیت بیشتر می‌بایست شناسایی دو عاملی (2FA) را برای حساب کاربری خود فعال کرده، اطلاعات هویتی و بانکی خود را تحت هیچ شرایطی در اختیار شخص دیگری قرار ندهید و از اطلاعات ورود به حساب خود به طور کامل محافظت کنید.

شناسایی دو عاملی (2FA) چیست و به چه منظور استفاده می‌شود؟

شناسایی دو عاملی(2FA) یکی از لایه های امنیتی است که با فعال‌سازی و استفاده از آن، می‌توانید سطح امنیت مورد قبولی را برای حساب کاربری خود ایجاد کنید. پس از فعال کردن شناسایی دو عاملی، باید علاوه بر ایمیل و رمزعبور، رمز یکبار مصرف را نیز برای ورود به حساب وارد کنید و همین مورد باعث افزایش امنیت حساب شما می شود. ضمنا برای ثبت درخواست‌ برداشت ارزی و ریالی نیز فعالسازی شناسایی دو عاملی (2fa) ضروری می‌باشد.

چگونه می‌توان شناسایی دومرحله‌ای (2FA) را در اوام‌پی‌فینکس فعال کرد؟

اگر از وبسایت استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون مربوط به پروفایل کلیک کرده و وارد بخش امنیت شوید. در منوی شناسایی دو عاملی می‌توانید نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کنید.

ابتدا برنامه Google Authenticator را بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و کیوآرکد مربوط به حساب خود در او ام پی فینکس را با استفاده از این برنامه اسکن کنید. پس از اضافه شدن ردیف مربوط به ompfinex در برنامه Google Authenticator، کافیست کد 6 رقمی که مشاهده می‌کنید را در کادر مربوطه در پلتفرم وارد کنید.

اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه سمت راست، روی آیکون "پروفایل" کلیک کرده گزینه امنیت را انتخاب کنید. در صفحه جدید کافیست روی "شناسایی دو عاملی" کلیک کنید. نرم افزار Google Authenticator را نصب کنید، کد بازیابی مربوط به حساب خود را که در این صفحه مشاهده می‌کنید کپی کنید، وارد نرم افزار Google Authenticator شوید و روی گزینه به علاوه پایین صفحه کلیک کنید و با انتخاب گزینه Enter a setup key، کد بازیابی که در مرحله قبل کپی کرده بودید را paste کنید. به این ترتیب ردیف به مربوط به ompfinex در برنامه Google Authenticator ایجاد شده و کافیست کد 6 رقمی که مشاهده می‌کنید را در کادر مربوطه در اپلیکیشن وارد کنید.

چرا در زمان وارد کردن شناسایی دو عاملی، با پیغام نادرست بودن کد مواجه می‌شوم؟

دقت کنید که کد شناسایی دوعاملی را به صورت صحیح وارد می‌کنید. در غیر اینصورت می‌بایست در نرم‌افزار Google Authenticator هماهنگ‌سازی انجام دهید. ابتدا وارد نرم افزار شوید. سپس بر روی سه نقطه بالا کلیک کرده و طبق مراحل زیر پیش بروید تا همگام سازی انجام شود. settings>>>time correction for codes>>>sync now در سیستم عامل آی او اس نیز کافیست وارد قسمت تنظیمات تلفن همراه خود شوید و طبق مراحل پیش بروید. : setting/general/time and date/automatically set سپس دستگاه تلفن را خاموش و روشن کرده و مجدد امتحان کنید.

به کد دومرحله‌ای خود دسترسی ندارید؟ یا آن را از دست دادید؟

در مراحل فعال‌سازی کد دومرحله‌ای، کد و کیوآرکد(QR) برای بازیابی کد تایید دومرحله‌ای در اختیار شما قرار گرفته است. در صورتی که به آن دسترسی ندارید، جهت غیرفعال سازی کد دوعاملی حساب کاربری باید ویدئویی با شرایط زیر به پشتیبانی تلگرام مجموعه ارسال نمایید:
اینجانب(نام و نام خانوادگی) به کد ملی (کد ملی کاربر ) به دلیل ( دلیل در دسترس نداشتن کد دو عاملی ) قصد بازیابی کد دوعاملی حساب خود در سایت او ام پی فینکس را دارم.
متن بالارا داخل کاغذ نوشته و امضا و تاریخ روز را حتما زیر کاغذ درج نمایید.
سپس متن بالارا به همراه کارت ملی در دست بگیرید و همان متنی را که داخل کاغذ مکتوب کردید به صورت شفاهی داخل ویدئو بخونید.
پس از ضبط ویدئو با شرایط مذکور، ویدئو را در تلگرام به آیدی زیر ارسال نمایید. همکاران در کوتاهترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی خواهند کرد.
@ompfinex_support

چگونه می‌توانم شناسایی دو مرحله‌ای (2FA) را غیرفعال کنم؟

اگر از نسخه دسکتاپ استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در قسمت بالای صفحه سمت چپ، روی آیکون آدمک کلیک کرده و وارد بخش امنیت شوید. در منوی شناسایی دو عاملی می‌توانید نسبت به غیرفعال‌سازی آن اقدام کنید.

اگر از اپلیکیشن استفاده می‌کنید:
وارد حساب کاربری خود شوید و در صفحه داشبورد، قسمت بالای صفحه، روی آیکون "آدمک" بزنید و با مراجعه به بخش امنیت نسبت به غیرفعال‌سازی کد شناسایی دو عاملی اقدام کنید.

چگونه می‌توانم از حساب خود در برابر حملات فیشینگ محافظت کنم؟

در هنگام استفاده از وبسایت یا نسخه وب اپلیکیشن دقت کنید که مرورگر شما آدرس ompfinex.com را نشان دهد. ضمنا تحت هیچ شرایطی رمز عبور حساب کاربری خود را در اختیار هیچ فرد دیگری قرار ندهید.
لازم به ذکر است که کارکنان واحد پشتیبانی او ام پی فینکس به منظور ارائه خدمات به کاربران هیچ گونه درخواستی برای ارائه رمز عبور حساب و یا انتقال وجه ریالی و رمزارزی نخواهند داشت. بنابراین در صورت مواجهه با هر گونه پیغام درخواست واریز وجه یا دادن رمز عبور حساب، در نظر داشته باشید که با فردی کلاهبردار مواجه هستید و می‌بایست این موضوع را هر چه سریع‌تر به پشتیبانی اطلاع دهید.