اخبار ارز دیجیتالاخبار او ام پی فینکس

نمایشگاه آیتکس شیراز و استقبال بی‌نظیر مردم از غرفه او ام پی فینکس

بی نهایت نات کوین جایزه بگیر

همانطور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین دلایل روند رو به رشد پیشرفت و توسعه جوامع در قرن حاضر، توجه به توسعه و تکامل تکنولوژی بوده است. پیشرفت تکنولوژی و فناوری در دنیای امروز به حدی بوده‌است که این آیتم به یکی از عوامل جدانشدنی از زندگی روزمره تبدیل شده‌است. اینک، فارغ از اینکه افراد در کجای جهان زندگی می‌کنند، شهر یا روستا، حداقل با یکی از عوامل فناوری سر و کار داشته‌اند. اینترنت، تلفن همراه، تلویزیون، مخابرات، هوش مصنوعی، سیستم‌های هوشمند و رمزارز و بلاکچین، نمونه‌هایی بارز از این فناوری‌ها هستند. فناوری‌هایی که برخی سابقه‌ای طولانی دارند و برای مردم شناخته شده‌اند و برخی دیگر نیز تا حدی نوپا محسوب می‌شوند و هنوز باید برای آشنایی مردم با آنها راهکارهایی اندیشید.   

نمایشگاه آیتکس شیراز و استقبال بی‌نظیر مردم از غرفه او ام پی فینکس

ضرورت همگام شدن با فناوری‌های نوین به منظور توسعه روزافزون کشور، در ایران نیز احساس شده و مسئولان این حوزه تلاش‌های زیادی برای تنظیم سرعت حرکت خود همپای رشد تکنولوژی انجام می‌دهند. یکی از گام‌های مثبتی که برای آشنایی و تعامل مردم با فناوری و تکنولوژی برداشته‌ شده، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف نظیر نمایشگاه آیتکس است. این دست از رویدادها فرصتی عالی را در اختیار مردم جامعه قرار می‌دهد تا با جدیدترین تغییرات این حوزه آشنا شوند.

بعد از برگزاری موفق نمایشگاه آیتکس مشهد و استقبال بی‌نظیر مردم از این رویداد در ماه گذشته، مسئولان تصمیم گرفتند تا به منظور تسهیل دسترسی افراد علاقه‌مند به حوزه فناوری، در شهرهای دیگر نیز حضور فعال‌تری داشته‌باشند. به همین منظور، جدیدترین نمایشگاه آیتکس در محل نمایشگاه بین المللی شیراز در روزهای سه‌شنبه تا جمعه در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ آذر ۱۴۰۲ برگزار شد. این نمایشگاه  هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان به آشنایی با جدیدترین دستاوردها و پیشرفت‌های حوزه فناوری، ارتباطات، هوش مصنوعی، موبایل، سخت افزار، نرم افزار و بلاکچین بود. با بررسی این نمایشگاه می‌توان به وضوح فهمید که این دور از نمایشگاه‌ها، نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ کیفی و کمی با رشد قابل ملاحظه‌ای در این شهر همراه بوده‌است.

صرافی او ام پی فینکس در نمایشگاه آیتکس شیراز

در راستای فناوری‌های نوپا باید گفت، یکی از صنایع نوین که با وجود پیشینه کوتاه خود توانسته نظر علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کند، صنعت ارزهای دیجیتال و بلاکچین است. این صنعت در ابتدا فقط در حوزه مالی کاربرد داشت اما به تدریج کاربردها و موارد استفاده از آن افزایش یافت. همچنین مزایای بی‌شمار و رو به گسترش این فناوری در جهان، روند پذیرش آن را سرعت بخشیده است. بلاکچین در ابتدا با هدف غیرمتمرکز ساختن فرایند مالی پا به عرصه وجود گذاشت و شبکه‌ای برای فعالیت رمزارزها بود اما به تدریج موارد استفاده از آن بیشتر شد و اینک برای ذخیره‌سازی و انتقال هر نوع داده‌ای نیز می‌توان از آن استفاده کرد. رمزارزها نیز در سال‌های اولیه پیدایش موارد استفاده خاصی نداشتند اما بعدها، به دلیل مزایای بی‌شمار خود نظیر غیر متمرکز بودن، سرعت بالای نقل و انتقالات، هزینه پایین تراکنش‌ها و فعالیت به دور از محدودیت‌های دولتی و مرزی، مورد توجه جهانیان قرار گرفت و به سرعت به روشی محبوب برای مبادلات مالی تبدیل شد. اینک، شماری از کشورها همچون السالوادور، رمزارزها را به رسمیت می‌شناسند و بسیاری از هولدینگ‌های بزرگ، رستوران‌ها و حتی بیمارستان‌ها، رمزارز را به عنوان روش پرداخت پذیرفته‌اند.

در ایران نیز روند پذیرش صنعت رمزارز رو به فزونی بوده‌است اما هنوز هم افراد زیادی در جامعه وجود دارند که اطلاعات زیادی  در این زمینه ندارند. به همین دلیل، صرافی او ام پی فینکس با حضور پررنگ خود در نمایشگاه آیتکس شیراز، تلاش کرد تا علاقه‌مندان به این نوآوری‌ جدید را از طریق روش‌هایی خلاقانه با این صنعت آشنا کرده و کاربردها و نحوه ورود به این بازار را برای آنان تشریح کند. شایان ذکر است که او ام پی فینکس به عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌های فعال در زمینه فناوری بلاکچین و رمزارز که سال‌های مدیدی است در حوزه مبادلات رمزارزی فعالیت دارد، در این نمایشگاه علاوه بر معرفی جدیدترین محصولات خود از قبیل ربات معامله‌گر یا سفارش‌گذار، ربات اسپات گرید و ربات اینفینیتی گرید به کاربران، برنامه‌هایی را برای آموزش و سرگرمی آنان در نظر گرفت.

غرفه او ام پی فینکس در نمایشگاه  آیتکس شیراز

برنامه‌های کاربردی و متنوعی که در غرفه او ام پی فینکس برگزار شد، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرد وباعث شد تا این صرافی با استقبال بی‌نظیرمراجعه‌کنندگان مواجه شود. این شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه مبادلات رمزارزی، برای مراجعه‌کنندگان سرگرمی‌هایی همچون گردونه شانس را در نظر گرفته بود تا علاوه بر تلطیف فضای نمایشگاه و سرگرم کردن حضار، آنان را به فضای رمزارز دعوت کند. شایان ذکر است که این گردونه همچون ادوار قبلی نمایشگاه استقبال قابل توجه مردم را به همراه داشت. کاربران با شرکت در این بازی که نیاز به اطلاعات رمزارزی نداشته و همچنین، هیچ گزینه پوچی نیز در آن وجود ندارد، جوایز رمزارزی بی‌شماری را دریافت کردند.   

افزون بر آن، در روز اول نمایشگاه یعنی ۲۱ آذر، سمیناری با عنوان «مسیر معامله‌گری» با سخنرانی مهندس «محمد حسینی» عضو هیات مدیره صرافی او ام پی فینکس برگزار شد که در آن به مواردی از قبیل تحلیل بنیادی، تحلیل فاندامنتال، روانشناسی معاملاتی و طراحی تریدینگ پلن اشاره شد. این سمینار آموزشی نیز با استقبال بالای مراجعه‌کنندگان همراه بود. آقای حسینی در این رویداد با اشاره به برخی بایدها و نبایدها برای تبدیل شدن به یک تریدر موفق، تاکید کرد که یک معامله‌گر در وهله اول آموزش دیده باشد و با آگاهی وارد بازار شود و در گام دوم همگام باز کردن معاملات مالی، به عنصر صبر پایبند باشد. به باور وی تصمیمات عجولانه باعث می‌شود که معامله‌گر با زیان‌های هنگفتی مواجه شود و با دلسردی بازار را ترک کند. حسینی، ورود به بازار با استفاده از کانال‌های سیگنال‌دهی را نیز زیر سوال برد و گفت حتی اگر این سیگنال‌ها درست باشند نیز به دلیل اینکه فرد استفاده کننده هیچ درکی از روند بازار ندارد، غیر منطقی است. درحالی که بسیاری از دارندگان این کانال‌ها تریدر واقعی نیستند و بیشتر سیگنال‌های آنان اشتباه است. به باور این تحلیلگر، افراد فقط باید به تحلیل خود در بازار متکی باشند و از نظرات دیگران فقط به عنوان توصیه استفاده کنند.

محمد حسینی در سمینار آیتکس شیراز

درروزهای بعد، یعنی از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه نیز پنل‌هایی برای آموزش مراجعه‌کنندگان به منظور ورود به دنیای رمزارزها و نحوه کار با او ام پی فینکس برگزار شد در ادامه به توضیحی مختصر درباره جزئیات آن خواهیم پرداخت.

پنل اول در تاریخ ۲۲ آذر با محوریت «معرفی بلاکچین و پیدایش رمزارزها» برگزار شد که در آن به موضوعاتی همچون بلاکچین، رمزارزها و بازارها، بیت کوین و منابع مورد نیاز برای یادگیری همچون شبکه‌های مجازی، بلاگ او ام پی فینکس، بازار دمو و پشتیبانی پرداخته شد.

موضوع پنل دوم که در روز بعد برگزار شد، «آموزش انواع سفارش‌گذاری در بازارهای معاملاتی او ام پی فینکس» بود که در آن به مواردی مثل سفارش‌گذاری به شیوه محدود، به روش بازار، استفاده از حد سود و ضرر و OCO اشاره شد.

پنل سوم در ۲۴ آذر یعنی روز آخر نمایشگاه برگزار شد. در این پنل نیز که موضوع آن «معرفی فیچرهای او ام پی فینکس: ربات‌های معامله‌گر و معاملات تعهدی» بود، درباره ربات‌های اسپات گرید، اینفینیتی گرید، ربات سفارش‌گذار، کارمزد ربات‌ها و معاملات تعهدی توضیحاتی ارائه شد.

شایان ذکر است که در پایان هر روز راس ساعت ۲۰ بین افرادی که در یکی از پنل‌ها حضور داشته و کد دریافت کرده‌بودند، قرعه‌کشی صورت گرفت و به ۳ نفر از آنها گیفت کارت رمزارزی به ارزش ۱۰۰ ترون اهدا شد.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا