اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهاناخبار بیت کوین

مایکرواستراتژی با وجود کاهش درآمد، بیت‌کوین‌های بیشتری می‌خرد

مایکرواستراتژی: خرید بیشتر بیت‌کوین در روزهای کم درآمد

مایکرواستراتژی (MicroStrategy) در حالی که درآمدهایش کاهش یافته و زیان خالص داشته، بیت‌کوین بیشتری خریداری می‌کند. کل خرید بیت کوین این شرکت تاکنون در سال ۲۰۲۴ به ارزش ۱.۶۵ میلیارد دلار است.

شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی با خرید اخیر ۱۲۲ بیت کوین با قیمت حدودی ۸ میلیون دلار، همچنان به افزایش ذخیره بیت کوین خود ادامه می‌دهد. در سال ۲۰۲۴، تنها غول فهرست NASDAQ بیش از ۲۵۰۰۰ بیت کوین خریده است.

این شرکت که همچنان بزرگترین دارنده شرکتی بیت کوین در جهان باقی می‌ماند، همچنین از ضرر خالص و کاهش درآمد در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ خبر داد.

در ماه آوریل، مایکرواستراتژی ۱۲۲ بیت کوین اضافی را به قیمت ۷.۸ میلیون دلار خریداری کرد و اکنون ۲۱۴۴۰۰ بیت کوین در اختیار دارد.

در نتایج مالی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴، پس از اینکه مایکرواستراتژی در آوریل، ۱۲۲ واحد بیت‌کوین را با قیمت ۷٫۸ میلیون دلار خرید، اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین خود به ۲۱۴،۴۰۰ واحد افزایش یافته است.

با وجود اینکه مقدار خرید کمتر از سرمایه‌گذاری‌های قبلی مایکرواستراتژی در بیت‌کوین است، این شرکت به ادامه افزودن به سرمایه بیت‌کوین خود اختصاص می‌دهد، حتی به رغم کاهش اخیر قیمت این رمزارز.

خرید بیت کوین در روزهای کم درآمد مایکرواستراتژی

به گفته کوین‌گکو بیت‌کوین در مارس ۲۰۲۴ با بیش از ۷۳،۰۰۰ دلار به قیمت جدیدی رسید، اما از آن زمان بیش از ۱۳ درصد کاهش یافته و در حال حاضر با قیمت ۶۳،۴۰۰ دلار معامله می‌شود.

همچنین مایکرواستراتژی اعلام کرد که از پایان فصل چهارم سال ۲۰۲۳ تاکنون، مجموعاً ۲۵،۲۵۰ واحد بیت‌کوین تهیه کرده است. بیشترین مبلغ آن از دو پیشنهاد قرض‌الحسنه قابل تبدیل موفق حاصل شده است، با قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار یا با متوسط هزینه‌ی ۶۵،۲۳۲ دلار برای هر واحد.

سرمایه بیت‌کوین فعلی شرکت که به تعداد ۲۱۴٬۴۰۰ واحد است، به ارزش تقریبی ۱۳٫۶ میلیارد دلار محاسبه می‌شود و تا تاریخ ۲۶ آوریل ۲۰۲۴ با قیمت متوسط ۳۵٬۱۶۴ دلار و با هزینه کلی ۷٫۵ میلیارد دلار خریداری شده است.

در حالی که مایکرواستراتژی ادامه می‌دهد به افزایش دارایی‌های بیت‌کوین خود، نتایج سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۴ این شرکت هوش تجاری یک کاهش ۵٫۵ درصدی در درآمد را با مبلغ ۱۱۵٫۲ میلیون دلار نسبت به همان دوره در سال ۲۰۲۳ ثبت کرد.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا