اخبار ارز دیجیتال

تاثیر آمار اشتغال آمریکا روی قیمت بیت‌کوین

معامله تعهدی

اگر اشتغال آمریکا و تورم کند شود، بیت کوین ممکن است به بالاترین حد خود برسد.

مارکوس تیلن (Markus Thielen)، محقق ارزهای دیجیتال، می‌گوید اگر در میان فرصت‌های شغلی پایین سه ساله و کاهش احتمالی تورم در ایالات متحده قوی بماند، بیت کوین ظرف چند روز می‌تواند به بالاترین حد خود برسد.

به گفته یک محقق رمزارز، بیت کوین ممکن است هفته آینده پس از کمترین فرصت‌های شغلی در ایالات متحده در سه سال اخیر به بالاترین حد خود برسد نشانه‌ای از کندی اقتصاد اما دو شاخص دیگر باید تأیید شوند.

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات ۱۰x در گزارشی در ۴ ژوئن نوشت: «شب گذشته، یکی دیگر از معیارهای شغلی مهم و آینده‌نگر، یعنی فرصت‌های شغلی، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

گزارش ۴ ژوئن اداره آمار کار ایالات متحده در مورد فرصت های شغلی و گردش کار (JOLT) نشان داد که در ماه آوریل، این کشور ۸.۱ میلیون فرصت شغلی با حدود ۰.۸ بیکار در هر شغل داشت که بالاترین نسبت از فوریه ۲۰۲۱ است.

به گفته تیلن، این می‌تواند اولین شاخص اقتصادی باشد که حاکی از کند شدن رشد اقتصادی است که همگی به کاهش تورم منجر می شود؛ یک شاخص صعودی کلیدی برای بیت کوین.

با توجه به داده‌های CoinMarketCap، زمانی که نتایج شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) اندازه‌گیری تورم در ۱۵ مه ۰.۱ درصد کاهش یافت، بیت کوین در پنج روز بعد با ۷ درصد افزایش به ۷۱۴۳۲ دلار رسید.

تیلن معتقد است که کاهش ۰.۱ درصدی دیگر در CPI به ۳.۳ درصد تأثیر مشابهی خواهد داشت.

تیلن خاطرنشان کرد که با توجه به اینکه بیت کوین از یک مثلث تثبیت کلیدی خارج شده است، نزدیک شدن به بالاتر از این سطح، همراه با ارقام پایین تورم یا اشتغال در ایالات متحده، می تواند به مسیر روشنی برای شکستن بیت کوین به بالاترین قیمت فعلی خود یعنی ۷۳۶۷۹ دلار بین ۷ ژوئن و ۱۲ ژوئن منجر شود. اداره آمار کار ایالات متحده، خلاصه وضعیت اشتغال را در ۷ ژوئن منتشر خواهد کرد و پس از آن داده‌های CPI در ۱۱ ژوئن منتشر خواهد شد.

بر اساس تحلیل ویلی وو، یکی از تحلیلگران برجسته ارزهای دیجیتال، رسیدن قیمت بیت‌کوین (BTC) به ۷۲,۰۰۰ دلار می‌تواند موجی از شکست تعهدات اهرمی ایجاد کند که به نوبه خود، مسیری برای رسیدن به رکوردهای جدید باز می‌کند. در حال حاضر، بیت‌کوین ۳.۴ درصد کمتر از رکورد قبلی خود یعنی ۷۳,۷۴۰ دلار قرار دارد. با این حال، رکت کپیتال، تحلیلگر محبوب دیگری در حوزه ارزهای دیجیتال، معتقد است که بیت‌کوین باید ابتدا مقاومت ۷۲,۰۰۰ دلار را به سطح حمایتی تبدیل کند تا بتواند وارد مرحله صعودی جدیدی شود و به رشد نمایی دست یابد.

مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال تصویری جدید از آینده بیت‌کوین (BTC) به تصویر کشیده می‌شود. او پیش‌بینی می‌کند که تا پایان سال ۲۰۲۴، قیمت این ارز دیجیتال به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. بر اساس نووگراتز، عبور از سطح مقاومتی ۷۳,۰۰۰ دلار، می‌تواند به عنوان یک اثر دومینویی عمل کرده و بیت‌کوین را به سوی این هدف بزرگ‌تر هدایت کند. همچنین، راه‌اندازی اخیر ETF‌های اسپات بیت‌کوین در بورس، باعث جذب سرمایه‌گذاران نهادی به طور گسترده‌ای به این ارز دیجیتال شده است، که این اقدام نیز قیمت را به سمت بالا هدایت می‌کند. این اتفاقات، یک داستان رو به رشد و موفقیت برای بیت‌کوین رقم زده است.

الناز جلالی

من، الناز جلالی، فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر هستم و بیش از سه سال است که به عنوان تولیدکننده محتوا در فضای رمزارز کشور فعالیت میکنم. به حوزه تکنولوژی و فناوری علاقه‌ زیادی دارم و آشنایی با بازارهای مالی باعث شد فعالیت خود را در دنیای ارز دیجیتال شروع کنم. در همین راستا، با دقت به جزئیات و توجه به نیازهای هدفمند مخاطبان، سعی در ارائه اطلاعات مفید، متنوع و تخصصی در این زمینه دارم. نوشتن را به عنوان یک ابزار برای انتقال افکار و ایده‌‌ها انتخاب کرده‌ام و در تلاش برای ایجاد محتوایی آموزنده و اثرگذار برای مخاطبان هستم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا