اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بازار کریپتو در انتظار تصمیمات FOMC و سخنرانی جروم پاول

مسترکارت کارت مسافرتی

بازار ارزهای دیجیتال پیش از گزارش نشست FOMC و سخنرانی جروم پاول در میان نگرانی‌های مربوط به رشد تورم، برای نوسانات احتمالی آماده می‌شود.

پادکست بازار کریپتو در انتظار تصمیمات FOMC و سخنرانی جروم پاول

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت تحلیلی- خبری coingape، بازار کریپتو اخیرا نوسانات شدیدی را شاهد بود. این بازار در ابتدا با یک روند صعودی خیره‌کننده مواجه شد و شاهد افزایش علاقه سرمایه‌گذاران جهانی بود اما به دنبال آن یک رکود ناگهانی در جمعه گذشته را تجربه کرد. در ۱۵ مارس، قیمت بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال پرچمدار، از سقف جدید تاریخی خود افت کرد که نگرانی سرمایه‌گذاران را به همراه داشت.

با این حال، قیمت این رمزارز به سرعت دوباره شتاب گرفت؛ موضوعی که نشان‌دهنده اطمینان معامله‌گران به بخش دارایی دیجیتال است. در همین حال، در میان این نوسانات، اکنون همه نگاه‌ها به تصمیم آینده کمیته بازار باز فدرال (FOMC) و سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو است که نتیجه آن در تاریخ ۲۰ مارس یعنی سه روز آینده مشخص خواهد شد.

تمرکز بازار کریپتو بر تصمیمات FOMC و سخنرانی پاول

تمرکز بازار کریپتو بر تصمیمات FOMC و سخنرانی پاول

انتشار داده‌های تورم، نگرانی‌هایی را در بخش مالی جهانی و بازار ارزهای دیجیتال، ایجاد کرده‌است. شایان ذکر است که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه فوریه از انتظارات فراتر رفت و ۳.۲ درصد افزایش را ثبت کرد.

علاوه بر این، شاخص قیمت تولیدکننده که یکی دیگر از معیارهای کلیدی برای اندازه‌گیری تورم به شمار می‌آید، در همان دوره ۱.۶ درصد افزایش یافت و نگرانی‌ها را در مورد اقدامات آتی فدرال رزرو در مورد نرخ‌های بهره افزایش داد. این داده‌ها بر احساسات فعالان بازار کریپتو نیز تاثیر گذاشته‌است و سرمایه‌گذاران اکنون پیش‌بینی می‌کنند که یک تغییر احتمالی در برنامه‌های فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره رخ خواهد داد. اکنون بازار مالی برای کاهش سه مرحله‌ای نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ آماده می‌شود، این در حالی است که قبلا انتظار کاهش ۵ مرحله‌ای آن وجود داشت.

در همین حال، ارقام تورم بیشتر از حد انتظار منجر به ارزیابی مجدد سیاست‌های آتی فدرال رزرو، به ویژه در مورد نرخ بهره شده است. افزایش غیرمنتظره CPI و PPI سرمایه‌گذاران را بر آن داشته تا حدس بزنند که آیا فدرال رزرو موضع فعلی خود را در زمینه نرخ تورم حفظ می کند یا مسیر عمل متفاوتی را انتخاب می کند.

در نتیجه، احساسات بازار در حال نوسان است و سرمایه‌گذاران از نزدیک تصمیمات آینده FOMC و سخنرانی جروم پاول را در مورد برنامه‌های آینده فدرال رزرو تحت نظر دارند.

واکنش و پیش‌بینی بازار

انتظارات پیرامون تصمیم FOMC و سخنرانی پاول منجر به معاملات محتاطانه در بازار ارزهای دیجیتال شده‌است. سرمایه‌گذاران در حال آماده شدن برای نوسانات بالقوه کوتاه مدت یا شرایط معاملاتی ضعیف در نتیجه این رویداد اقتصادی هستند.

با وجود این رویکرد محتاطانه، در مورد چشم‌انداز بلندمدت ارزهای دیجیتال نوعی خوش‌بینی بر بازار حاکم است. عواملی مانند هاوینگ بیت کوین در آینده و افزایش جریان ورودی به صندوق‌های ETF بیت کوین همچنان به احساسات صعودی در بین سرمایه‌گذاران دامن می‌زند.

از آنجایی که بازار در انتظار گزارش‌ها و اعلامیه‌های مهم فدرال رزرو است، معامله‌گران رویکرد صبر و ارزیابی داده‌ها را اتخاذ می‌کنند. در حالی که ممکن است در بازار برای بازه کوتاه مدت شاهد نوساناتی باشیم، مسیر کلی بازار ارزهای دیجیتال مثبت است.

قابل توجه است که سرمایه‌گذاران نسبت به آینده خوشبین هستند و روی انعطاف‌پذیری ارزهای دیجیتال در میان پویایی‌های اقتصادی در حال تحول سرمایه‌گذاری می‌کنند. به این ترتیب، تاثیر تصمیم FOMC و سخنرانی پاول بر بازار سنتی و بازار ارزهای دیجیتال به دقت توسط معامله‌گران بررسی خواهد شد.

بر اساس داده‌های CME FedWatch Tool، حدود ۹۸ درصد احتمال دارد که فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد و تنها ۲ درصد احتمال کاهش نرخ بهره وجود دارد.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا