اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهاناخبار بیت کوین

بررسی تاثیر سخنرانی جروم پاول بر قیمت بیت‌کوین

همینطور که جروم پاول «Jerome Powell»، رئیس فدرال رزرو در حال آماده سازی برای برگشت به جکسون هول (Jackson Hole) در جمعه این هفته است، بازار بیت‌کوین شباهت‌هایی را در قیمت فعلی نسبت به قیمت سال گذشته قبل از سخنرانی تجربه می‌کند.

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، میانگین حرکتی (Moving Average) بیت‌کوین در دو هفته گذشته تست شده و شکست خورده و به دنبال آن یک دوره از تثبیت، یادآور رویدادهای سال قبل برای این ارز دیجیتال است.

پادکست بررسی تاثیر سخنرانی جروم پاول بر قیمت بیت‌کوین

با این حال،‌ در نظر داشته باشید که این شباهت‌ها، تکرار اتفاقات گذشته را تضمین نمی‌کند،‌ چرا که شرایط بازار و موضع پاول از آن زمان تغییر بسیاری کرده است.

مشاهده قیمت لحظه‌ای و خرید بیت‌کوین در صرافی ارز دیجیتال

آیا تاریخ در بازار بیت‌کوین تکرار می‌شود؟

به گفته کیث آلن «Keith Alan»، یکی از بنیانگذاران شرکت تحلیل و تحقیقات ارزهای دیجیتال متریال اندیکاتور (Material Indicator)، سال گذشته، دو هفته قبل از سخنرانی جروم پاول، قیمت بیت‌کوین از سطوح حمایت که با میانگین حرکتی ۲۱، ۵۰ و ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای نشان داده شده بود، عبور کرد.

به دنبال این اتفاقات، دوره‌ای از تثبیت و بعد از آن کاهش قابل توجه قیمت را در واکنش به سخنرانی جنگ طلبانه پاول شاهد بودیم.

قابل ذکر است که اقدامات اخیر قیمت در بازار بیت‌کوین شباهت‌های زیادی به الگوی سال گذشته دارد. در طول دو هفته گذشته، بیت‌کوین همان میانگین‌های حرکتی کلیدی را آزمایش کرده و از دست داده است. در حال حاضر بیت‌کوین در حال گذراندن مرحله تثبیت است که منعکس کننده رویدادهای سخنرانی قبلی پاول است.

آلن تاکید می‌کند که از سخنرانی سال گذشته، تغییرات قابل توجهی رخ داده است. به گفته او تورم کاهش یافته است و رویکرد پاول نسبت به ارتباطات سنجیده‌تر شده است.

مشخص نیست که پاول در سخنرانی خود چه موضعی را انتخاب خواهد کرد، که پیش بینی واکنش بازار را با قاطعیت به چالش می‌کشد. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که بازار آماده یک حرکت قابل توجه است.

علاوه بر این، آلن پیشنهاد می‌کند که پایین‌تر رفتن قیمت بیت‌کوین، احتمال گسترش روند نزولی موجود را افزایش می‌دهد. فعالان بازار باید برای امکان آزمایش بیشتر سطوح حمایت آماده باشند.

همانطور که بازار بیت‌کوین منتظر سخنرانی جروم پاول است، احساسات بازار همچنان پویا باقی می‌ماند. تریدرها و سرمایه‌گذاران هم در حال پیش‌بینی نشانه‌های حرکت بازار هستند.

آیا تاریخ در بازار بیت‌کوین تکرار می‌شود؟

با نزدیک شدن به تاریخ بازگشت پاول به جکسون هول، بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته بهبود قابل توجه ۲.۱ درصدی را داشته که نشان دهنده یک حرکت مثبت است و قیمت بیت‌کویت را به منطقه ۲۷۰۰۰ دلار نزدیک می‌کند.

با این حال، به این نکته توجه کنید که اگر نتیجه سخنرانی جروم پاول در روز جمعه برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال مطلوب باشد، قیمت بیت‌کوین به سطوح بالاتری می‌رود و ممکن است که این ارز دیجیتال با موانع قابل توجهی در قالب میانگین حرکت ۲۰۰ روزه در محدوده ۲۷۲۰۰ دلار مواجه شود.

تاکید پاول بر نیاز به استقلال سیاسی فدرال رزرو برای مقابله با تورم

امیرمهدی شکوهی

امیر مهدی شکوهی هستم. دو سال قبل نوشتن و ترجمه را شروع کردم. نزدیک به 10 سال زبان خواندم و مدرک‌های CAE و TTC گرفتم. در حال حاضر به طور اختصاصی روی مقالات بخش‌های بازی‌‌های بلاک چینی، ان اف تی‌ها و متاورس متمرکز هستم. به زبان انگلیسی، فیلم، سریال و بازی‌های ویدئویی علاقه زیادی دارم. همچنین به طور حرفه‌ای در بازار فعالیت می‌کنم. به نظرم کریپتوکارنسی‌ها آینده اقتصاد را شکل خواهند داد و تحولی در اقتصاد غیرمتمرکز ایجاد خواهند کرد.

مطالعه بیشتر

‫۲ دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا