اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تن کوین گوی رقابت را از سولانا ربود، دلیل رشد قیمت چه بود؟

مسترکارت کارت مسافرتی

تن کوین اخیرا روندی صعودی را در پیش گرفته و وارد منطقه اشباع خرید شده‌است. البته این رمزارز احتمالا بعد از این روند افزایشی، اندکی کاهش یا ثبات قیمتی را تجربه کند.

پادکست تن کوین گوی رقابت را از سولانا ربود، دلیل رشد قیمت چه بود؟

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت کوین گپ، تن کوین (TON)، ارز رمزنگاری شده بومی The Open Network، پس از همکاری اخیر خود با تلگرام، رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرد. قیمت تن تا ۲.۵۰ دلار افزایش یافته و در حال حاضر به نقطه عطف بعدی یعنی ۳ دلار چشم دوخته‌است.

در زمان نگارش این خبر، TON با ۱۲.۸۵ درصد  افزایش در قیمت ۲.۳۸ دلار معامله می‌شود. همچنین، این رمزارز ارزش بازاری معادل ۸.۲ میلیارد دلار دارد. با افزایش قیمت اخیر، تن کوین توانسته است رمزارزهایی همچون ارز دیجیتال سولانا را شکست دهد و به نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شود. اگر افزایش قیمت TON تا ۳ دلار ادامه یابد، حتی می‌تواند در طول افزایش اخیر از رمزارز کاردانو نیز پیشی بگیرد.

همکاری تن کوین و تلگرام

قیمت تن طی هفته گذشته بیش از ۳۵ درصد و طی ماه گذشته بیش از ۶۶ درصد افزایش یافته‌است. اگر گاوها بتوانند قیمت را از سطح ۲.۶۶ دلار عبور دهند، احتمال زیادی وجود دارد که قیمت این ارز دیجیتال تا مرز ۳ دلار افزایش یابد. با این حال، اگر قیمت به زیر سطح حمایت ۱.۹۵ دلار سقوط کند، احتمالا سطح حمایت بعدی یعنی ۱.۶۳ دلار وارد بازی خواهد شد. علیرغم شرایط بازار که به طور کلی روندی نزولی را طی می‌کند، قیمت تن کوین انعطاف‌پذیری شایان توجهی را با شروع این حرکت صعودی قوی نشان داده‌است.

علاوه بر این، اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) تصادفی در حال حاضر زیر سطح ۸۵.۷۱ قرار دارد؛ موضوعی که نشان می‌دهد قیمت جفت TON/USD در شرایط اشباع خرید قرار دارد. این وضعیت می تواند منجر به کاهش کوتاه مدت یا مرحله تثبیت قیمت در بازار شود، زیرا معامله‌گران یا سود خود را ذخیره می‌کنند یا به دنبال نقطه ورود بهتری هستند.

علاوه بر این، اگر RSI تصادفی به زیر آستانه ۷۰ سقوط کند، می‌تواند نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی باشد و به طور بالقوه حاکی از آغاز یک روند معکوس قریب‌الوقوع در روند قیمت باشیم.

مشارکت تلگرام و تن کوین

عملکرد اخیر تن کوین در آخر هفته به طور قابل توجهی تحت تاثیر مشارکت آن با تلگرام بود. علاوه بر این، با اعلام ادغام تلگرام با کیف پول رمزنگاری Ton Space، هیجانات برای خرید Toncoin افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

تلگرام که به خاطر پایگاه کاربری گسترده‌اش معروف است، از طریق همکاری با تن کوین، شور و شوق قابل توجهی را در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ایجاد کرده‌است. حال باید صبر کرد و دید که رشد قیمت تن کوین تا کجا ادامه خواهد یافت و آیا این رمزارز با کاهش قیمت مواجه خواهد شد یا خیر؟

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا