اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

تحلیل سولانا و بررسی روند قیمت امروز، ۲۰ شهریور

طبق تحلیل سولانا (SOL)، این رمزارز در حال رسیدن به قیمت زیر ۲۰ دلار است. SOL تحت فشار شدید قرار گرفته و این احتمال وجود دارد که تا ۱۶٫۵۰ دلار یا حتی ۱۵٫۰۰ دلار کاهش یابد. به عبارت دیگر، نشانه‌هایی از حرکت نزولی زیر ۲۰.۰۰ دلار و ۲۰.۵۰ دلار را در برابر دلار آمریکا نشان می‌دهد.

پادکست تحلیل سولانا و بررسی روند قیمت امروز، ۲۰ شهریور

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت newsbtc، این رمزارز در حال حاضر و در تایم فریم ۴ ساعته، زیر ۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده معامله می‌شود.

با نگاهی به نمودار زیر مشاهده می‌کنید که طبق نمودار ۴ ساعته جفت SOL/USD، یک خط روند نزولی مهم نزدیک مقاومت ۱۹.۲۰ دلار در حال شکل گیری است. طبق شواهد یاد شده، اگر ارزش سولانا زیر سطح حمایت ۱۷.۸۰ دلار بسته شود، احتمال ادامه روند نزولی برای این جفت بیشتر می‌شود.

تحلیل تکنیکال سولانا و واکاوی دلیل کاهش شدید قیمت

در چند روز گذشته، قیمت سولانا چند تلاش برای عبور از مقاومت ۲۲.۰۰ دلاری انجام داد. با این حال، این رمزارز قدرت کافی برای صعود نداشت و بنابراین، نتوانست به سطوح بالاتر از ۲۲.۰۰ دلار دست یابد. در نتیجه، یک حرکت نزولی جدید به سمت زیر سطح حمایت ۲۱.۲۰ دلار مانند بیت کوین و اتریوم ایجاد شد. نکته قابل ملاحظه این است که، اخبار FTX در مورد فروش احتمالی سولانا نیز فشار زیادی را بر گاوها وارد می‌کند. این خبر باعث شد که قیمت SOL شتاب نزولی پیدا کند و بنابراین، زیر سطح حمایت ۲۰.۰۰ دلار معامله شد.

مشاهده قیمت لحظه ای سولانا، فروش و خرید سولانا

در نهایت اما این رمزارز نزدیک به سطح ۱۷.۸۰ دلار با حمایت مواجه شد. به این ترتیب، کف قیمتی نزدیک به ۱۷.۷۸ دلار تشکیل شده‌است. سولانا اکنون زیر ۲۰ دلار و میانگین متحرک ساده معامله می‌شود.

علاوه بر این، همانطور که در بالا نیز اشاره شد، در نمودار ۴ ساعته جفت SOL/USD، یک خط روند نزولی مهم نزدیک مقاومت ۱۹.۲۰ دلار در حال شکل گیری است. در سناریوی صعودی، اولین سطح مقاومتی ۱۸.۵ دلار است که هم پوشانی با سطح ۲۳.۶ درصد فیبوناچی اصلاحی دارد. در روند نزولی نیز ۱۷.۷۸ دلار اولین محدوده حمایتی است.

نمودار روند سولانا در تایم فریم 4 ساعته
نمودار روند سولانا در تایم فریم ۴ ساعته

ادامه روند نزولی برای سولانا؟

اگر سولانا نتواند از مقاومت ۱۹.۲۰ دلاری عبور کند، احتمالا حرکت نزولی ادامه خواهد یافت. حمایت بعدی در سناریوی نزولی نزدیک به سطح ۱۷.۸۰ دلار است. اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۱۷.۲۰ دلار است. اگر قیمت زیر سطح حمایت ۱۷.۲۰ دلار باقی بماند، احتمالا شاهد کاهش ارزش تا سطح حمایت بعدی یعنی قیمت ۱۶.۵۰ دلار خواهیم بود. در کوتاه مدت برای سولانا، احتمال ادامه روند نزولی به سمت حمایت ۱۵.۰۰ دلاری بیشتر است.

نگاهی به دیگر شاخص‌های فنی در تحلیل سولانا

اندیکاتور مکدی در تایم فریم ۴ ساعته برای SOL/USD در منطقه نزولی در حال افزایش است. RSI نیز در همین تایم فریم برای این جفت ارز زیر سطح ۵۰ قرار دارد. سطوح حمایت اصلی برای سولانا ۱۷.۸۰ دلار و سپس ۱۷.۲۰ دلار است. سطوح مقاومت اصلی نیز ۱۹.۲۰ دلار، ۲۰.۰۰ دلار و ۲۲.۰۰ دلار هستند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا