اخبار ارز دیجیتال

برسی روند و تحلیل تکنیکال اتریوم

در زمان نگارش مقاله، اتریوم با ۳.۷۷ درصد افزایش به رصد افزایش به ۱۳۱۱ دلار رسید. امروز شاهد افزایش اتریوم از پایین‌ترین سطح اولیه ۱۲۸۵ دلار به بالاترین سطح ۱۳۱۵ دلار بودیم و این رمزارز توانست از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱۳۰۴ دلار عبور کند.

روند قیمت تریوم

طبق تحلیل‌های تکنیکال اتریوم باید مانع از سقوط به زیر اولین سطح مقاومت (R1) و محور ۱۲۸۱ دلاری شود تا بتواند دومین سطح مقاومت اصلی دوم (R2) را در ۱۳۱۹ دلار دوباره هدف قرار دهد. حرکت به بالای ۱,۳۱۵ دلار در صبح، نشانه یک جلسه معاملاتی صعودی است، با این حال باز برای ادامه روند صعودی نیاز به انتشار اخبار مثبت در این حوزه احساس می‌شود.

در صورت تداوم روند صعودی، اتریوم احتمالا سطح مقاومت اصلی سوم (R3) را در ۱۳۵۷ دلار رویت خواهد کرد. سقوط از  سطح مقاومت اول و نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۲۶۶ دلار وارد بازی خواهد کرد. با این حال، اتریوم باید از سقوط به زیر ۱۲۶۰ دلار و سطح حمایت اصلی دوم (S2) در ۱۲۴۳ دلار جلوگیری کند. در غیر این صورت، سطح پشتیبانی اصلی سوم(S3) یعنی ۱۲۰۵ دلار در انتظار اتریوم خواهد بود.  

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده سیگنال‌های صعودی ارائه می‌دهد. اتریوم بالای میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه قرار داشت که در حال حاضر ۱۲۵۰ دلار است. روز جمعه، متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه با متحرک نمایی ۲۰۰ روزه همگرا شد که این امر سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

تقاطع صعودی متحرک نمایی ۱۰۰ روزه با میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه از عبور از دومین سطح مقاومت در قیمت ۱۳۱۹ دلار و تلاش برای رسیدن به سومین سطح مقاومت (R3) در قیمت ۱۳۵۷ دلار پشتیبانی می‌کند.

با این حال، سقوط از نخستین سطح حمایت اصلی (S1) در ۱۲۶۶ دلار باعث می‌شود خرس‌ها به سمت میانگین متحرک ۵۰ روزه یعنی ۱۲۵۰ دلار حرکت کنند. سقوط از این میانگین سیگنال‌های نزولی ارسال خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال اتریوم 2

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا