اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ماجرای مرموز انتقال ۳۱ میلیون دلار اتریوم به صرافی؛ ریزشی در راه است؟

تراکنش‌های با حجم بالا در اتریوم بازار را تحت تاثیر قرار داده‌است زیرا ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم و یک نهنگ مرموز در مجموع ۳۱ میلیون دلار از این رمزارز را به صرافی منتقل کردند.  

پادکست ماجرای مرموز انتقال ۳۱ میلیون دلار اتریوم به صرافی؛ ریزشی در راه است؟

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت کوین گپ، در میان رکودی که ماه سپتامبر اتریوم (ETH) را نیز با خود درگیر کرد، اینک تراکنش‌های قابل توجهی از سوی بازیگران کلیدی در بازار در حال انجام است که توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده‌است. وب‌سایت Whale Alert اخیرا یک انتقال قابل توجه از یک کیف پول ICO اتریوم که مدت‌ها غیرفعال بود را فاش کرد. این رخداد بعد از وقوع انتقال‌های مهم دیگر، از جمله انتقال حجم زیادی از موجودی اتریوم به صرافی توسط ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم صورت گرفت.

در ۲۰ سپتامبر، یک کیف پول متعلق به یک نهنگ اتریوم مرتبط با دانو فرین مهندس پروتکل بلاکچین در استودیوی سرمایه‌گذاری اتریوم است که پس از بیش از هشت سال خواب، دوباره فعال شد. این کیف پول ۱۹۲.۲ اتریوم به ارزش حدودی ۳۱۳.۲ هزار دلار را به صرافی کوین بیس منتقل کرد. پلتفرم Data Nerd تراکنش‌ها را به دو قسمت ۳۲.۱ اتریوم و ۱۶۰.۱ اتریوم تقسیم کرد.

مشاهده قیمت لحظه‌ای و خرید اتریوم در صرافی ارز دیجیتال

علیرغم اندازه کوچک این انتقالات، این اقدام به فهرست رو به رشد تراکنش‌های شرکت‌کنندگان اولیه اتریوم اضافه می‌کند. در همین زمینه، ساعاتی پیش یکی از شرکت‌کنندگان عرضه اولیه اتریوم (ICO) پس از ۸ سال از خواب بیدار شد و ۱۹۲.۲ دلار اتریوم را معادل ۳۱۳.۲ هزار دلار را به کوین بیس انتقال داد.

علاوه بر این، وب‌سایت لوک آنچین داده‌هایی را به اشتراک گذاشت که انتقال‌های مهم دیگری را فاش می‌کرد. در ۱۸ سپتامبر، یکی دیگر از شرکت‌کنندگانICO اتریوم ۶۰۰۰ اتریوم به ارزش تقریبی ۹.۹۶ میلیون دلار را به صرافی کراکن منتقل کرد. روز بعد، نهنگ دیگری ۱۰ هزار اتریوم به ارزش حدود ۱۶.۵ میلیون دلار را به صرافی انتقال داد. این نهنگ تنها چهار روز قبل مقادیر مشابهی را به بایننس، OKX و کوکوین منتقل کرده بود و به خواب دو ساله خود پایان داد.

ویتالیک بوترین و اتریوم

در ۱۹ سپتامبر، PeckShield گزارش داد که ویتالیک بوترین ۳۰۰  اتریوم را به ارزش حدودی ۴۹۰ هزار دلار، به صرافی کراکن منتقل کرده‌است. افزون بر آن، یک کیف پول غیرفعال دیگر ۲۵۹۱ اتریوم به قیمت  2,591 اتریوم را فروخته و به ۴.۱۸ میلیون دلار استیبل‌کوین تبدیل کرده‌است. در نتیجه همه این جابه‌جایی‌ها، کل اتریوم انتقال یافته توسط شرکت کنندگان ICO و بوترین در دو روز گذشته به حدود ۳۱ میلیون دلار رسیده‌است.

با این حال، بازار هنوز واکنش شدیدی به این انتقالات نشان نداده‌است. در حال حاضر، اتریوم با قیمت ۱۶۱۸.۳۲۳۹ دلار معامله می‌شود و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۴،۱۲۰،۳۸۰،۹۹۲ دلار است. به طور قابل توجهی، این دارایی در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۴۹ درصد کاهش داشته‌است. از این رو، در حالی که این نقل و انتقالات توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده اما برای رویت تاثیر آنها بر قیمت اتریوم همچنان باید منتظر ماند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا