تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت؛ امروز ۱۵ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم (ETH) روز دوشنبه ۰.۸۹ درصد افزایش یافت و با جبران بخشی از کاهش ۱.۴۸ درصدی یکشنبه، این رمزارز روز را در قیمت ۱,۸۱۱ دلار به پایان رساند. شایان ذکر است که دومین رمزارز پیشرو از نظر ارزش بازار برای سومین بار طی چهار روز اخیر موفق شد بالای ۱,۸۰۰ دلار باقی بماند.

پادکست تحلیل اتریوم

شروع نزولی روز باعث شد که قیمت اتریوم در ابتدا به پایین‌ترین حد اولیه ۱,۷۶۴ دلار سقوط کند؛ اما سپس در اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۱,۷۷۰ دلار با حمایت مواجه شد و اواخر بعدازظهر به بالاترین سطح ۱,۸۴۰ دلار رسید. اتریوم از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۸۲۳ دلار عبور کرد و سپس کاهش یافت و روز را با ۱,۸۱۱ دلار خاتمه داد.

قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر با ۱.۲۷ درصد افزایش به ۱,۸۱۴ دلار رسیده‌است. شروع متفاوت روز باعث شد که اتریوم قبل از سقوط به ۱,۸۰۳ دلار، به بالاترین سطح اولیه یعنی ۱,۸۱۷ دلار افزایش یابد.

در ادامه، بررسی روند و تحلیل اتریوم امروز را ملاحظه می‌کنید:

روند قیمت اتریوم

روز پیش رو برای اتریوم چگونه خواهد بود؟

داده‌های اقتصادی از ایالات‌متحده و گزارش ماهانه گردش نیروی کار و بازگشایی مشاغل (JOLTS) که از سوی وزارت کار ایالات‌متحده منتشر می‌شود، بر معاملات بعدازظهر تاثیر خواهد گذاشت. اعداد ضعیف می‌تواند نگرانی‌های بیشتری را در مورد اقتصاد ایجاد کند. روز دوشنبه، اتریوم و به طور گسترده بازار کریپتو حساسیت زیادی به اعداد ناامیدکننده شاخص PMI تولیدی چین و ایالات متحده نشان دادند. به‌غیر از تقویم اقتصادی، به‌روزرسانی‌های پرونده SEC v Ripple نیز باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد؛ زیرا احتمالا احکام دادگاه به نفع ریپل خواهد بود که این امر تاثیر زیادی بر بازار ارزهای دیجیتال خواهد داشت.

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم برای هدف قرار دادن اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۸۴۶ دلار باید از چرخش  به زیر نقطه پیوت (Pivot) در ۱,۸۰۵ دلار اجتناب کند. حرکت به سمت بالاترین قیمت ۱,۸۴۰ دلاری دوشنبه، نشان از یک جلسه معاملاتی صعودی دارد. با این حال، اخبار منتشره در حوزه کریپتو باید از این روند پشتیبانی کنند. در صورت افزایش طولانی مدت، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۸۸۱ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۹۰۰ دلار را آزمایش خواهند کرد. تداوم روند صعودی سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۱,۹۵۷ دلار را وارد بازی می‌کند.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت، سطح اول حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱,۷۷۰ دلار وارد بازی خواهد کرد. با این حال، با ممنوعیت فروش ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال، ETH باید از سقوط به زیر ۱,۷۵۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱,۷۲۹ دلار جلوگیری کند؛ در غیر این‌صورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۱,۶۵۳ دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، سیگنال‌های صعودی ارائه می‌دهند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱,۷۹۴ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در مسیر صعودی دور شد که این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

اگر اتریوم بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باقی بماند، این امر از عبور قیمت از اولین سطح مقاومت اصلی و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی پشتیبانی می‌کند. در مقابل، کاهش از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت اولین سطح حمایت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه هدایت کنند. شایان ذکر است که سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سیگنال نزولی ارسال می‌کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم با EMA

با توجه به روند صعودی اتریوم و سیگنال‌های صعودی برای این رمزارز، شما چه آینده‌ای را برای اتریوم پیش‌بینی می‌کنید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *