تحلیل اتریوم

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت؛ امروز ۵ فروردین

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم (ETH) در روز جمعه ۳.۶۳ درصد کاهش یافت و با معکوس کردن بخشی از افزایش ۴.۵۴ درصدی روز پنجشنبه، این رمزارز روز گذشته را با قیمت ۱,۷۵۲ دلار به پایان رساند. با وجود جلسه معاملاتی نزولی، ETH برای هفتمین روز متوالی از سقوط به زیر ۱,۷۰۰ دلار اجتناب کرد.

با شروع متفاوت روز، قیمت اتریوم به بالاترین سطح اولیه ۱,۸۲۳ دلار رسید؛ اما سپس با پایین آمدن از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۸۷۵ دلار، این رمزارز بعد از ظهر به پایین‌ترین سطح یعنی ۱,۷۲۸ دلار سقوط کرد. ETH برای مدت کوتاهی از اولین سطح حمایت اصلی (S1) به ۱,۷۴۷ دلار سقوط کرد و سپس روز را با ۱,۷۵۲ دلار به پایان رساند.

پادکست تحلیل اتریوم

تاثیر اخبار دویچه بانک و بایننس بر کاهش قیمت اتریوم

طبق تحلیل وب سایت تحلیلی – خبری اف‌ایکس امپایر، نگرانی سرمایه‌گذاران به دلیل بحران بخش بانکی و نقدینگی همچنان بر دارایی‌های پرریسک تأثیر می‌گذارد. اینک، دویچه بانک (DB) به نقطه کانونی این نگرانی‌ها تبدیل شده زیرا ترس از عمیق شدن بحران بر بخش بانکی فشار می‌آورد. این بانک در روز جمعه ۸.۵۳ درصد سقوط کرد و سهام بخش مالی، بورس‌ اروپا و بازار کریپتو را به محدوده منفی کشاند.

با این حال، شاخص نزدک کامپوزیت (NASDAQ) در اواخر روز گذشته اندکی بهبود یافت و با ۰.۳۱درصد افزایش، روز خود را به پایان رساند. این بازیابی دیرهنگام، پشتیبانی مورد نیاز را برای اتریوم فراهم کرد و توانست این ارز دیجیتال را  از پایین‌ترین سطح قیمتی خارج کند.

تحلیل اتریوم
مقایسه عملکرد قیمت اتریوم با شاخص مرکب نزدک – TradingView

اخبار مرتبط با اتریوم و به طور کلی، ارزهای دیجیتال، بازار را در وضعیت قرمز قرار داد. خبر تعلیق فرایند سپرده‌‌‌گذاری و برداشت‌های بایننس به دلیل یک مشکل فنی برای بازار کریپتو سنگین بود. جریان ورودی اتریوم نیز در روز جمعه کاهش بیشتری یافت؛ اما همچنان از سقوط به زیر ۱۰,۰۰۰ دلار جلوگیری کرد. بر اساس بررسی‌های CryptoQuant، جریان ورودی به استیکینگ اتریوم از ۱۵,۲۳۲ اتریوم در روز پنجشنبه به ۱۲,۷۳۶ اتروم در روز جمعه کاهش یافت. علی‌رغم این کاهش، جریان‌های ورودی همچنان بالا ماند و از روند صعودی فعلی در آستانه هاردفورک شاپلا Shapella حمایت کرد.

استیک اتریوم
حجم سرمایه واردشده به استیکینگ اتریوم در مقایسه با قیمت اتریوم – CryptoQuant

ادامه روند صعودی نشان‌دهنده واکنش به ارتقا Shapella است و ارزش کل اتریوم نیز در حال افزایش است. با این حال، سرمایه‌گذاران باید این نکته را در نظر داشته‌باشند که احتمال آغاز  یک روند نزولی وجود دارد؛ روندی که می‌تواند نشان دهنده جهش در درخواست‌های بی‌مورد برای خارج شدن از اتریوم پس از تکمیل ارتقاء Shapella باشد.

ارزش اتریوم استیک شده
ارزش کل استیک‌شده اتریوم در مقایسه با قیمت ETH

روز پیش رو برای اتریوم چگونه خواهد بود؟

پس از حساسیت سرمایه‌گذاران به اخبار مرتبط با بخش بانکی اروپا، به‌روزرسانی‌های بیشتر رگولاتورها و تنظیم‌کننده‌ها روند قیمت را تغییر می‌دهد. با این حال، سرمایه‌گذاران همچنین باید اخبار جدید ارزهای دیجیتال را در زمینه فعالیت‌های رگولاتوری و نظارتی و همچنین، اخبار مرتبط با بایننس و کوین‌بیس را برای پیش‌بینی روند اتریوم زیر نظر داشته باشند. شایان ذکر است که احکام دادگاه و اظهار نظر در مورد پرونده جاری کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل نیز نیاز به بررسی دارد.

بررسی روند قیمت اتریوم

در زمان نگارش این مقاله، اتریوم با ۳.۰۱درصد کاهش به ۱,۷۵۴ دلار رسید. با شروع روز، این رمزارز ابتدا به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱,۷۴۹ دلار رسید و سپس به بالاترین سطح یعنی ۱,۷۶۱ دلار افزایش یافت.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم امروز را ملاحظه کنید:

قیمت اتریوم امروز

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از نقطه پیوت (Pivot) یعنی ۱,۷۶۸ دلار عبور کند تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱,۸۰۷ دلار و حداکثر قیمت جمعه یعنی ۱,۸۲۳ دلار را هدف قرار دهد. بازگشت به ۱,۸۰۰ دلار نشانه یک جلسه صعودی است. با این حال، اخبار مربوط به بخش بانکی و حوزه رمزنگاری باید برای پشتیبانی از این صعود سازگار باشند. در صورت افزایش طولانی مدت، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۸۶۳ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۹۰۰ دلار آزمایش خواهند کرد. تداوم این افزایش، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی 1,958 دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از نقطه پیوت، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۷۱۲ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، اتریوم برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط زیر ۱,۷۰۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱,۶۷۳ دلار جلوگیری کند. در غیر اینصورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) 1,578 دلار محتمل است.

جدیدترین تحلیل اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی (EMA) و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، سیگنال‌های متفاوتی ارائه می‌دهند. اتریوم زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه قرار داشت که در حال حاضر ۱,۷۵۶ دلار است. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه کاهش یافت، در حالی که میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه دور شده و افزایش یافته. همه این موارد سیگنال‌های متفاوتی را ارائه کرد.

دسترسی آسان: فروش تتر

عبور اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱,۷۵۶ دلار از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت پشتیبانی می‌کند. با این حال، ناکامی در عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باعث می‌شود خرس‌ها به سمت اولین سطح حمایت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه حرکت کنند. شایان ذکر است که عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارسال می کند.

نمودار قیمت اتریوم

با توجه به اخبار تاثیرگذار بر حوزه کریپتو و روند کنونی اتریوم، پیش‌بینی شما از روند قیمتی بزرگترین آلت‌کوین بازار در هفته آینده چیست؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

سلب مسئولیت
به این post امتیاز دهید
اشتراک‌گذاری

من مریم سیدان، کار خودم را از سال 92 به عنوان خبرنگار اقتصادی شروع کردم و الان محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *