تحلیل ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۲۳ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، امروز اتریوم روندی صعودی را در پیش گرفته و در حال حاضر در محدوده سبز معامله می‌شود. در زمان نگارش این گزارش، قیمت اتریوم با ۰.۳۵ درصد افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به ۱,۶۳۶ دلار رسید.

پادکست تحلیل قیمت اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید مانع از سقوط زیر محور ۱۶۳۲ دلار شود تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱۶۶۰ دلار و بالاترین قیمت یکشنبه یعنی ۱۶۶۴ دلار را هدف قرار دهد. بازگشت به سطح ۱۶۵۰ دلار نشانه یک جلسه معاملاتی صعودی است. در صورت افزایش طولانی مدت، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱۶۹۳ دلار و مقاومت بعدی را در ۱۷۰۰ دلار آزمایش خواهند کرد. تداوم روند صعودی سومین سطح مقاومت اصلی(R3)  را در ۱۷۵۴ دلار وارد بازی می‌کند.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت در ۱۶۳۲ دلار، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۵۹۹ دلار وارد بازی خواهد کرد. اتریوم باید مانع از سقوط زیر ۱۵۹۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۵۷۱ دلار شود در غیر اینصورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) در ارزش ۱۵۱۰ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته  که در زیر ارائه شده نشانگر یک سیگنال صعودی هستند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱۵۶۹ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از سطوح حمایت اصلی و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۵۶۹ دلار باقی بماند، این امر از عبور اتریوم از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱۶۶۰ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) در ۱۶۹۳ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱۵۹۹ دلار باعث می‌شود خرس‌ها به سمت دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۵۷۱ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه در ۱۵۶۹ دلار حرکت کنند. سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران است.

تحلیل تکنیکال اتریوم با استفاده از EMA

این روزها بازار روند مثبت رو به رشدی را در پیش گرفته‌است، با توجه به روند صعودی اتریوم به نظر شما این رمزارز این‌هفته را با چه ارزشی به پایان خواهد رساند؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا