تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۲۱ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، اتریوم امروز روندی صعودی را در پیش گرفته‌است. در زمان نگارش این گزارش، قیمت اتریوم با ۶.۴۸ درصد افزایش به ۱,۶۴۸ دلار رسید.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

بررسی روند قیمتی اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم نباید به زیر محور ۱۶۲۳ دلار سقوط کند تا بتواند سطح مقاومت اصلی اول (R1) را در ۱۷۰۳ دلار هدف قرار دهد. حرکت به سمت بالاترین سطح صبح یعنی ۱۶۷۸ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است.

در صورتی که این روند صعودی ادامه یابد، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱۷۴۹ دلار مشاهده خواهند کرد. همچنین، در صورت تداوم افزایش، سومین سطح مقاومت اصلی ۱۸۷۵ دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت یعنی ۱۶۲۳ دلار، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۵۷۷ دلار وارد بازی خواهد کرد. با این حال، اتریوم باید برای پایان سناریوی نزولی، مانع از سقوط زیر ۱۵۵۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در قیمت ۱۴۹۷ دلار شود، در غیر اینصورت، سقوط به سطح حمایت اصلی سوم یعنی ۱۳۷۱ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته که در زیر ارائه شده، ارائه دهنده سیگنال صعودی هستند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، که در حال حاضر ۱۵۲۸ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که این امر سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از اولین سطح حمایت (S1) و متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۵۲۸ دلار باقی بماند، از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱۷۰۳ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت(R2) در ۱۷۴۹ دلار پشتیبانی خواهد شد. با این حال، کاهش قیمت از اولین سطح حمایت در ۱۵۷۷ دلار و میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۵۲۸ دلار، باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سطوح زیر ۱۵۵۰ دلار و دومین سطح حمایت یعنی ۱۴۹۷ دلار هدایت کنند. سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران است.

تحلیل اتریوم بر اساس EMA

با توجه به روند صعودی کنونی اتریوم، به نظر شما این روند افزایشی تا چه سطحی ادامه خواهد داشت؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا