تحلیل ارز دیجیتال

بررسی روند و تحلیل قیمت اتریوم، امروز ۱۸ ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی او‌ام‌پی فینکس، اتریوم امروز روندی صعودی را در پیش گرفته‌است. در حال حاضر قیمت اتریوم (ETH) با ۱.۱۳ درصد افزایش به ۱,۵۸۴ دلار رسیده‌است. این رمزارز با شروع صعودی روز شاهد افزایش از پایین‌ترین سطح اولیه ۱۵۶۳ دلار به بالاترین سطح ۱۵۹۳ دلار بود.

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

پادکست تحلیل قیمت اتریوم

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از سقوط به زیر محور ۱۵۷۲ دلاری جلوگیری کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱۶۰۳ دلار و بالاترین سطح سه‌شنبه یعنی قیمت ۱۶۰۹ دلار هدف قرار دهد. بازگشت به ۱۶۰۰ دلار نشانه یک جلسه معاملاتی صعودی دیگر است. با این حال، شاخص‌های اقتصادی ایالات متحده و گفت وگوی اعضای FOMC باید مثبت باشد تا بتواند زمینه را برای افزایش قیمت اتریوم فراهم کند.

در صورت افزایش طولانی مدت، گاوها احتمالا سطح مقاومت اصلی دوم (R2) را در ۱۶۴۰ دلار رویت خواهند کرد. تداوم روند، سومین سطح مقاومت اصلی (R3)  1708 دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت یعنی ۱۵۷۲ دلار، اولین سطح حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱۵۳۵ دلار وارد بازی خواهد کرد. اتریوم برای توقف سناریوی نزولی باید مانع از سقوط زیر سطح ۱۵۰۰ دلار شود و به این منظور در دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱۵۰۴ دلار باید  روند نزولی محدود شود، در غیر اینصورت، احتمال رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) 1436 دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته  که در زیر ارائه شده، ارائه دهنده یک یک سیگنال صعودی بودند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱۴۸۲ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه فاصله گرفت و متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کردند.

مطالعه بیشتر: به‌روزترین تحلیل و پیشبینی از بازار رمز ارز

اگر اتریوم بتواند بالاتر از سطوح حمایت اصلی و متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱۴۸۲ دلار باقی بماند، این امر از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱۶۰۳ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت (R2)  در۱۶۴۰ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت (S1) در۱۵۳۵ دلار باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت دومین سطح حمایت (S2) در ۱۵۰۴ دلار و متحرک نمایی ۵۰ روزه در ۱۴۸۲ دلار سوق دهند. شایان ذکر است که سقوط از سطح میالنگین متحرک نمایی ۵۰ روزه نشان دهنده تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران است.

تحلیل اتریوم بر اساس میانگین متحرک نمایی

با توجه به روند صعودی کنونی اتریوم، به نظر شما این رمزارز تا پایان این هفته به چه ارزشی خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی اوام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا