ارز آربیتروم (ARB) Arbitrum

پایه بازار
undefinedآربیتروم
تومان
تبدیل

قیمت ارز آربیتروم

قیمت ارز آربیتروم

ارز آربیتروم یک پروژه لایه دو اتریوم است که برای دستیابی به هدف خود در بهبود سرعت، مقیاس‌پذیری و کاهش هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم از راه‌حل‌های نوآورانه‌ای استفاده می‌کند. در واقع، آربیتروم با حفظ امنیت و سازگاری اتریوم، توان عملیاتی بالاتر و کارمزد کمتر در مقایسه با اتریوم ارائه می‌دهد. این مزیت در پروژه آربیتروم به لطف جابه‌جایی بیشتر محاسبات و بار ذخیره‌سازی خارج از زنجیره امکان‌پذیر شده است. پروژه آربیتروم چند سال پس از راه‌اندازی شبکه اصلی، اخیراً توکن تحت حاکمیتی خود را با نماد ARB در بهترین قیمت به بازار عرضه کرده است.

قیمت لحظه ‌ای ارز آربیتروم

توکن اصلی آربیتروم، به هدف غیرمتمرکز کردن مدیریت و حکمرانی شبکه آربیتروم راه‌اندازی شده است که ۱۰ درصد از حجم عرضه کل آن‌ها در قالب یک ایردراپ توزیع شدند. طبق داده‌های کوین مارکت کپ تعداد کل عرضه‌ای که برای ارز آربیتروم در نظر گرفته شده است، ۱۰ میلیارد واحد ARB است که تا به امروز تقریباً یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون واحد از آن‌ها به حالت عرضه در گردش درآمده‌اند.

بهترین قیمتی که ارز آربیتروم تا به امروز تجربه کرده است در محدوده ۱۱.۸۰ دلار بوده است که در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۳ در این سطح قیمتی معامله شده است. کاربران صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس به‌صورت مداوم می‌توانند به صفحه ارزهای صرافی مراجعه کرده و از قسمت معاملات صرافی، نمودار قیمت ارز آربیتروم را در تایم فریم‌های یک ساعته، ۴ ساعته، روزانه، هفتگی و غیره تجزیه و تحلیل کنند و به پیش‌بینی قیمت لحظه‌ای ارز ARB بپردازند.

خرید ارز آربیتروم

خرید ارز آربیتروم

با رشد روزافزون بازار رمزارزها و صنعت بلاکچین، خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز پر مخاطب می‌شود. اما لازم است در نظر داشته باشید که انتخاب یک بستر امن و متناسب با موقعیت شما به هدف خرید و فروش رمزارزهای خود نیازمند مطالعه و جستجو است. اگر می‌خواهید بدانید که آربیتروم را با نرخ فعلی از کجا بخرید، بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای معامله توکن‌های ARB و در سطح جهانی در حال حاضر بایننس، کوکوین، کراکن، اوکی ایکس، بای بیت و دکس یونی سواپ هستند.

خرید ارز آربیتروم در او ام پی فینکس

با توجه به محبوبیت بازار رمزارزها در بین کاربران ایرانی، صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس همواره در تلاش است تا در سریع‌ترین زمان ممکن ارزهای دیجیتال تازه وارد بازار شده را در لیست رمزارزهای معاملاتی خود قرار دهد. از این رو، امکان معامله و نگهداری ارز آربیتروم نیز در این صرافی وجود دارد. نحوه خرید آربیتروم از صرافی او ام پی فینکس روند ساده‌ای دارد. کافی است در صرافی حساب کاربری ایجاد کنید و در دو حالت خرید سریع و با قیمت لحظه‌ای بازار یا خرید در قیمت دلخواه خود اقدام به سفارش‌گذاری کنید.

فروش ارز آربیتروم

نحوه فروش آربیتروم در صرافی او ام پی فینکس به مانند خرید آن، به دو صورت ثبت سفارش فروش محدود و سریع خواهد بود و چگونگی آن دقیقاً مشابه با سفارش‌های خرید است. در این بخش یادآوری این نکته ضروری است که اگر توکن‌های ARB خود را در خارج از صرافی او ام پی فینکس نگهداری می‌کنید و قصد دارید از طریق این صرافی آن‌ها را با کمترین کارمزد نقد کنید، باید ابتدا دارایی خود را به صرافی واریز کنید و به موجودی کیف پول شما در صرافی اضافه شود، سپس اقدام به نقدکردن توکن‌های خود نمایید.

کارمزد خرید و فروش ارز آربیتروم

در صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، کارمزد معاملات بر طبق حجم معاملات متغیر است و بستگی به سطح کاربری که دارید بین ۰.۰۰۳۵ تا ۰.۰۰۲ حجم معامله است. البته تمام معاملاتی که از طریق ربات‌های معامله‌گر انجام می‌شوند، کارمزد بسیار ناچیزی دارند و معادل ۰.۰۰۱ حجم معامله است. در نتیجه می‌توان گفت خرید آربیتروم با کمترین کارمزد از طریق ربات‌های معامله‌گر صرافی او ام پی فینکس میسر است.

ارز آربیتروم چیست؟

ارز آربیتروم چیست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان شد، آربیتروم یک راه‌حل پیشرفته لایه دوم است که هدف آن افزایش ظرفیت شبکه اتریوم است. با استفاده از تکنیکی به نام «تکنولوژی رول آپ» (Rollup Technology)، آربیتروم تراکنش‌ها را به اثبات‌های منفرد متراکم می‌کند و امکان خروجی بیشتر را بدون به خطر انداختن امنیت فراهم می‌کند. رویکرد منحصربه‌فرد آن، به نام «رول آپ‌های آپتیمیستیک» (Optimistic Rollups)، پردازش داده‌های درون زنجیره‌ای و خارج از زنجیره را به هدف بهینه‌سازی در کارایی ترکیب می‌کند.

در هسته خود، آربیتروم بر اساس معماری ماشین مجازی عمل می‌کند و محیطی انعطاف‌پذیر و قدرتمند را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند. در حالی که راه حل‌های لایه ۲ دیگر مانند zk-Rollups، Plasma و کانال‌های وضعیت (State Channels) توجه را به خود جلب کرده‌اند، آربیتروم به دلیل توانایی خود در ایجاد تعادل بین مقیاس‌پذیری، امنیت و سهولت استفاده متمایزتر است.

وایت پیپر ارز آربیتروم

در وایت پیپر ارز آربیتروم آمده است که توکن ARB به عنوان سوختی عمل می‌کند که اکوسیستم آربیتروم را تأمین می‌کند. با سپرده‌گذاری ARB، کاربران به امنیت و ثبات شبکه کمک می‌کنند و از این جهت استقرار و ایمن‌سازی شبکه آربیتروم تأمین می‌شود.

دموکراسی در سیستم‌های غیرمتمرکز رشد می‌کند و توکن ARB این امکان را برای شبکه آربیتروم فراهم می‌کند. دارندگان ارز ARB با شرکت در پیشنهادهای حکومتی و رأی‌گیری، می‌توانند بر تصمیمات حیاتی تأثیر بگذارند و اطمینان حاصل کنند که پلتفرم با نیازها و علایق جامعه همسو می‌ماند.

آینده ارز آربیتروم

از آنجایی که آربیتروم از رول آپ‌های آپتیمیستیک مختص به خود برای متمایز شدن از دیگر راه‌حل‌های افزایش مقیاس‌پذیری در بلاکچین اتریوم استفاده می‌کند. ادعا می‌کند که چندین مزیت از جمله موارد زیر را نسبت به سایر راه‌حل‌های لایه ۲ اتریوم ارائه می‌دهد:

  • سازگاری: آربیتروم از قراردادها و تراکنش‌های اصلاح نشده ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند، به این معنی که هر DApp موجود در اتریوم می‌تواند بدون تغییر کد روی آربیتروم اجرا شود.
  • مقیاس‌پذیری: آربیتروم می‌تواند هزاران تراکنش در ثانیه را با کارمزد کم و نهایی‌شدن سریع انجام دهد و در عین حال تضمین‎های امنیتی اتریوم را حفظ کند.
  • انعطاف‌پذیری: آربیتروم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های نوشته‎ شده در زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب مانند Rust، C++ و غیره را با استفاده از Stylus، اجرا کنند.
  • عدم تمرکز: آربیتروم برای سفارش تراکنش‌ها به هیچ اپراتور یا ترتیب‌دهنده متمرکزی متکی نیست. در عوض، از یک شبکه غیرمتمرکز اعتبار سنجی استفاده می‌کند که توکن‌های ARB را به اشتراک می‌گذارند و برای تأمین امنیت شبکه هزینه دریافت می‌کنند.

همان‌طور که چشم‌انداز ارزهای دیجیتال در حال تکامل است، راه‌حل‌های نوآورانه‌ای مانند آربیتروم آماده تغییر شکل صنعت هستند. از این رو می‌توان گفت آربیتروم یک فرصت هیجان‌انگیز برای کاربران، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد. با انتشار توکن ARB، اکنون زمان مناسبی است تا این پروژه را زیر نظر داشته باشید و احتمالاتی را که برای آینده فناوری بلاکچین ارائه می‌دهد، بررسی کنید.

سرمایه گذاران شخصی و حقوقی ارز دیجیتال آربیتروم

در سال ۲۰۲۱، Offchain Labs اعلام کرد که ۱۲۰ میلیون دلار در آخرین بودجه سری B خود به رهبری شرکای Lightspeed Venture برای توسعه ارز آربیتروم جمع آوری کرده است. در مجموع ۱.۲ میلیارد دلار ارزش سرمایه‌ای بود که توسط این شرکت از دیگر سرمایه‌گذاران جمع‌آوری شده بود. دیگر سرمایه‌‌گذاران برجسته شبکه آربیتروم عبارت‌اند از: پلی چین کپیتال (Polychain Capital)، پانترا کپیتال (Pantera Capital) و مارک کوبان (Mark Cuban).

تیم توسعه دهنده ارز آربیتروم

آربیتروم توسط کمپانی آفچین لبس (Offchain Labs)، یک شرکت مستقر در نیویورک توسعه یافته است. بنیان‌گذاران آن اد فلتن (Ed Felten)، استیون گلدفدر (Steven Goldfeder) و هری کالودنر (Harry Kalodner)، محققان سابق دانشگاه پرینستون با سال‌ها تجربه در علوم کامپیوتر، رمزنگاری و صنعت بلاکچین هستند.

اد فلتن استاد علوم کامپیوتر در پرینستون است و به عنوان معاون مدیر ارشد فناوری در دوران ریاست جمهوری اوباما خدمت کرده است. او یکی از بنیان‌گذاران و دانشمند ارشد آفچین لبس است. استیون گلدفدر نیز دانشمند کامپیوتر و کارآفرینی است که دکترای خود را از پرینستون دریافت کرده است. او همچنین یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت آفچین لبس است. هری کالودنر دانشمند کامپیوتر است. او همچنین یکی از بنیان‌گذاران و مدیر ارشد فناوری آفچین لبس است.

سوالات متداول

آربیتروم توسط کمپانی Offchain Labs، یک شرکت مستقر در نیویورک توسعه یافته است. بنیان‌گذاران آن اد فلتن، استیون گلدفدر و هری کالودنر، محققان سابق دانشگاه پرینستون با سال‌ها تجربه در علوم کامپیوتر، رمزنگاری و صنعت بلاکچین هستند.

در 16 مارس 2023، آربیتروم تصمیم‌ نهایی و مورد انتظار خود را از راه‌اندازی ARB اعلام کرد و ۱۰ درصد از توکن‌های ARB در ۲۳ مارس ۲۰۲۳ در قالب یک ایردارپ به بازار عرضه شدند.

برای خرید ارز آربیتروم می‌توایند در صرافی او ام پی فینکس حساب کاربری ایجاد کنید و در دو حالت قیمت لحظه‌ای و بهترین قیمت دلخواه خود اقدام به سفارش‌گذاری کنید.

ایردراپ ارز آربیتروم در تاریخ ۱۶ مارس ۲۰۲۳ قطعی شد و در تاریخ ۲۳ همان ماه، براساس یک سیستم مبتنی بر نقطه به دریافت‌کنندگان بسته به تعاملشان با شبکه آربیتروم تا تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۳، اعمال شد.