تا ۵ برابر سرمایه خود معامله کنید!

با قابلیت معاملات تعهدی در اوام‌پی‌فینکس می‌توانید در بازارهای صعودی و نزولی تا چند برابر سرمایه خود معامله کرده و سود بیشتری دریافت کنید.

margin
شروع معامله

معامله تعهدی چیست؟

معاملات تعهدی قابلیتی است که به معامله‌گران این امکان را می‌دهد تا با دریافت وکالت فروش یا خرید دارایی رمزارزی از استخر مشارکت، بتوانند رمزارز مورد نظر خود را به صورت دو طرفه در بازار معامله کنند و با استفاده از ضریب در زمان ثبت سفارش، سود بیشتری به دست آورند.
شروع معامله

مراحل انجام معاملات تعهدی

margin
  • 1فعال کردن قابلیت معاملات تعهدی
  • 2انتقال وجه تضمین از حساب اصلی به حساب تعهدی
  • 3انتخاب ضریب مورد نظر برای معاملات
  • 4دریافت وکالت خریدوفروش دارایی مورد نظر
  • 5باز کردن موقعیت و بستن آن در زمان مورد نظر
  • 6تسویه میزان تعهد گرفته شده
  • 7باز پس‌گیری وجه تضمین

سوالات متداول

قابلیتی است که عملکردی همچون معاملات Short Position و Long Position در بازارهای جهانی داشته و کاربر می‌تواند با قرار دادن تومان یا تتر به عنوان وجه تضمین، وکالت فروش یا خرید دارایی رمز ارزی مورد نظر خود را دریافت کند و از تفاوت قیمت دارایی رمز ارزی در بازارهای نزولی و صعودی سود به دست آورد.

موجودی نقدی تومانی یا تتری است که کاربر می‌تواند با قرار دادن آن در کیف پول معاملات تعهدی، وکالت خرید یا فروش دارایی رمز ارزی مورد نظر خود را دریافت کند.

بله. کاربران در او ام پی فینکس می‌توانند در بازارهای مختلف تا حداکثر ضریب 5 استفاده کنند.

معاملات تعهدی در او ام پی فینکس هر 4 ساعت به طور خودکار تمدید می‌شوند و این تمدید شدن‌های خودکار به مدت 30 روز ادامه پیدا می‌کند. کارمزد هر بار تمدید موقعیت به ازای هر یک میلیون تومان معامله تعهدی برابر با 300 تومان است. برای مثال کارمزد تمدید یک موقعیت تعهدی با حجم 1,500,000 تومان برابر با 300*2 یعنی 600 تومان است. مقدار کارمزد تمدید موقعیت از محل وجه تضمین کسر می‌گردد.

معاملات تعهدی در او ام پی فینکس هر 4 ساعت به طور خودکار تمدید می‌شوند و این تمدید شدن‌های خودکار به مدت 30 روز ادامه پیدا می‌کند. کارمزد هر بار تمدید موقعیت به ازای هر 30 تتر معامله تعهدی برابر با 0.008 تتر است. برای مثال کارمزد تمدید یک موقعیت تعهدی با حجم 75 تتر برابر با 3*0.008 یعنی 0.024 تتر است. مقدار کارمزد تمدید موقعیت از محل وجه تضمین کسر می‌گردد.

در صورتی که یک موقعیت تعهدی در روز اول به پایان برسد، تمام سود آن متعلق با کاربر وکالت‌گیرنده است. اما اگر برای روزهای بعد تمدید شود، با هر بار تمدید موقعیت اگر موقعیت در سود باشد، 3 درصد از سود آن به استخر مشارکت تعلق می‌گیرد. لازم به ذکر است که استخر مشارکت در ضرر معاملات تعهدی شریک نمی‌شود. یعنی اگر یک موقعیت تعهدی با ضرر به پایان برسد، زیان استخر از محل وجه تضمین کاربر وکالت‌گیرنده جبران می‌گردد.

تقسیم ارزش لحظه‌ای دارایی مورد تعهد بر ارزش کل دارایی، درصد ریسک موقعیت تعهدی را نشان می‌دهد.

زمانی که مقدار ضرر معاملات تعهدی 99 درصد وجه تضمین کاربر را مصرف کرده باشد، تمام معاملات لیکویید می‌شوند. در زمان لیکویید شدن، موقعیت باز کاربر به طور خودکار بسته شده و مقدار دارایی مورد تعهد از محل وجه تضمین به استخر مشارکت بازگردانده می‌شود. لازم به ذکر است زمانی که موقعیت به مرز لیکویید شدن برسد، هشدار لیکویید شدن از طریق ایمیل و اعلان ارسال می‌گردد و کاربر می‌تواند برای جلوگیری از لیکویید شدن موقعیت، اقدام به افزایش وجه تضمین نماید و یا موقعیت را به طور دستی ببندد.

بله. افزایش وجه تضمین یکی از راه‌هایی است که می‌تواند از لیکویید شدن موقعیت جلوگیری کند. توجه داشته باشید که کاهش وجه تضمین در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که درصد ریسک موقعیت از 45% بیشتر نشود.

بله. در صورتی که سفارش تعهدی مورد نظرتان را به یکی از روش‌های محدود (Limit)، حد ضرر (Stop Limit) یا حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market) ثبت کرده باشید، می‌توانید نسبت به لغو آن اقدام کنید.

اپلیکشین صرافی او ام پی فینکس