تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۸ فوریه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم در این لحظه با ۲.۵۵ درصد افزایش به ۱,۶۷۵ رسیده‌است. شروع صعودی روز باعث شد که قیمت اتریوم قبل از کاهش دوباره، به بالاترین سطح اولیه ۱,۷۰۰ دلار افزایش یابد.

پادکست تحلیل اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

بررسی روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم برای اینکه بتواند از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۶۹۶ دلار عبور کرده و بالاترین قیمت صبحگاهی یعنی ۱,۷۰۰ دلار را دوباره هدف قرار دهد، باید از سقوط به زیر محور ۱,۶۵۴ دلاری جلوگیری کند. بازگشت به ۱,۷۰۰ دلار نشانه یک جلسه معاملاتی صعودی است. با این حال، به‌روزرسانی‌های هارد فورک شانگهای باید از روند صعودی پشتیبانی کند.

در صورت افزایش طولانی مدت این رمزارز، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۷۲۰ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۷۵۰ دلار هدف قرار خواهند داد. تداوم صعود، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) را در قیمت ۱,۷۸۶ دلار وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در سناریوی نزولی، سقوط از نقطه پیوت سطح حمایت اصلی اول (S1) را با قیمت ۱,۶۳۰ دلار وارد بازی می‌کند. اتریوم برای پایان بخشیدن به سناریوی نزولی باید از سقوط زیر ۱,۶۰۰ دلار و دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱,۵۸۸ دلار جلوگیری کند در غیر اینصورت، احتمال رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۱,۵۲۲ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه داد. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱,۶۳۹ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرد.

اگر اتریوم بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱,۶۳۹ دلار باقی بماند، این امر از عبور قیمت از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۶۹۶ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) یعنی ۱,۷۲۰ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باعث می‌شود خرس‌های بازار قیمت را به سمت اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۶۳۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در ۱,۶۱۰ دلار هدایت کنند.  سقوط از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال نزولی ارسال می‌کند.

تحلیل اتریوم با EMA

با توجه به اینکه روند کنونی اتریوم صعودی است و اینکه پیش‌بینی‌ها نیز سناریویی صعودی را ارائه می‌دهند، به نظر شما اتریوم به ۱,۷۰۰ دلار خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا