تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۶ فوریه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم در این لحظه نسبت به ۲۴ ساعت گذشته  2.04 درصد کاهش را تجربه کرده و در زمان نگارش این مطلب، قیمت اتریوم به ۱,۶۳۵ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم برای اینکه بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱,۶۶۵ دلار و بالاترین قیمت یکشنبه یعنی ۱,۶۷۴ دلار را هدف قرار دهد، باید از محور ۱,۶۳۷ دلار عبور کند. بازگشت به ۱,۶۵۰ دلار نشانه یک جلسه معاملاتی صعودی است. با این حال، اخبار مربوط به به‌روزرسانی‌های هارد فورک شانگهای باید از ادامه این روند صعودی پشتیبانی کند. در صورت یک رالی صعودی طولانی مدت، گاوها احتمالا سطح مقاومت اصلی دوم (R2) را در ۱,۷۰۲ دلار آزمایش خواهند کرد. تداوم روند صعودی، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) یعنی ۱,۷۶۷ دلار را وارد بازی می‌کند.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در سناریوی نزولی و در صورت عدم حرکت از این محور، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۶۰۰ دلار در بازی باقی خواهد ماند. اتریوم برای پایان دادن به سناریوی نزولی نباید به زیر سطح ۱,۶۰۰ دلار سقوط کند و به این منظور، نهایتا تا دومین سطح حمایت اصلی (S2) در ۱,۵۷۲ دلار باید این روند متوقف شود؛ در غیر این صورت، سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۱,۵۰۷ دلار قابل رویت خواهد بود.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهند. اتریوم بالای میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه که در حال حاضر ۱,۶۰۰ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کردند.

عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱,۶۳۱ دلار از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) یعنی ۱,۶۶۵ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت (R2) 1,702 دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، عدم عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۶۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی ۱,۶۰۰ دلار هدایت کنند. عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارسال می‌کند.

تحلیل اتریوم با EMA

با توجه به اینکه روند کنونی اتریوم نزولی است و اینکه پیش‌بینی‌ها سناریویی صعودی را ارائه می‌دهند، به نظر شما این روند نزولی چه زمانی به پایان خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا