تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۲ فوریه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم در این لحظه نسبت به ۲۴ ساعت گذشته  ۵.۸۷ درصد افزایش را تجربه کرده و در زمان نگارش این مطلب، قیمت اتریوم به ۱,۶۶۶ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

بررسی روند اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم باید از سقوط زیر محور ۱,۶۱۶ دلاری جلوگیری کند تا موفق شود اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱,۶۷۴ دلار و بالاترین قیمت صبحگاهی یعنی ۱,۶۹۸ دلار را هدف قرار دهد. عدم سقوط اتریوم به زیر سطوح ۱,۶۵۰ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. با این حال، شاخص‌های اقتصادی و به‌روزرسانی‌های هارد فورک شانگهای باید برای پشتیبانی از صعود اتریوم سیگنال‌های مثبتی ارائه دهند. در صورت تداوم روند افزایشی، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۷۰۷ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۷۵۰ دلار آزمایش خواهند کرد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

سقوط از نقطه پیوت سطح اول حمایت اصلی (S1) را با قیمت ۱,۵۸۳ دلار وارد بازی خواهد کرد. اتریوم برای پایان دادن به سناریوی نزولی باید از سقوط زیر ۱,۵۵۰ دلار جلوگیری کند. به همین منظور در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی ۱,۵۲۵ دلار باید روند کاهشی محدود شود در غیر اینصورت احتمال رسیدن به سطح حمایت سوم (S3) در قیمت ۱,۴۳۴ دلار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهد. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه که در حال حاضر ۱,۵۹۸ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کرد.

یک اتریوم به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱,۵۹۸ دلار از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱,۶۷۴ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) یعنی ۱,۷۰۷ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، کاهش قیمت‌ها از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه باعث می‌شود خرس‌ها اتریوم را به سمت اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۱,۵۸۳ و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه  در ۱,۵۶۷ دلار هدایت کنند. کاهش ارزش به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه سیگنال نزولی ارائه می‌دهد.

تحلیل تکنیکال اتریوم با EMA

با توجه به اینکه روند کنونی اتریوم صعودی است و اینکه پیش‌بینی‌ها سناریویی صعودی را ارائه می‌دهند، به نظر شما این روند نزولی چه زمانی به پایان خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا