تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۱ فوریه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم در این لحظه نسبت به ۲۴ ساعت گذشته  ۰.۱۰ درصد افزایش را تجربه کرده. در زمان نگارش این مطلب، قیمت اتریوم به ۱,۵۷۱ دلار رسیده‌است.

پادکست تحلیل اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم برای اینکه بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱,۶۰۶ دلار هدف قرار دهد، باید از محور ۱,۵۸۴ دلار عبور کند. بازگشت به ۱,۶۰۰ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. با این حال، اخبار مربوط به افزایش نرخ بهره که قرار است امروز توسط جروم پاول رئیس فدرال رزرو ارائه شود و همچنین خبرهای مربوط به به‌روزرسانی‌های هارد فورک شانگهای باید از صعود اتریوم پشتیبانی کند. در صورت افزایش طولانی مدت اتریوم، گاوها احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۶۲۸ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۶۵۰ دلار هدف قرار می‌دهند. در صورت تداوم روند صعودی، سومین سطح مقاومت اصلی (R3) در قیمت ۱,۶۷۲ دلار قابل رویت خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در صورت عدم صعود اتریوم از این محور، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۵۶۲ دلار در بازی باقی خواهد ماند. اتریوم باید برای پایان دادن به سناریوی نزولی از سقوط به زیر ۱,۵۰۰ دلار اجتناب کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی در ۱,۵۴۰ دلار باید این روند نزولی پایان یابد؛ در غیر اینصورت، سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۱,۴۹۶ دلار وارد بازی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه می‌دهد. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه که در حال حاضر ۱,۵۵۹ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه نزدیک شده و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه افزایش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی را ارائه کرده‌اند.

اگر اتریوم بتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی۱,۵۸۰ دلار باقی بماند، این امر از عبور بزرگترین آلت کویت بازار از اولین سطح مقاومت (R1) در ۱,۶۰۶ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت (R2) در ۱,۶۲۸ دلار پشتیبانی می‌کند. با این حال، سقوط از اولین سطح حمایت (S1) در ۱,۵۶۲ دلار و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه در ۱,۵۵۹ دلار، باعث می‌شود خرس‌ها قیمت را به سمت دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی ۱,۵۴۰ دلار هدایت کنند. عبور اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

تحلیل اتریوم با EMA

با توجه به اینکه روند کنونی اتریوم صعودی است و اینکه پیش‌بینی‌ها سناریویی صعودی را ارائه می‌دهند، به نظر شما این روند نزولی چه زمانی به پایان خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا