تحلیل ارز دیجیتالتحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

تحلیل اتریوم و بررسی روند قیمت، امروز ۳۱  ژانویه

به گزارش واحد ترید و تحلیل صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس، اتریوم در حال حاضر نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۳.۶۷  درصد کاهش را تجربه کرده و در زمان نگارش این مطلب، قیمت اتریوم به ۱,۵۷۰ دلار رسیده است.

پادکست تحلیل اتریوم

در ادامه می‌توانید بررسی روند و تحلیل اتریوم را ملاحظه کنید:

روند قیمت اتریوم

تحلیل اتریوم با بررسی تغییرات تکنیکال

اتریوم ابتدا باید از ۱,۵۸۳ دلار عبور کند تا بتواند اولین سطح مقاومت اصلی (R1) را در ۱,۶۳۱ دلار و حداکثر قیمت روز دوشنبه یعنی ۱,۶۴۸ دلار را هدف قرار دهد. بازگشت به ۱,۶۰۰ دلار نشان‌دهنده یک جلسه معاملاتی صعودی است. در صورت افزایش طولانی مدت قیمت اتریوم، گاوهای بازار احتمالا دومین سطح مقاومت اصلی (R2) را در ۱,۶۹۶ دلار و مقاومت بعدی را در ۱,۷۰۰ دلار هدف قرار خواهند داد. تداوم این روند، سومین سطح مقاومت اصلی (R2) یعنی  1,809 دلار را وارد بازی خواهد کرد.

تحلیل قیمت اتریوم در سناریوی نزولی

در صورت عدم عبور از این محور، اولین سطح حمایت اصلی (S1) یعنی ۱,۵۱۸ دلار در بازی باقی خواهد ماند. با این حال، اتریوم باید برای پایان بخشیدن به سناریوی نزولی از سقوط زیر ۱,۵۰۰ دلار جلوگیری کند. به این منظور، در دومین سطح حمایت اصلی (S2) یعنی ۱,۴۷۰ دلار این روند نزولی باید متوقف شود در غیر اینصورت، رسیدن به سطح حمایت اصلی سوم (S3) یعنی ۱,۳۵۷ دلار محتمل است.

تحلیل تکنیکال اتریوم

میانگین‌های متحرک نمایی و نمودار کندل استیک ۴ ساعته‌ای که در زیر ارائه شده، یک سیگنال صعودی ارائه داده‌اند. اتریوم بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه که در حال حاضر ۱,۵۵۵ دلار است، قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه حرکت کرد و میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه به سمت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه گسترش یافت که همه این موارد سیگنال‌های صعودی ارائه کرده‌‎اند.

عبور از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یعنی ۱,۵۹۰ دلار، از عبور این رمزارز از اولین سطح مقاومت اصلی (R1) در ۱,۶۳۱ دلار و هدف قرار دادن دومین سطح مقاومت اصلی (R2) در ۱,۶۹۶ دلار  پشتیبانی می‌کند. با این حال، کاهش از سطح میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه یعنی  ۱,۵۵۵ دلار، باعث می‌شود خرس‌های بازار قیمت را به سمت اولین سطح حمایت اصلی (S1) در ۱,۵۱۸ دلار هدایت کنند. حرکت به سطوح بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه یک سیگنال صعودی ارائه می‌کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم با EMA

با توجه به اینکه روند کنونی اتریوم نزولی است و اینکه پیش‌بینی‌ها سناریویی صعودی را ارائه می‌دهند، به نظر شما این روند نزولی چه زمانی به پایان خواهد رسید؟

شما می‌توانید با مطالعه مطالب بخش تحلیل تکنیکال صرافی او‌ام‌پی فینکس از آخرین تغییرات بازار ارزهای دیجیتال مطلع شوید.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا