اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بلک راک دومین سهامدار بزرگ شرکت‌‌های ماینینگ بیت کوین

معامله تعهدی

بلک راک به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری جهان، جایگاه مهمی در صنعت استخراج بیت کوین (BTC) دارد. این غول سرمایه‌گذاری در حال حاضر دومین سهامدار بزرگ در چهار مورد از پنج ماینر بزرگ بیت کوین از نظر ارزش بازار است.

پادکست بلک راک دومین سهامدار بزرگ شرکت‌‌های ماینینگ بیت کوین

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از وب‌سایت finbold، بر اساس شاخص CompaniesMarketCap، پنج ماینر بزرگ بیت کوین مجموعا ۵.۴ میلیارد دلار ارزش بازار دارند و در ۳۰ روز گذشته زیان زیادی را به ثبت رسانده‌اند. این شرکت‌های استخراج رمزارز به ترتیب شامل Riot Platforms با ارزش بازار ۱.۹۲ میلیارد دلار،Marathon Digital Holdings با ارزش بازار معادل ۱.۸۳ میلیارد دلار، شرکت  Cipher Miningبا ارزش بازار ۰.۷۴ میلیارد دلار، شرکت Hut 8 Mining Corp با ارزش بازار ۰.۵۰ میلیارد دلار و در نهایت Terawulf با ارزش بازار ۰.۴۱ میلیارد دلار است.

پنج شرکت برتر استخراج بیت کوین بر اساس ارزش بازار
پنج شرکت برتر استخراج بیت کوین بر اساس ارزش بازار

بلک راک در حال خرید بیت کوین در کف قیمت است!

صنعت ماینینگ بیت کوین لحظه حساسی را پشت سر می‌گذارد، زیرا سختی استخراج همچنان در حال افزایش است. این امر هزینه‌های فعالیت‌های مربوط به استخراج را افزایش داده و در مقابل سود مورد انتظار را برای اکثر ماینرهای بیت کوین کاهش می‌دهد؛ این در حالی است که ماینرها به طور متوسط بیش از یک سال است با کاهش درآمد مواجه شده‌اند.

مشاهده قیمت لحظه ای تتر، فروش و خرید تتر

جالب است بدانید که عدم موفقیت ماینرهای کوچک و متوسط برای بقا نیز می‌تواند برای شرکت‌های بزرگ‌تر که دسترسی بهتری به سرمایه دارند، فرصتی برای رشد و شکوفایی باشد. فرصتی که به نظر می‌رسد از نظر بلک راک دور نمانده است و این شرکت همچنان با خرید بیت کوین جایگاه خود را به عنوان سهامدار عمده در میان چهار شرکت بزرگ استخراج در آمریکا محکم می‌کند.

نمودار میانگین هزینه‌های استخراج بیت کوین
نمودار میانگین هزینه‌های استخراج بیت کوین

داده‌های بازیابی شده از CNN نشان می‌دهد که مشاوران صندوق بلک راک در ۳۰ ژوئن موقعیت خود را درمیان استخراج کننده‌های بیت کوین بهبود بخشیدند و جایگاه دوم را به عنوان بزرگترین سهامداران در این عرصه تثبیت کردند. میزان سهام بلک راک در هر یک از پنج شرکت‌ بزرگ استخراج بیت‌ کوین به شرح زیر است:

سهم بلک راک در Riot میزان ۱۰,۷۴۹,۳۶۹ سهم معادل ۶.۱۴ درصد است که ارزش کل آن معادل ۱۹۹.۰۸ میلیون دلار برآورد می‌شود. این شرکت در MARA تعداد ۱۰,۹۳۸,۰۳۲ سهم به ارزش کل ۱۹۰ میلیون دلار دارد؛ این میزان معادل ۶.۴۴ درصد است.

همچنین، ۲,۲۰۰,۶۵۴ سهم معادل ۰.۸۸ درصد سهم در CIFR به ارزش کل ۸.۳۶ میلیون دلار و ۴,۸۳۱,۳۱۲ سهم در WULF به ارزش کل ۱۴.۱۰ میلیون دلار متعلق به بلک راک است.

مزرعه استخراج بیت کوین چیست؟

شایان ذکر است که موقعیت ایجاد شده به ارزش کل حدود ۴۱۱.۵۴ میلیون دلار، سهم کوچکی از کل دارایی بلک راک محسوب می‌شود. به عبارت دیگر، این میزان حدود ۰.۳۵ درصد از کل ۱۱۷.۶ میلیارد دلار دارایی BlackRock به شمار می‌آید که در سال ۲۰۲۲ گزارش شد.

کسب موقعیت فعلی همچنین مشاوران شرکت بلک راک را به یکی از اعضای اصلی شورای استخراج بیت کوین که یک گروه لابی برای صنعت استخراج بیت کوین در آمریکا محسوب می‌شود تبدیل می‌کند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا