اخبار ارز دیجیتالاخبار قانون گذاری‌ ارز دیجیتال

درخواست SEC برای تجدید نظر در پرونده ریپل

درخواست تجدیدنظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) در مورد پرونده در حال انجام ریپل تقریبا یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که قاضی آنالیسا تورس حکم خود را در خصوص این مجادله اعلام کرد.

به گزارش صرافی ارز دیجیتال او ام پی فینکس و به نقل از کوین تلگراف، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال ثبت درخواست تجدید نظر در مورد تصمیم ماه ژوئیه دادگاه به نفع ریپل است؛ حکمی که طبق آن، فروش XRP به سرمایه‌گذاران خُرد در دسته اوراق بهادار قرار نمی‌گیرد. SEC طی نامه‌ای که در ۱۸ مرداد به قاضی آنالیسا تورس قاضی پرونده ارائه داد، گفت که به باور وی این تصمیم مستلزم بررسی مجدد دادگاه استیناف است.

پادکست درخواست SEC برای تجدید نظر در پرونده ریپل

این نهاد از قاضی تورس خواست تا پرونده را در طول تجدیدنظر متوقف کند و گفت که چندین پرونده در حال رسیدگی دیگر وجود دارد که بسته به نتیجه درخواست تجدید نظر می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد. همانطور که می‌دانید، این رگولاتور مالی در حال حاضر در نبرد حقوقی با تعدادی از شرکت‌های رمزنگاری، از جمله بایننس و کوین بیس، بر سر نقض قوانین مربوط به اوراق بهادار قرار دارد.

مشاهده قیمت لحظه ای و فروش و خرید بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نوشت: «بازنگری در حکم موقت این پرونده امری ضروری است. این موضوع شامل کنترل و بررسی مسائل حقوقی است که در مورد آنها اختلاف نظر وجود دارد».  

دادگاه ریپل و SEC

این نهاد مالی افزود به دنبال صحت‌سنجی تایید دادگاه درباره این است که همه پیشنهادها و فروش‌های برنامه‌ریزی شده ریپل در صرافی‌های رمزارز و همچنین فروش‌های انفرادی اوراق بهادار نیستند.

این کمیسیون همچنین تصمیم قاضی را درباره پرونده شکایت خود علیه ترافورم لبز که کاملا مخالف تصمیم قاضی تورس بود، برجسته کرد و گفت که ارزهای دیجیتال فروخته شده در صرافی‌ها نیز می‌توانند اوراق بهادار باشند.

همانطور که اشاره شد، نامه SEC تقریبا یک ماه پس از آن ارائه می‌شود که ریپل در مورد وضعیت اوراق بهادار بودن رمزارز خود به پیروزی نسبی دست یافت. تورس در این پرونده حکم داد که توکن XRP به خودی خود یک اوراق بهادار نیست. با این حال، او گفت که فروش توکن‌های XRP در شرایط خاصی می‌تواند اوراق بهادار باشد، مانند زمانی که به سرمایه‌گذاران نهادی فروخته می‌شود اما زمانی که در مبادلات به معامله‌گران خرد فروخته شوند، در دسته اوراق بهادار گنجانده نمی‌شود.

یک قاضی فدرال حکم ریپل را رد کرد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار سال‌هاست که ادعا می‌کند دارایی‌های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال، سهام و اوراق قرضه، نوعی اوراق بهادار هستند و قدرت تنظیم آنها را دارد. SEC به ریاست گری گنسلر، بیش از ۱۰۰ اقدام اجرایی مربوط به ارزهای دیجیتال را انجام داده‌است، اگرچه در بسیاری از آنها طرفین به توافق دست یافته‌اند. گنسلر همچنین طی این مدت سعی کرد با این روش‌ها، ریسک و مخاطرات حوزه رمزارزها را که به گفته او اعتماد سرمایه‌گذاران در بازارهای سرمایه آمریکا را کاهش می‌دهد، مهار کند.

الهه سیدان

من الهه سیدان هستم، فارغ‌التحصیل رشته حسابداری و دارای مدرک پیشرفته زبان انگلیسی. با توجه به رشته تحصیلم، به اقتصاد علاقه زیادی دارم و از سال ۹۲ در عرصه اقتصادی به‌عنوان خبرنگار مشغول به فعالیت بودم. بازار کریپتو به عنوان صنعتی نوپا به دلیل کارکردهای گسترده‌ و فرصت‌های مالی که در اختیار جوامع قرار می‌دهد، به تدریج توجه من را جلب کرد و باعث شد به این بازار جدید مالی علاقه‌مند شوم. در حال حاضر حدود ۵ سال است که محتوای تحلیلی- خبری در حوزه رمزارز تولید می‌کنم و امیدوارم بتوانم نقشی موثر در ارائه به موقع اطلاعات و اخبار این حوزه مالی به علاقه‌مندان دنیای ارز دیجیتال داشته‌باشم.

مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا